12 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Najwięksi gracze na rynku kryptowalut zebrali 78 milionów dolarów na rzecz branżowego super PAC

Najwięksi gracze na rynku kryptowalut zebrali 78 milionów dolarów na rzecz branżowego super PAC

Erica Lee/Bloomberg/Getty Images

Odwiedzający w pobliżu Kapitolu Stanów Zjednoczonych w Waszyngtonie, w poniedziałek, 2 października.


Nowy Jork
CNN

Branża kryptowalut jest gotowa na zmianę strony w 2023 roku i wszystko nowe Dramat związany z Samem Bankmanem Friedem Co się z tym wiązało, przeznaczając dziesiątki milionów dolarów na polityczną skrzynię wojenną, aby pomóc wspierać kandydatów pro-krypto.

Sieć komitetów akcji politycznej pod przewodnictwem Super PAC Fairshake oznajmiła w poniedziałek, że wkracza w rok wyborów prezydenckich z oszałamiającą sumą 78 milionów dolarów w banku.

Darowizny pochodzą od firm zajmujących się kryptowalutami, w tym Coinbase, Circle i Kraken, a także od inwestorów technologicznych, takich jak Andreessen Horowitz, Cameron i Tyler Winklevoss.

„Fairshake ma na celu wspieranie liderów, którzy są gotowi wspierać innowacje i radzić sobie ze złożonością odpowiedzialnych regulacji w epoce cyfrowej” – stwierdziła grupa – stwierdził w oświadczeniu.

Kwota zebranych pieniędzy sugeruje, że stosunkowo rodzący się przemysł kryptowalut dojrzewa w siłę bardziej wyrównaną politycznie, dysponującą finansowaniem mogącą konkurować z rywalami. Jedne z najlepszych super PAC-ów w kraju. Na początku tego roku notowana na giełdzie platforma kryptowalut Coinbase uruchomiła pierwszą w branży niezależną organizację non-profit skupiającą się na ulepszaniu ustawodawstwa dotyczącego kryptowalut za pośrednictwem Kongresu.

Fundusze Super PAC pomagają również wypełnić lukę w darowiznach na cele polityczne utworzoną przez Bankman-Fried, który w 2022 r. wydał 36 mln dolarów na datki na kampanie i cele Demokratów.

Firma Crypto działała w dużej mierze na marginesie regulacyjnym w USA i nalegała na ramy zaprojektowane specjalnie dla zasobów cyfrowych. Jednak w ostatnich latach SEC przyjęła otwarcie wrogie stanowisko wobec wartego bilion dolarów przemysłu.

Zwolennicy kryptowalut są optymistami, że w Waszyngtonie sytuacja zaczyna się odwracać.

Latem Izba Reprezentantów wprowadziła kilka ustaw związanych z regulacją kryptowalut, choć w Senacie czeka ich ciężka walka. Jednocześnie przełomowe orzeczenie sądu z sierpnia pomogło utorować drogę do utworzenia funduszu giełdowego powiązanego z cenami spot Bitcoina – instrumentu finansowego, który umożliwiłby większej liczbie zwykłych inwestorów inwestowanie w dominującą walutę cyfrową. Oczekuje się, że organy regulacyjne wydadzą decyzję w sprawie zastosowań Bitcoin ETF na początku stycznia.

READ  Prezydent UAW wzywa Bidena do pikietowania

Nacisk polityczny odzwierciedla również chęć branży do poprawy swojego wizerunku, który pozostaje ściśle powiązany z upadkiem giełdy kryptowalut FTX ponad rok temu i skazaniem współzałożyciela firmy, Bankmana Frieda, za oszustwo tej jesieni. Kilka tygodni po tym, jak ława przysięgłych uznała Bankmana Frieda za winnego kradzieży środków klientów, dyrektor generalny Binance, największej na świecie giełdy kryptowalut, wydał… Przyznał się do prania pieniędzy federalnych Zarzuty zawarte w – jak to określili urzędnicy amerykańscy – największej w historii ugodzie korporacyjnej, obejmują zarzuty karne postawione kierownictwu.