13 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Najnowsze wiadomości wojenne między Rosją a Ukrainą: aktualizacje na żywo

Najnowsze wiadomości wojenne między Rosją a Ukrainą: aktualizacje na żywo

przypisane mu…Zdjęcie Stephanie Reynolds

Nusa Dua, Indonezja – Był skunksem na imprezie w tropikalnym kurorcie i był pogardzany przez wielu, ale nie wszystkich.

Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej W. Ławrow wziął w piątek udział w spotkaniu ministrów finansów G20 na Bali, pomimo statusu pariasa w Europie i poza nią z powodu brutalnej wojny na Ukrainie.

Sekretarz Stanu Anthony J. Blinken przeprowadził z nim wywiad, podobnie jak wielu innych zachodnich urzędników. Niewielu nawet zgodziłoby się pozować z nim do zwykłej sesji zdjęciowej.

Ale w celu zastanowienia się, dlaczego rosyjska gospodarka nadal funkcjonuje, Ławrow spotkał się bezpośrednio z kilkoma ministrami z głównych krajów, które odmówiły przyłączenia się do koalicji kierowanej przez Zachód przeciwko jego krajowi, w tym z Chinami, Indiami, Brazylią, Turcją i Argentyną. i Indonezji.

W uwagach wygłoszonych na sesji plenarnej skoncentrowanej na braku bezpieczeństwa żywnościowego i energetycznego, Blinken pośrednio zaatakował Ławrowa i jego kolegów w Moskwie, ponawiając oskarżenia, że ​​rosyjska blokada ukraińskich portów na Morzu Czarnym uniemożliwia eksport niezbędnych dostaw zboża.

„Do naszych rosyjskich kolegów: Ukraina nie jest waszym krajem” – powiedział Blinkin. „Jej ziarno nie jest twoim ziarnem. Dlaczego blokujesz porty? Powinieneś wypuścić ziarno. ” Zauważył, że Stany Zjednoczone przeznaczyły ponad 5 miliardów dolarów na rozwiązanie tego problemu.

Przedstawiciel zachodni powiedział, że Ławrow nie był obecny na wypowiedź pana Blinkina, który wycofał się na krótko przed wystąpieniem ukraińskiego ministra spraw zagranicznych na wcześniejszym posiedzeniu, pozostawiając czas na rozmowę z podwładną, która powiedziała, że ​​nie przygotowała notatek. Ławrow wycofał się także z poprzedniej sesji grupowej podczas wystąpień niemieckiego ministra spraw zagranicznych.

Ale w uwagach do dziennikarzy słynny rosyjski dyplomata był wyzywającym sarkazmem.

READ  Wojna na Ukrainie: Trzy osoby zginęły w czwartkowym ataku rakietowym na Kijów

Ławrow powiedział, że „oczywisty strach przed Rosją” pozwala krajom Zachodu na zaszkodzenie światowej gospodarce sankcjami wobec jego kraju i obwinił Stany Zjednoczone za zerwanie dyplomacji między Waszyngtonem a Moskwą.

Rosyjski dyplomata powiedział, że kraje zachodnie, takie jak Stany Zjednoczone, działają przeciwko misji G-20, polegającej na promowaniu globalnego zdrowia gospodarczego, utrzymując masowe sankcje wobec jego kraju.

„Fakt, że nie wykorzystują G20 do osiągnięcia celu, dla którego została powołana, jest oczywisty” – powiedział.

Rozwinięty Skarbiec kary za Pan Ławrow zaraz po rosyjskiej inwazji na Ukrainę, nazywając go „bezpośrednim odpowiedzialnym” za ofensywę wojskową.

W piątek odrzucił wszelką opinię, że był rozczarowany, że nie rozmawiał z panem Blinkenem, z którym ostatnio rozmawiał podczas spotkania w połowie stycznia w Genewie i który urzędnicy amerykańscy uznali za ostatnią deskę ratunku, aby zapobiec inwazji.

„To nie my zrezygnowaliśmy ze wszystkich kontaktów, ale Stany Zjednoczone” – powiedział Ławrow. I nie biegamy za nikim, kto proponuje spotkania. Jeśli nie chcą rozmawiać, to ich wybór. Nie sądziłem, że trzeba rozpoczynać jakąkolwiek konfrontację”.

Ławrow skorzystał również w piątek z okazji, aby upokorzyć brytyjskiego premiera Borisa Johnsona, dzień po tym, jak Johnson ogłosił, że złoży rezygnację. Johnson przewodził jednej z najbardziej agresywnych reakcji Zachodu na rosyjską inwazję na Ukrainę.

„Próbowali ustanowić ten nowy sojusz – Wielka Brytania, kraje bałtyckie, Polska i Ukraina” – powiedział Ławrow, nazywając to próbą stworzenia „angielskiego mostu na kontynencie” po Brexicie.

„Mówili, że NATO izolowało Rosję” – powiedział Ławrow. To jego partia zwolniła Borisa Johnsona.

Minister spraw zagranicznych Indii Subramaniam Jaishankar, którego widziano spacerującego i rozmawiającego z panem Ławrowem po luksusowym hotelu, w którym odbywało się spotkanie, Powiedział na Twitterze On i Ławrow „wymienili poglądy na temat współczesnych problemów regionalnych i międzynarodowych, w tym konfliktu na Ukrainie iw Afganistanie”. Indie utrzymują przyjazne stosunki z Moskwą, wieloletnim sponsorem i eksporterem sprzedaży broni, i pomogły Rosji ominąć sankcje, zwiększając zakupy rosyjskiej ropy ze znaczną obniżką.

READ  Zniszcz zły sprzęt! Szalone zwierzę powoduje chaos w domu kobiety po włamaniu się, żeby zjeść jej owsiankę