22 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Starfield i inne własne gry Xbox będą kosztować 70 USD w 2023 roku

Starfield i inne własne gry Xbox będą kosztować 70 USD w 2023 roku

Okładka Starfield przedstawia start rakiety i ludzi w kombinezonach kosmicznych.

obrazek: Bethesda/Xbox

Od przyszłego roku Microsoft podniesie ceny własnych gier z 60 do 70 dolarów, dołączając do innych wydawców i firm zajmujących się grami wideo, które robią to samo. Witamy w epoce gry za 70 $O ludzie.

Od kilku lat wydawcy i programiści sygnalizują wzrost cen gier w miarę wzrostu kosztów tworzenia i popularyzacji gier online kosztujących utrzymanie. I chociaż niektóre gry za 70 USD pojawiły się wraz z premierą PS5 i Xbox Series X / S w 2020 roku, dopiero tej jesieni widzieliśmy, jak więcej branży oszalało na punkcie tej nowej, wyższej ceny wraz z wydaniem gier za 70 USD tak jak Rycerze Gotham, Modern Warfare II i God of War Ragnarok na PS5. A w przyszłym roku Microsoft – który powstrzymał podwyżki cen w tym okresie świątecznym – dołączy do innych wydawców i deweloperów w nowej erze droższych gier wideo.

Jak wspomniałem IGN wcześniej tego dniaXbox potwierdził, że przyszłe gry własne opracowane na konsole Xbox nowej generacji będą kosztować 70 USD od przyszłego roku. Obejmuje to takie tytuły, jak wyczekiwana gra RPG science-fiction firmy Bethesda pole gwiazd Podobnie jak strzelanka wampirów Arkane Redfall Następny Forza Motorsport.

Xbox / Arkan

„Ta cena odzwierciedla zawartość, rozmiar i techniczną złożoność tych tytułów” – powiedział rzecznik Microsoftu. IGN. „Podobnie jak w przypadku wszystkich gier opracowanych przez nasze zespoły na Xbox, będą one również dostępne w Game Pass tego samego dnia, w którym zostaną uruchomione”.

Kotaku Skontaktowałem się z firmą Microsoft w sprawie podwyżki cen.

Ten wzrost nie jest zbyt zaskakujący, ponieważ wydaje się, że cała branża zwraca się do 70 USD za gry i subskrypcje. Nawet szef Xbox Phil Spencer Wskazówka dotycząca wzrostu w październiku, sugerując, że firma nie może i nie będzie utrzymywać swoich cen w nieskończoność, dodając, że koszt gier, Game Passa czy konsol Xbox prawdopodobnie wzrośnie po okresie świątecznym 2022. Teraz, gdy zbliża się koniec roku, oto my są i oto nadchodzą. Gry Xbox za 70 USD.

Czytaj więcej: wszystko opuścił grę 4 Dead W tej chwili

Niektórzy mogą szybko zauważyć, że ten wzrost cen nie będzie miał znaczenia dla wielu, ponieważ Xbox Game Pass będzie nadal zapewniać dostęp do wszystkich przyszłych pierwszych wydań Xbox na konsolach i komputerach. W 2020 roku dyrektor ds. marketingu w Xbox Aaron Greenberg zastanawiał się, czy cena gry w ogóle ma znaczenie w przypadku Game Pass. Ale dla osób, które wolą kupować tylko jedną lub dwie gry rocznie lub które lubią posiadać swoje gry i nie chcą miesięcznej subskrypcji, sprawy staną się nieco droższe.

Ciekawe jest również zastanawianie się nad ceną pole gwiazd lub Redfall Zostałby wydany, gdyby zamiast tego ustalił pierwotnie planowane daty premiery na 2022 rok Jest opóźniony do 2023 roku. Czy Microsoft zamierzał w tym roku dokonać zmiany za 70 USD, czy po prostu odpuścił pole gwiazd I/lub wypuścić strzelankę wampirów jako ostatnią pierwszą grę za 60 $ przed wprowadzeniem tej zmiany?

READ  Google przyznaje, że ogromny wyciek związany z wyszukiwaniem jest prawdziwy