17 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

„Nie zostawiaj śladów” dla polskiego międzynarodowego wyścigu oscarowego – termin nadsyłania zgłoszeń

Wyjątek: Polska stał się pierwszym krajem europejskim, który oficjalnie poddał się Międzynarodowy Oskar Tegoroczny wyścig John ur. Z Mathewsinsky Zostaw ślady Wybrany do konkurowania.

Film ma swoją pierwszą scenę Wenecja Festiwal Filmowy 9 września. Kraj był wstrząśnięty incydentem w 1983 roku w Polsce, w którym uczeń liceum Grosscourse Presemic został pobity przez bojowników na śmierć. Oparty na prawdziwych wydarzeniach film opowiada historię Zurychu, jedynego świadka ciosu, który z dnia na dzień stał się pierwszym wrogiem państwa. Represyjny reżim wykorzystał całe swoje narzędzie – tajne służby, bojowników, media i sądy – do zmiażdżenia Żurka i innych osób bliskich sprawie, w tym jego rodziców i prejudycjalnej matki Barbary.

Film wyprodukowali Lesek Potsak i Aneta Zebula-Higgin. New Europe zajmuje się światowymi prawami do sprzedaży filmów. Sprawdź zwiastun na dole tej strony.

Eva Pucciaska, przewodnicząca Polskiej Komisji Oskarowej, wyjaśniła: „W wyniku dyskusji na temat wszystkich zgłoszonych filmów Komisja skupiła się na dwóch tematach: Zostaw ślady Wyreżyserowane przez Johna Matzowskiego Hiacynt Reżyseria Piotr Domalewski. Wynik nie jest łatwy. Oba filmy poruszają globalny problem represji państwa wobec obywateli, antyobywateli oraz walki o prawdę i sprawiedliwość. Oba filmy przemawiają emocjonalnie. Ostatecznie komisja uznała, że ​​tegorocznym zdjęciem jest polski nominowany do Oscara John Matsusky Nie zostawiaj śladów. „

Polska nominowała film w dwóch z trzech ostatnich międzynarodowych wyścigów oscarowych (Zimna wojna I Ciało Chrystusa) W zeszłym roku nagroda poszła Kolejna runda Z Danii.

Jak dotąd w tym roku Ekwador zgłosił sztukę hiszpańskojęzyczną Alfredo Lyona Zatapialne Do Akademii.

Oto zwiastun na to Zostaw ślady:

READ  Polska kupuje południowokoreańskie wyrzutnie rakiet po sprzedaży czołgów, haubic