30 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Brytyjskie panowanie w Polsce trwa!  Runda 2 Mistrzostw Świata Superenduro 2024

Brytyjskie panowanie w Polsce trwa! Runda 2 Mistrzostw Świata Superenduro 2024

The Arena Darrena, MotoZ było miejscem drugiej rundy Mistrzostw Świata FIM SuperEnduro Czekały na nich wymagające i techniczne warunki, które od samego początku utrzymywały zawodników w napięciu. Tor, który zmuszał zawodników do wysiłku fizycznego i psychicznego.

Była to jednak jedna z najbardziej zaciętych rund w ostatnich latach, mimo że zawsze była mocna Billy Bolt (Wielka Brytania – Husqvarna) Kolejne zwycięstwo w klasyfikacji generalnej, lider na dystansie 24MX i najlepszy czas w SuperPole. Fabryczny jeździec Husqvarna powinien mieć oko Johnny Walker (GBR-BETA) Od początku pierwszego wyścigu szło łeb w łeb, jeśli chodzi o aerodynamiczny dziurawiec paznokieć Tuż na przedniej krawędzi Piechur. Za dwójką Brytyjczyków stoi lokalny bohater Dominik OLSZOWY (POL-Rieju) Rywalizował sam ze sobą, mimo że miał znacznie mniej doświadczenia niż dwie przed nim potęgi. Wyprzedził innych Will Hoar (GPR-BETA) I Manuel Lettenbigler (GER-KTM). Powrót na prowadzenie, Piechur Nadal wisiał ŚRUBY Tylne koło, oba zapewniają ekscytujący wyścig i nie popełniają błędów. To właśnie wtedy złapano „krawców”. paznokieć Udało mu się uzyskać lekką przewagę nad beta jeźdźcem. Na ostatnim okrążeniu HOARE Korzyści zostały osiągnięte Lettenbiglera I OLSZOWY.

Walker maszeruje do zwycięstwa

Pod koniec drugiego wyścigu Tarron Arena tętniła życiem Johnny’ego Walkera Udowodnił to, dokonując rzeczy nie do pomyślenia i przekraczając czołowe miejsce Billy’ego Bolta Naprawdę potrafi trafić. Jego przeciwnicy długo czekali na szansę na poprawę sytuacji trzykrotnego mistrza świata. Johnny’ego WalkeraPomimo startu z odwróconej pozycji, jego zwycięstwo szybko nabrało kształtu, ponieważ udało mu się wyprzedzić początkowego lidera Mitcha Brightmore’a (GBR-GASGAS) Płynnie i z przodu wyznaczaj swój własny rytm. paznokieć, który często ma konsekwentne podejście do wyścigów z odwróconą siecią, utknął w korku dłużej, niż oczekiwano w terenie. Wszyscy widzowie spodziewali się, że zawodnik Husqvarny wykona rutynową szarżę z przodu, ale wydawało się, że minęło więcej okrążeń. Piechur Miał wszystko pod kontrolą. Niewielki upadek zawodnika Bety na ostatnim okrążeniu wprawił tłum w szał, ale on przegrupował się szybciej. paznokieć Mógłby go dogonić i odnieść wspaniałe zwycięstwo w wyścigu. za nimi, Ściana hor Znów trzecie miejsce, tuż przed Dominik OLSZOWY Kto był w stanie kontrolować Lettenbiglera Tym razem.

READ  Polska jest liderem we wdrażaniu magazynów akumulatorowych w Europie Wschodniej

Miał się odbyć ostatni wyścig wieczoru, w którym obaj Brytyjczycy zwyciężyli w jednym kawałku. paznokiećZachęcony faktem, że musi stoczyć ostatnią walkę, Iro ruszył błyskawicznie i uderzył prosto w dołek. Piechur I OLSZOWY Mocne miejsca na drugim i trzecim miejscu dały publiczności mnóstwo powodów do radości. Nie tak dawno temu była Bitwa Brytyjska paznokieć I Piechur wyciągnięta z przodu. Różnica między obiema drużynami była bardzo mała, w połowie wyścigu dzieliły je niecałe dwie sekundy. Bitwa była zacięta aż do flagi w szachownicę, ale Piechur Nie mógł dorównać swojemu przyjacielowi. paznokieć Wygrałem ostatni wyścig w wielkim stylu i ponownie odniosłem tego wieczoru zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. W klasyfikacji generalnej toczyła się rywalizacja o trzecie miejsce Lettenbiglera I HOARE Po OLSZOWY W trzecim wyścigu doznał kilku upadków pod koniec wyścigu i spadł w kolejności. Anglik w ostatnim wyścigu wieczoru zajął 4. miejsce, jedno miejsce za swoim niemieckim rywalem, co pozwoliło mu odzyskać podium w klasyfikacji generalnej.

paznokieć Tym samym Polska wyprzedziła GB Piechur I HOARE. Hat-trick Wielkiej Brytanii był podobny do pierwszej rundy we Francji i cała trójka będzie miała nadzieję powtórzyć ten wyczyn, gdy w nowym roku mistrzostwa przeniosą się do Niemiec. Billy’ego Bolta Umacniając swoją przewagę w światowych rankingach, wkracza w 2023 rok z 14 punktami przewagi Johnny’ego Walkera. Naturalnie, HOARE Do trzeciego miejsca w tabeli traci 27 punktów Piechur i 41 za paznokieć.

Junior: Ashton Brightmore przejmuje kontrolę

Zajęcia dla najmłodszych zawodników na torze zapewniły emocjonującą akcję i zaciętą rywalizację przez całą noc. Ashtona Brightmore (GPR-Cascas), Roland Liska (HUN-KTM) I Saff Cella (ISR-KTM) Wszyscy jechali znakomicie i udowodnili, że w klasie młodzieży czeka co najmniej trójstronna walka o tytuł. Trzej młodzi ludzie zmienili pozycje podczas trzech wyścigów, ale to wszystko Brightmore Wygrał pierwszy i ostatni wyścig wieczoru Liska Drugi mecz wygrał. Mniej komfortowo niż podczas GP Francji, Cella Mimo to starał się trzymać blisko swoich dwóch przeciwników. Kilkakrotnie objął prowadzenie, ale kilka upadków i niefortunnych momentów zepsuło wieczór Izraelczykowi, który stracił imponującą przewagę w mistrzostwach juniorów. jasność. Różnią się tylko trzy punkty Brightmore I Cella Zmierzamy w tym samym czasie do rundy trzeciej Liska Do lidera traci 16 punktów.

READ  Holendrzy tworzą polski PRS

Następna runda Mistrzostwa Świata MotoZ FIM SuperEnduro odbędzie się po przerwie świątecznej w Sachsen Arena w Riasa, Niemcy, 6 stycznia 2024 r.

Billy’ego Bolta: „Szczerze mówiąc, po drugim wyścigu wszyscy spodziewali się, że będę naprawdę zły, a ja byłem zadowolony ze swojej jazdy. Cofnąłem się nieco na początku odwrotnej stawki, ale dotarcie na przód zajęło mi zbyt dużo czasu – nagle zdałem sobie sprawę, że Johnny był cztery motocykle przed nami i było już za późno. Ale ogólnie było naprawdę dobrze, zmieniłem linię jazdy na skałach, co pomogło mi w ostatnim wyścigu. Mogę pojechać i cieszyć się Świętami Bożego Narodzenia z kolejnym ogólnym sukcesem, i pozdrawiam wszystkich!

Johnny’ego Walkera: „Dzisiejszy wieczór był dobry, czułem, że mam dobre tempo i nie popełniłem zbyt wielu błędów. Znowu drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, ale nie mogę się doczekać Niemiec, zwłaszcza po pokonaniu Billy’ego w jednym z dzisiejszych wyścigów! Stoczyliśmy kilka dobrych bitew, zawsze uczciwy wyścig między nami i był to dobry występ dla fanów. Trasa była trudna, ale dostarczyła mnóstwo frajdy. Czuję się lepiej po przerwie świątecznej.”

Willa Hoare’a: „Jestem szczęśliwy dzisiejszego wieczoru, zwłaszcza, że ​​nawet nie wystąpiłem w Super Bowl. Szczerze mówiąc, myślę, że to niepowodzenie popchnęło mnie do wyścigów. Wszystkie trzy wyścigi poszły dobrze i w sumie zająłem trzecie miejsce, więc jestem zadowolony z tego wyniku po tym, jak kilka tygodni temu zrobiłem to samo we Francji. Dobrze było dla mnie biegać z tymi wspaniałymi chłopakami i oczekuję tego samego w Niemczech.

Ashtona Brightmore’a: „Przez całą noc czułem się dobrze, dbałem o bezpieczeństwo i starałem się nie popełniać błędów, gdy wychodziłem na dużą przewagę. Jak zwykle w drugim wyścigu nastąpiła odwrotna faza, wszyscy zjednoczyliśmy się i było blisko! Roland (Liska) wygrał, co jest dobre dla niego i dobre dla mnie. To była techniczna piosenka z różnymi wersami, więc musiałem zachować spokój. Suff (Sella) i Roland jechali naprawdę dobrze i bardzo zależy mi na zwycięstwie w klasyfikacji generalnej i czerwonym talerzu.

READ  GOSPODARKA CEE-Polska płace, produkcja rosła szybciej niż oczekiwano w grudniu

Relacja i zdjęcia z FIM SuperEnduro