25 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Cleveland Browns v Cincinnati Bengals

NFL twierdzi, że zarzutów Hoya Jacksona nie można uzasadnić

Obrazy Getty

NFL twierdzi, że zarzuty byłego trenera Browna, Hugh Jacksona, że ​​płacono mu za przegrywanie meczów, nie mogą zostać zweryfikowane.

W oświadczeniu wydanym dziś przez stowarzyszenie stwierdzono, że niezależne dochodzenie nie znalazło uzasadnienia dla tych zarzutów. Powiedział również, że Jackson początkowo powiedział, że będzie współpracował w dochodzeniu, ale potem zdecydował się tego nie robić.

„Po 60-dniowym niezależnym przeglądzie komentarzy byłego trenera Cleveland, Hugh Jacksona, który zapłacił lub zapewnił Brownowi zachęty do przegrywania meczów w sezonach 2016-2017, była prawniczka USA i przewodnicząca Komisji Papierów Wartościowych i Giełd Mary Jo White oraz zespół prawników z Debevoise zdecydował, że żaden z zarzutów nie może być uzasadniony” – powiedział NFL w oświadczeniu.

„Dochodzenie nie znalazło dowodów sugerujących, że plan kwartetu Browna, własność klubu lub personel piłkarski dążył do spowodowania lub zachęcenia do strat i nie podejmował żadnych decyzji celowo, aby osłabić drużynę, aby zapewnić sobie bardziej korzystną pozycję.

Kompleksowy przegląd obejmował pełną współpracę rodziny Brown oraz wywiady z Jimmym Hassanem oraz obecnymi i byłymi członkami organizacji. Chociaż trener Jackson początkowo zgodził się na spotkanie ze śledczymi, ostatecznie tego nie zrobił.

„Chociaż nie był w stanie rozmawiać bezpośrednio z trenerem Jacksonem, zespół Debevoise miał dostęp do jego publicznych oświadczeń, akt i zeznań w poprzednich postępowaniach arbitrażowych. Klub wyprodukował również tysiące stron dokumentów, w tym e-maile, teksty, notatki wewnętrzne i tabele prezentacji a także innych materiałów dotyczących działalności klubu, rejestracji i zeznań w postępowaniach arbitrażowych pomiędzy klubem a trenerem Jacksonem.

Podobne zarzuty wysuwane przez byłego dyrektora technicznego Dolphins Briana Floresa są wciąż badane.