15 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Nie możesz dostać się na Hawaje w tym tygodniu?  Prezent w wysokości 300 USD dla linii lotniczych

Nie możesz dostać się na Hawaje w tym tygodniu? Prezent w wysokości 300 USD dla linii lotniczych

Czego jeszcze nie powiedziano o upadku linii lotniczej w tym tygodniu, który według wielu przypomniał im upadek Southwest w grudniu ubiegłego roku? I w pewnym sensie podejrzewamy, że nie widzieliśmy ostatnich wypadków lotniczych w tym roku. Dzieje się tak, biorąc pod uwagę niezliczone okoliczności, w których hawajscy podróżnicy są na skraju wytrzymałości, w tym nasze własne.

300 $ (30 000 punktów bonusowych) dla złapanych w walce.

Słyszeliśmy od wielu z Was, którzy nie byli w stanie dotrzeć na Hawaje w tym tygodniu lub którzy nie mogli wrócić do domu. Widzieliśmy kilka odwołanych lotów do iz Hawajów liniami United Airlines w tym tygodniu. Trasa, którą mamy zamiar podróżować między Denver i Lihue, jest od wielu dni odwołana, co zdecydowanie osobiście zwróciło naszą uwagę.

I oczywiście pojawił się w światowych wiadomościach i mediach społecznościowych. Ale dzisiaj United podniosło pułap kredytowy w zamieszaniu dzięki swojej ostatniej ofercie. Jeśli zostałeś dotknięty w tym tygodniu, być może już otrzymałeś e-mail od United z przeprosinami i dodatkowymi 30 000 mil na pasażera. Oznacza to, że czteroosobowa rodzina otrzyma 120 000 mil. Problem polega na tym, że jeśli spędzisz dwa lub więcej dni próbując dotrzeć do celu, dodatkowe koszty będą wielokrotnie większe.

Tutaj nasze myśli ponownie zwracają się ku przerażającemu ubezpieczeniu lotniczemu.

Nienawidzimy kupować ubezpieczenia podróżnego i prawdopodobnie ty też. Ale kochamy, kiedy tego potrzebujemy i mamy to. Koszty ubezpieczenia podróży gwałtownie wzrosły i obecnie wynosimy średnio 15% kwoty objętej ubezpieczeniem lub więcej. Z drugiej strony, przy takiej ekspozycji jak w tym tygodniu z United lub wcześniej z South West, nie jest niespodzianką, dlaczego stało się droższe.

Southwest wcześniej przekazał 25 000 mil osobom dotkniętym katastrofą.

Tak więc ta oferta United może podnieść poprzeczkę jeszcze wyżej, jeśli chodzi o to, czego możemy oczekiwać od linii lotniczych, gdy czujemy się trochę niedogodności. Ale czy to wystarczy? Powiemy, że zdecydowanie nie.

READ  Lot United do Houston został przekierowany z powodu „problemu mechanicznego”; „Wszyscy się bali” – mówi pasażer.

Świetny model tego, jak to działa na lotach do iz Wielkiej Brytanii i Europy.

Kilka lat temu lecieliśmy z Gatwick do JFK. Z nieznanych przyczyn lot został opóźniony o około cztery godziny. To, co wydarzyło się później, było wielką niespodzianką. Otrzymaliśmy zwrot na kartę kredytową od linii lotniczej w wysokości 600 USD na pasażera – jest to zgodne z brytyjską zasadą do 600 USD w przypadku opóźnień przekraczających trzy godziny, w zależności od odległości.

Unia Europejska przyjęła podobny przepis dotyczący lotów z USA do Europy i na innych kierunkach, przewidujący do 600 euro za loty długodystansowe opóźnione o trzy godziny lub więcej.

Nie trzeba dodawać, że w tym tygodniu w mediach społecznościowych huczało o problemach Organizacji Narodów Zjednoczonych.