29 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Największe zmiany Google na rok 2023

Największe zmiany Google na rok 2023

Po zaprezentowaniu tej funkcji ponad dwa lata temu Google nadal udostępnia Material You w swoich różnych aplikacjach. W 2023 r. wprowadzono wiele aktualizacji i przeprojektowań, ale oto najważniejsze.


9to5Google to ma Uruchom ponownie newsletter Który przedstawia najważniejsze historie Google z dodanymi komentarzami i innymi ciekawostkami. Zarejestruj się wcześniej W Twojej skrzynce odbiorczej lub czytaj dalej 9to5Google Zaloguj się poniżej:


Najpierw usuńmy kilka wyróżnień:

9. Google Voice nie widzi wielu aktualizacji, ponieważ w tym momencie koncentruje się na połączeniach i przedsiębiorstwach. Byłem tak szczęśliwy, że otrzymał proste przeprojektowanie materiałów, które przeprojektowałem na początku roku, aby dopełnić skrajności skierowane do konsumentów w rodzinie sąsiedzkich przestrzeni do pracy.

8. Funkcja Znajdź moje urządzenie została podobnie zaktualizowana w 2023 r. Widok listy pokazany poniżej stanowi istotne ulepszenie użyteczności w porównaniu ze starym widokiem karuzelowym urządzeń do przeglądania. Kilka miesięcy temu dostałem także nowoczesną ikonę Google (cztery kolory). Oczywiście tak naprawdę czekamy na uruchomienie sieci.

7. Aplikacja Google Tasks została przeprojektowana, a centralny FAB został zastąpiony przyciskiem „Utwórz zadanie” po prawej stronie. Wcześniej pasek, który jest teraz dość długi, miał miejsce na okrągły FAB, który moim zdaniem nie pasowałby do Artykułu 3, chociaż Google Keep nadal go używa. Tymczasem nadal mam wrażenie, że górne zakładki nie interesują Cię zbytnio. Google powinien także zaktualizować narzędzie, aby było kompatybilne z Gmailem i innymi aplikacjami Workspace.

6. Pokochałem narzędzie do planowania Kalendarza Google i często z niego korzystam w ciągu dnia. Dzięki możliwości przeglądania nadchodzących wydarzeń i szybkiego tworzenia nowych, przypomina widżet na ekranie głównym.

5. Przeprojektowanie Fitbit jest dość proste, ale mamy nadzieję, że zapewni zespołowi platformę do dalszego rozwoju. Z pewnością przestrzega zasad odpowiedniego dystansu, ale Fitbit zasugerował, że będzie podążał właściwą ścieżką z większą intensywnością. Moją największą skargą jest brak ciemnego motywu, o którym nieustannie przypomina mi się rano, gdy budzę się, aby sprawdzić statystyki snu. W tym roku ma nowy widżet kroków i animowaną tapetę ze wszystkimi rzeczami.

READ  Florida Joker chce od Rockstara 2 miliony dolarów za GTA 6

4. Dysk Google oraz Dokumenty/Arkusze/Prezentacje w wersji internetowej i na tablety z Androidem są na wyraźnym kursie kolizyjnym. W większości powinno to być dobre rozwiązanie, a aktualizacje Material You pojawiające się na Dysku i aplikacje edytora pomagają unowocześnić ważne narzędzie, z którego korzysta wiele osób na co dzień.

3. Pod koniec 2021 r. Google Weather otrzymało nowy wygląd motywu Material, podobnie jak pierwsze aplikacje otrzymały Material You. Ostatecznie Google wykonał dobrą robotę przy tym przeprojektowaniu i opracował coś łatwego w użyciu. Firma ma nadzieję w dalszym ciągu aktualizować środowisko o nowe funkcje, zwłaszcza że korzysta z solidnego modelu predykcyjnego, zamiast pozostawiać go w stagnacji do czasu pojawienia się następnego języka wizualnego. Chcę tylko więcej narzędzi, podczas gdy inni naprawdę potrzebują radaru. Wygląda na to, że Google zamiast polegać na skrócie, udostępni mu ikonę na ekranie głównym.

2. Chociaż Przełącznik konta Google nie jest w rzeczywistości aplikacją, przeprojektowane materiały na Androida i w Internecie to duża zmiana. Ten komponent został zaktualizowany dla wszystkich aplikacji/usług Google, a jego popularność rośnie w miarę przełączania się większej liczby aplikacji na menu awatarów rozwijane w szufladzie nawigacji.

1. Pod względem użyteczności tę listę obejmuje przeprojektowanie przez firmę Materials przeglądarki Chrome na komputery stacjonarne, a także systemu operacyjnego ChromeOS, zbiegające się z 15. rocznicą powstania przeglądarki. Co prawda zmiany są bardziej subtelne – więc nie powodują wstrząsów dna łodzi/użytkownika – ale łatwiej je dostrzec i wyczuć. Najważniejszy jest sposób przypisania motywu do poszczególnych elementów podczas wybierania koloru, szczególnie w przypadku jaśniejszych kolorów. Jednocześnie zaokrąglenie różnych elementów wydaje się miłą aktualizacją. Na Chromebookach zmiany w Szybkich ustawieniach sprawiają, że ChromeOS wygląda tak samo jak Android, a dynamiczne kolory są w pełni zaimplementowane.