11 sierpnia, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

W kwietniu wzrost polskiej produkcji spowalnia

Zdjęcie autorstwa Gorodenkoffa / Shutterstock.com

Wzrost polskiego przemysłu był słaby od początku 2021 roku, głównie ze względu na wpływ wojny na Ukrainie, wynika z danych sondażu S&P Global w poniedziałek.

Indeks Product Purchasing Managers, czyli BMI, spadł do 52,4 w kwietniu z 52,7 w marcu. Jeśli PMI jest powyżej 50, oznacza to ekspansję sektora.

„Rozszerzone łańcuchy dostaw z powodu wojny na Ukrainie, szybko rosnące ceny i niepewność nadal ciążyły sektorowi, chociaż pojawiły się pewne sygnały potwierdzające: oczekiwania były niskie, ale produkcja była umiarkowanie wysoka od marca, a wzrost zatrudnienia był kontynuowany” powiedział S&P Global, dyrektor ds. ekonomicznych, powiedział Paul Smith.

Pomimo wzrostu produkcji i zatrudnienia, od listopada 2020 r. nowe zamówienia znacznie się skurczyły, co odbija się na popycie krajowym i zagranicznym.

Na froncie cenowym presja cenowa była historycznie wysoka, producenci podawali wyższe ceny towarów, metali i paliw, firmy te wysyłały do ​​klientów, a inflacja cen publikowała nowy rekord.

Zaufanie na nadchodzący rok było historycznie niskie z powodu wojny na Ukrainie i braku dostaw. Ogólne zaufanie uległo osłabieniu do poziomu nienotowanego od szesnastu miesięcy.

Wesprzyj Budapest Business Journal

Stworzenie renomowanej branży dziennikarskiej to kosztowny biznes. Przez 27 lat wiadomości biznesowe, współpracując z wydawcami, redaktorami i reporterami Budapest Business Journal, dostarczały Ci rzetelnych informacji, prawdziwych, dokładnych i bez obaw i przychylności.

Firmy prasowe na całym świecie zmagają się ze znalezieniem modelu biznesowego, który pozwoli im na dalsze doskonalenie się bez uszczerbku dla ich wyników. Ostatnio niektórzy eksperymentowali z pomysłem zaangażowania swoich najważniejszych partnerów, swoich czytelników.

Chcemy dać taką samą możliwość naszym czytelnikom. Chcielibyśmy zaprosić Cię do pomocy w dostarczaniu wysokiej jakości dziennika biznesowego, którego potrzebujesz. Naciśnij nasz przycisk wsparcia BBJ i możesz wybrać, jak często i jak często przesyłasz do nas swoje wpisy.

READ  Polskie PGNiG chce zwiększyć wykorzystanie Baltic Pipe, zmieniając dotychczasowe stanowisko