29 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Moje 4 najlepsze telefony na rok 2023 – Ro

Moje 4 najlepsze telefony na rok 2023 – Ro

Dla mnie rok 2023 wydawał się trochę przestarzały. W zeszłym roku byłem podekscytowany kilkoma przeciętnymi graczami, ale tym razem nie mogłem znaleźć żadnego wyjątkowego. Nawet kategoria premium nie zrobiła na mnie specjalnego wrażenia, dlatego na pierwszą listę wybrałem tylko cztery telefony.

Jedną marką, której brakuje na mojej liście, jest Samsung. Choć nie jestem wielkim fanem Samsunga, zawsze podobała mi się seria S Ultra, ale Galaxy S23 Ultra kojarzy mi się z tym samym. To samo dotyczy Galaxy Z Fold5, który jest dobry, ale nie porywający.

Xiaomi 13 Ultra

Zacznijmy od mojego codziennego sterownika – Xiaomi 13 Ultra. Po użyciu Xiaomi 11 Ultra i 12S Ultra, 13 Ultra sprawia wrażenie bardziej wyrafinowanego niż jego poprzednicy. Pomimo nieco dziwnego designu ze wszystkimi wzniesieniami z tyłu, 13 Ultra jest dla mnie rzeczą najbliższą „bezkompromisowemu” smartfonowi, jaki można dostać w 2023 roku.

Pierwszą rzeczą, której szukam w telefonie, jest oprogramowanie, a najnowsze kompilacje MIUI są świetne. Wszystkie trzy Ultras, których używałem, zapewniają wyjątkowo płynne i szybkie działanie od pierwszego dnia. Przypomina mi to moje pierwsze lata korzystania z telefonów OnePlus – wspaniałe doświadczenie od początku do ostatniego dnia.

Druga sprawa to aparaty i Ultra z pewnością obejmuje wszystkie podstawy. Dla mnie idealna kombinacja zoomów to 3x + 5x lub 3x + 6x i na szczęście Ultra dodał bardzo mocny teleobiektyw 3,2x, co daje mi wszelkie powody, aby przejść na nowszy model 12S Ultra.

Nie ma potrzeby ponownego przeglądania specyfikacji, bo spójrzmy prawdzie w oczy – chipset, wyświetlacz, czytnik linii papilarnych, ładowanie, bateria itp. są mniej więcej takie same we wszystkich flagowych telefonach. To świetny telefon i nie mam mu nic do zarzucenia.

READ  Sony udostępnia listę Play Sale Deal Days w PS Store przed jutrem

Xiaomi13

Zawsze interesowałem się małymi telefonami premium i w 2023 roku chętnie podążałbym za tym raczej niszowym segmentem. Myślę, że waniliowy Xiaomi 13 to zdecydowanie najlepszy mały flagowiec tego roku.

Większość tego, co powiedziałem o 13 Ultra, dotyczy również wanilii 13. Ma wszystkie te funkcje i nie pomija także teleobiektywu, co w telefonach kompaktowych jest rzadkością. Galaxy S23 to kolejny wyjątek od reguły.

Przykładowo Asus Zenfone 10 i Pixel 7 nie mają odpowiednich teleobiektywów.

Jest coś w noszeniu małego, ale wydajnego telefonu, zwłaszcza takiego, który jest dobrze zaprojektowany. A Xiaomi 13 z pewnością świetnie leży w dłoni.

OnePlusa 11

Choć jestem wieloletnim fanem OnePlusa, dawno telefon tego producenta mnie nie zachwycił, zwłaszcza po tym, jak zarząd podjął decyzję o zaprzestaniu produkcji OxygenOS. Firma straciła też w pewnym stopniu konkurencyjność.

Jednak OnePlus 11 wyglądał nieco inaczej. Miałem okazję go zrecenzować i poza niezbyt imponującym aparatem z 2-krotnym zoomem, telefon okazał się pod każdym względem znakomity.

Może to wynikać z ogólnego wzrostu cen smartfonów przez cały 2023 rok, ale prawda jest taka, że ​​OnePlus 11 był świetną ofertą już w momencie premiery. W rzeczywistości wydajność aparatu jest imponująca, a sprzęt jak zawsze wyróżnia się.

Nawet oprogramowanie wydawało się szybkie, bogate w funkcje i przyjazne. Byliśmy rozczarowani, że wiele starych funkcji OxygenOS przestało działać, ale jak to mówią – część wygrywasz, część przegrywasz.

Vivo Xfold2

Poczułem się zmuszony wybrać w tym roku najlepszy dla siebie składany telefon, ponieważ wyraźnie jest to przyszłość, do której zmierzamy. Jak powiedziałem wcześniej, rok 2023 wyglądał staro nawet w sektorze składanych. Jednak w pamięci utkwił mi vivo X Fold2. Xiaomi Mix Fold 3 również otrzymał wyróżnienie za wyjątkową konstrukcję i potężną konfigurację aparatu.

To, co najbardziej podobało mi się w telefonie Vivo, to design (naprawdę doceniam wygląd sztucznej skóry), niemal niegniecący się wyświetlacz wewnętrzny, użyteczny wyświetlacz zewnętrzny (nie wydawało mi się, żeby to było przemyślane) i prawdopodobnie najlepsza funkcja: Składany poziomo smartfon może mieć podwójny czytnik linii papilarnych USG.

READ  Derek Jeter promuje SUV Jeep Grand Wagoneer

Mnie osobiście czytniki linii papilarnych montowane z boku bardzo nie przypadły mi do gustu, bo wymuszają korzystanie z telefonu prawą ręką i ciężko je odblokować, gdy stoimy np. na biurku. Vivo Urządzenie możesz otwierać w dowolny sposób, a dwa skanery w pewnym stopniu zwiększają wygodę obsługi. Zastanawiam się, dlaczego żaden inny producent nie robi tego ze swoimi składanymi urządzeniami, bo ma to tak duży sens.

To wszystko, co mam na ten rok i mam nadzieję, że w 2024 r. otrzymamy więcej ekscytujących rzeczy. Chciałbym zobaczyć więcej telefonów ze średniej półki z lepszymi aparatami (mam już dość przestarzałych ultra-strzelarek 8 MP) i nowszymi chipsetami, które będzie miało większy sens w 2024 r. Chciałbym również zobaczyć ważny krok naprzód w sektorze pojazdów składanych.