17 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Navdar rozszerza się na Polskę – Ship Insight

Ekspert nawigacyjny NAVTOR otworzył nowe biuro w Gdańsku, dedykowane przyspieszeniu rozwoju rozwiązań opartych na chmurze i sztucznej inteligencji dla klientów poszukujących coraz bardziej zintegrowanego podejścia do poprawy wydajności i e-nawigacji.

Dyrektor generalny NAVTOR, Tor Svanes, postrzega ten ruch jako kontynuację ewolucji firmy, ponieważ buduje wizjonerskie portfolio produktów zbudowane na fundamencie wiedzy z zakresu e-nawigacji i inteligentnej wysyłki. „Naszą wizją zawsze było zapewnienie klientom lepszej wydajności, bezpieczeństwa, przejrzystości i kontroli dzięki naszym innowacjom w e-nawigacji i przekształcenie ich w kompleksowe, zintegrowane inteligentne rozwiązanie wysyłkowe” – skomentował Swans.

Na początku tego roku ogłosiliśmy nasze przybycie do Performance Optimization Arena, kiedy uruchomiliśmy NavFleet, aplikację do zarządzania flotą i zakupiliśmy rozwiązania do ubierania się Houston. Dla nas i naszych klientów – jest to obszar, który dostrzega ogromny potencjał – wykorzystuje nasz unikalny ekosystem cyfrowy, który płynnie łączy statki, wybrzeża i całe firmy, aby uwolnić moc danych i motywować do podejmowania lepszych decyzji biznesowych. Wejście do Polski należy postrzegać w tym kontekście: stworzenie światowej klasy zespołu programistycznego, który dostarcza światowej klasy, zintegrowane i prawdziwie transformujące rozwiązania.

NAVTOR wyznaczył Jacka Masottę, doświadczonego inżyniera oprogramowania morskiego, na kierowanie biurem jako Country Manager. „Ambicja NAVTORa była jasna od naszego pierwszego spotkania” – powiedział Masoda. „Firma jest już w czołówce e-nawigacji i jest zaangażowana w dążenie do osiągnięcia sukcesu w optymalizacji wydajności – łącząc cyfrowe kropki, aby zapewnić klientom pełny obraz operacji morskich i biznesu. Osobiście postrzegałem to jako wyjątkową okazję i czekamy na zbudowanie zespołu, który pomoże zrealizować ten potencjał.

Polski zespół skupi się na rozwoju i wdrażaniu rozwiązań chmurowych (w oparciu o usługę Microsoft Azure) oraz narzędzi do monitorowania i wspomagania decyzji wspomaganych przez sztuczną inteligencję.