15 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Nokia odnawia swoją umowę licencyjną dotyczącą patentów z Apple, która obejmuje 5G i inne technologie

Nokia odnawia swoją umowę licencyjną dotyczącą patentów z Apple, która obejmuje 5G i inne technologie

HELSINKI (AP) — dostawca infrastruktury sieciowej i technologii 5G, firma Nokia, podpisała z Apple nową długoterminową umowę licencyjną dotyczącą patentów, która zastąpi istniejącą umowę między tymi dwiema firmami, która wygasa z końcem 2023 r.

Umowa, która umożliwia Apple wykorzystanie w swoich produktach technologii fińskiej firmy, obejmuje wynalazki Nokii w piątej generacji oraz inne technologie. Warunki umowy, ogłoszone późnym piątkiem, zostały utrzymane w tajemnicy.

Nokia spodziewa się rozpoznawać przychody związane z umową począwszy od stycznia 2024 r., a firma stwierdziła, że ​​transakcja jest zgodna z jej długoterminowymi oczekiwaniami ujawnionymi w pierwszym kwartale.

„Umowa odzwierciedla siłę portfela patentów firmy Nokia, wieloletnie inwestycje w badania i rozwój oraz wkład w standardy telefonii komórkowej i inne technologie” — powiedziała w oświadczeniu Jenny Lokander, prezes firmy Nokia Technologies.

Poprzednia umowa licencyjna między Apple a Nokią została ogłoszona w maju 2017 r.

Nokia poinformowała, że ​​jej portfolio patentowe opiera się na ponad 140 miliardach euro (153 miliardach dolarów) zainwestowanych w badania i rozwój od 2000 roku i składa się z około 20 000 rodzin patentów, w tym ponad 5500 rodzin patentów uznanych za niezbędne dla sieci piątej generacji.

Nokia, z siedzibą w Espoo w Finlandii, jest jednym z głównych światowych dostawców technologii 5G, najnowszej generacji technologii szerokopasmowej, obok szwedzkiego Ericssona, chińskiego Huawei i południowokoreańskiego Samsunga.

READ  BTC, ETH Płaskie, ponieważ rynek czeka na zyski z technologii