29 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Nietoperze Rangersów dominują w drużynie Diamondbacks w czwartym meczu, a Teksas jest coraz bliżej pierwszego tytułu World Series

Nietoperze Rangersów dominują w drużynie Diamondbacks w czwartym meczu, a Teksas jest coraz bliżej pierwszego tytułu World Series

PHOENIX — 1 grudnia 2021 r., na kilka godzin przed wprowadzeniem zakazu przez właścicieli Major League Baseball, drużyna Texas Rangers zorganizowała serię konferencji prasowych, aby przedstawić swoje nowe środkowe pole golfowe o wartości 500 milionów dolarów. Zarówno Marcus Semien, jak i Corey Seager opuścili pretendentów, aby podpisać kontrakt z franczyzą, która nie odnotowała żadnego zwycięskiego rekordu od pięciu sezonów. Pieniądze wpłynęły na ich decyzję. I tak – mówili gracze – wizja przedstawiona przez urzędników Rangersów stała się rzeczywistością.

„Wyjaśniliśmy to, byliśmy uczciwi i bardzo przejrzyści” – powiedział tego dnia dyrektor generalny firmy Texans, Chris Young. „Byliśmy zespołem, który poniósł 102 porażki. Nie uciekliśmy od tego. Ale mamy wizję, mamy plan i w ten sposób zamierzamy to urzeczywistnić. Czy to cię przeraża? Boisz się „Chcesz być tego częścią?” Czy chcesz zrobić coś wyjątkowego? Nigdy wcześniej w historii Texas Ranger?

Historia dobiegła końca wraz z porażką 11:7 z Arizona Diamondbacks w czwartym meczu World Series we wtorek. Rangersom dzieli jedno zwycięstwo od zdobycia pierwszego tytułu mistrzowskiego. Ścieżka nie biegła po linii prostej. W 2022 r. Teksas stracił więcej niż wygrał, a spadek był tak poważny, że właściciel Ray Davis zwolnił menedżera Chrisa Woodwarda i wieloletniego prezesa ds. operacji baseballowych Johna Danielsa. Ale Młody został. Podobnie Semien i Seager, którzy przez całe lato stabilizowali klub i wzmacniali ofensywę Teksańczyków we wtorkowym meczu na Chase Field.

W drugiej rundzie Semien zdobył potrójną bramkę, a w trzeciej homer za trzy runy. W środku Seager zaliczył dwa home runy. Rangersi udaremnili próbę przejęcia przez Arizonę Bullpen. W drugiej połowie Texas zaliczył pięć runów na różnych towarzyszach Diamondbacks, a w trzeciej zdobył pięć kolejnych runów. Zespół wydawał się niewzruszony stratą wschodzącej gwiazdy zapolowego Adelisa Garcii. Jego następca, Travis Jankowski, utrzymał dobrą passę w drugiej rundzie jednym trafieniem, a w trzeciej zdobył dublet.

READ  Zespół 49ers zwalnia obrońcę Isaiaha Olivera i generuje 2,4 miliona dolarów w ramach limitu wynagrodzeń – NBC Sports Bay Area i Kalifornia

Zapolowy z Teksasu, Andrew Heaney, jest autorem pięciu rund baseballu typu one-run. Chronił Rangersów w piątym meczu. Rewanż odbędzie się pomiędzy zawodnikiem Arizony Zachem Gallenem a zawodnikiem Teksasu Nathanem Eovaldim. Rangersi będą teraz mieli trzy szanse na kolejne zwycięstwo, które umknęło klubowi, gdy ostatni raz dochodził do tego etapu, przeciwko St. Louis w 2011 roku. Rangersi dwukrotnie tracili jedno trafienie. Serial pozostawił blizny. Ta grupa mogłaby zrekompensować część tej krzywdy, jak sugerował wcześniej w serii były trzecibazowy Rangersów, Adrian Beltre.

„Będę miał wrażenie, że trochę nam to odebrano, ponieważ nie zrobiliśmy tego, a ci goście zrobili to za nas” – powiedział Beltre. „Byłbym więc z tego bardzo zadowolony”.

Teksańczycy spędzili popołudnie na modyfikowaniu swojego składu. Rangersi wygrali trzeci mecz, ale stracili dwóch kluczowych graczy z powodu kontuzji. Max Scherzer, trzykrotny zdobywca nagrody Cy Young Award, cierpiał na skurcze pleców. Garcia, zapolowy, który niedawno został nazwany Najcenniejszym Graczem rozgrywek American League Championship Series, nadwyrężył mięsień skośny. We wtorek plecy Scherzera nie rozluźniły się. Young wyjaśnił przed meczem, że Garcia odczuwał ból, gdy próbował się zamachnąć.

Nieobecność Scherzera może mieć znaczenie tylko wtedy, gdy ta seria dotrze do meczu 7. Nieobecność Garcii pozbawiła menadżera Teksasu Bruce’a Bochy’ego zawodnika baseballu ze znakomitą ręką na prawym skrzydle. García rozpoczął spacer w meczu 1. Uszczypnął pierwszego bazowego Arizony, Christiana Walkera, w talerz, powodując zwarcie w marszu w meczu 3. „Nienawidzisz tracić pałkarza sprzątającego” – powiedział Bochy przed meczem. – Ale to się stało.

Diamondbackowie mieli swoje własne problemy. W składzie menadżera Toreya Lovullo brakowało niezawodnego czwartego bazowego. Musiał polegać na środkach przeciwbólowych. To podejście sprawdziło się w czwartym meczu rundy finałowej przeciwko Filadelfii, drużynie bardziej skłonnej do gonienia po boisku poza strefą ataku niż Rangers. Przed meczem zapytano Lovullo, czy wolałby używać miotacza startowego, niż grać w ruletkę ze swoimi podopiecznymi. „Drysdale, Gibson, Koufax, Godin, cokolwiek chcesz” – powiedział.

READ  Kelvin Kiptum: Prezydent William Ruto zarządza schronienie rodziny kenijskiego sportowca

Zamiast tego Lovullo dostał Joe Mantipelli. Lewy obrońca poradził sobie z pierwszą, a następnie w drugiej połowie oddał podwójną bramkę debiutantowi z Teksasu, Joshowi Jungowi, po czym oddał boisko praworęcznemu Miguelowi Castro. Jung zajął trzecią bazę po parterze. Kiedy zmiana Castro przekroczyła linię bramkową i odbiła się od łapacza Gabriela Moreno, Jung wjechał do domu na szalonym boisku w pierwszej serii meczu.

Rangersi na tym nie poprzestali. Nie mogąc zlokalizować swojej szybkiej piłki ani zmiany, Castro wyszedł zapolowego Leody’ego Taverasa. Wszedł Jankowski, który zastąpił Garcię na prawym skrzydle. Jankowski popisał się jednym uderzeniem środkiem. Następnie Semien przesunął suwak w dół lewej linii pola. Zapolowa z Arizony Lourdes Gurriel Jr. potknęła się w rogu, próbując zabezpieczyć piłkę baseballową. Potrójny dwubieg zmusił Lovullo do opuszczenia ziemianki.

Trzy rundy później Lovullo zdecydował się nie wyprowadzać Seagera, który zaliczył ogromne home runy w pierwszym i trzecim meczu. Lovullo wysłał do walki leworęcznego Kyle’a Nelsona. Przynajmniej decyzja przyniosła odwrotny skutek przy drugim, a nie pierwszym narzucie Nelsona. Nelson przypiął suwak. Seager uderzył piłką baseballową na odległość około 431 stóp, poza ogrodzenie środkowego pola, uzyskując pięciobiegowe prowadzenie.

Dno przypadło Arizonie na trzecim miejscu. Nelson dał single Jungowi i pierwszobazowemu Nathanielowi Lowe’owi. Walker sfaulował uziemiacza, który ładował bazy. Jankowski trafił dwa trafienia najnowszego startera stanu Arizona, praworęcznego Luisa Friasa. Semien swoim kolejnym puttem podwyższył dwucyfrową przewagę. Semien strzelił szybką piłkę na szczyt strefy podczas swojego pierwszego home runu po sezonie.

Ataki z Teksasu opuściły mecz, ale decyzja została zdecydowana. Rangersi mogą cieszyć się ostatnimi rundami meczu 4, wiedząc, co reprezentuje mecz 5. Wizja, którą urzędnicy z Teksasu zaproponowali Semienowi i Seagerowi, wizja, która mogła wydawać się fantazyjna w dniach poprzedzających lokaut, mogła urzeczywistnić się w ciągu zaledwie jednego dnia .

READ  Dillon Brooks nazywa LeBrona Jamesa „starym” po zwycięstwie Grizzlies nad Lakers w drugim meczu:

Wymagana lektura

(Zdjęcie: Rob Tringali/MLB Images za pośrednictwem Getty Images)