12 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Niemcy przedłużają kontrole na granicach Polski, Czech i Szwajcarii do połowy marca – POLITICO

Niemcy przedłużają kontrole na granicach Polski, Czech i Szwajcarii do połowy marca – POLITICO

Niemieckie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych ogłosiło w piątek, że przedłuży ograniczenia na swoich granicach z Polską, Czechami i Szwajcarią do połowy marca 2024 r., w związku z dalszym zwalczaniem przemytu i nielegalnej migracji przez Berlin.

„Prawo europejskie przewiduje takie podejście krok po kroku. Oznacza to, że Policja Federalna Można elastycznie realizować pełen zestaw stacjonarnych i mobilnych operacji policji granicznej.” powiedział Minister spraw wewnętrznych Niemiec Nancy Pfizer.

„Nasza walka z pozbawioną skrupułów działalnością przemytników, którzy brutalnie narażali życie ludzi, zakończyła się sukcesem” – stwierdziła firma Pfizer. Dodał, że od połowy października Centralna Policja zatrzymała w ramach kontroli na granicach wewnętrznych około 340 przemytników. Według niego od czasu wprowadzenia w październiku tymczasowych kontroli granicznych liczba nieuprawnionych wjazdów na terenie całego kraju spadła o ponad 60 proc., z ponad 20 tys. w październiku do ok. 7,3 tys. w listopadzie.

Pod koniec września Niemcy wprowadziły kontrole graniczne w Polsce i Czechach w związku z presją, aby powstrzymać napływ osób ubiegających się o azyl. W pierwszych ośmiu miesiącach 2023 r. o azyl w Niemczech złożyło około 204 000 osób, co oznacza wzrost o 77% w porównaniu z rokiem poprzednim. W połowie października do dodatkowych kontroli granicznych włączono Szwajcarię.

READ  Polski minister rolnictwa podał się do dymisji w związku z wrzawą wywołaną importem zboża z Ukrainy