13 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Nintendo wydaje pełne oświadczenie po odwołaniu Smash World Tour

Nintendo wydaje pełne oświadczenie po odwołaniu Smash World Tour

Obraz: Nintendo

Modernizacja [Fri 2nd Dec, 2022 11:30 GMT]: Słyszeliśmy na początku tego tygodnia, że ​​nieoficjalne turnieje Smash Bros. i następna runda zostaną anulowane ze skutkiem natychmiastowym po otrzymaniu powiadomienia o zaprzestaniu działalności od Nintendo.

Oczekiwano, że ten turniej będzie kosztował ogromną sumę pieniędzy w postaci opłat za anulowanie i wydawał się być objazdem dla marki, która wcześniej była w dobrych stosunkach z licencjami Nintendo.

Dziś w oświadczeniu do IGNNintendo wyjaśniło, dlaczego zdecydowało się wycofać licencję SWT i zakończyć wydarzenie. Podczas gdy oświadczenie koncentruje się wokół oceny Nintendo dotyczącej [SWT’s] działalności nielicencjonowanej” – stwierdza też, że nie była to decyzja podjęta w ostatniej chwili, twierdząc, że wcześniej informował regulatorów o cofnięciu koncesji.

Co być może najważniejsze, w oświadczeniu zauważono, że Nintendo nigdy nie prosiło o zamknięcie turnieju w 2022 roku, powołując się na „wpływ na graczy”. Dlatego w oświadczeniu stwierdzono, że „decyzja o odwołaniu SWT 2022 była i pozostaje ich własnym wyborem”.

Te podpowiedzi można znaleźć w poniższym fragmencie:

Decyzja Nintendo była oparta wyłącznie na naszej ocenie propozycji złożonych przez SWT i naszej ocenie jej nieautoryzowanych działań. Na tę decyzję nie miały wpływu żadne osoby trzecie, takie jak Panda Global. Każdy partner, któremu udzielamy licencji, musi spełniać nasze wysokie standardy, jeśli chodzi o zdrowie i bezpieczeństwo naszych fanów. Ważne jest również, aby Partner przestrzegał wytycznych dotyczących marki i własności intelektualnej oraz działał zgodnie z najlepszymi praktykami zawodowymi i organizacyjnymi. Stosujemy to samo podejście do niezależnej oceny wszystkich partnerów. Jeśli odkryjemy, że partner robi coś niewłaściwego, postaramy się to naprawić.

Kiedy powiadomiliśmy SWT, że nie udzielimy licencji na ich działalność w 2022 lub 2023 roku, powiedzieliśmy im również ustnie, że nie prosiliśmy ich o odwołanie wydarzenia finałowego 2022 ze względu na jego wpływ na graczy. Tym samym decyzja o odwołaniu SWT 2022 była i pozostaje ich własnym wyborem.

Oświadczenie Nintendo można przeczytać w całości IGNszczegółowo opisując decyzję firmy o kontynuowaniu współpracy z oficjalnym gospodarzem turnieju, Panda Global, po tym, jak SWT twierdziło, że jej dyrektor generalny groził.

READ  Lochy Domhainne Tunnels dla Diablo 4 to łatwa kopalnia złota XP

Z pewnością będziemy Państwa informować na bieżąco, gdy tylko zostanie wydane kolejne oświadczenie.


Oryginalny artykuł [Wed 30th Nov, 2022 00:45 GMT]: nieoficjalny Super Smash Bros. Seria „Smash World Tour” ogłosiła odwołanie turnieju „nadchodzącego Smash World Tour”, a także rundy 2023. Wydarzenie znane jest z „największej puli nagród w historii Smash, wynoszącej ponad 250 000 $” i miało mieć pula nagród „ponad 350 000 $”. „W przyszłym roku.

Po pozornie pozytywnych rozmowach z Nintendo, Smash World Tour rzekomo otrzymało powiadomienie od firmy zajmującej się grami wideo, że „nie może już grać” w przyszłe wydarzenia bez oficjalnej licencji. Organizator imprezy twierdzi, że może stracić „setki i tysiące dolarów z powodu działań Nintendo”, ale jest „otwarty na kontynuowanie rozmowy”.

„Bez żadnego ostrzeżenia otrzymaliśmy powiadomienie w noc przed Świętem Dziękczynienia od Nintendo, że nie jesteśmy już w stanie działać. Było to szczególnie szokujące, biorąc pod uwagę naszą retorykę z Nintendo w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Od tego czasu pracujemy przez całą dobę, aby podjąć odpowiednie kroki logistyczne, a także przygotować to oświadczenie z odpowiednimi wskazówkami prawnymi.”

„…w zeszłą środę wieczorem (23 listopada) odbyliśmy ostatnią rozmowę telefoniczną z Nintendo. Nasz przedstawiciel Nintendo otworzył się, mówiąc nam, że został poproszony o przekazanie wiadomości, że od teraz Nintendo oczekuje, że będziemy działać tylko z licencję komercyjną i że nie będziemy jej mieć na nadchodzące turnieje lub jakąkolwiek działalność w 2023 roku. Otrzymaliśmy to również na piśmie.”

„… wydawało się, że Nintendo po prostu nie chce, aby Smash World Tour nadal istniało. W tym momencie czuliśmy się, jakbyśmy byli na krawędzi przez cały czas”.

W tym samym oświadczeniu Smash World Tour opisał swoją historię z Panda Global (oficjalnie licencjonowany gospodarz Smash Tournament) oraz jak dyrektor generalny Pandy (który był „poddawany ocenie” przez Nintendo) powiedział innym organizatorom o „zamknięciu” SWT podczas grożenia te same wydarzenia z Zamknięciem, jeśli nie „dołączą do Panda Cup”.

READ  Zgłoszenie Google FCC ujawnia nadchodzący router Nest Wi-Fi 6E z wątkiem

Możesz przeczytać rozszerzone oświadczenie Smash World Tour pod poniższym linkiem: