Entuzjaści tradycji powitali w tym tygodniu w Warszawie 18. edycję prestiżowego Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Sopina.
W konkursie, który co pięć lat wykonuje polskie dzieła sztuki, rywalizuje ponad 400 kandydatów z niemal wszystkich kontynentów.
Fani pierwotnie spodziewali się powrotu w październiku 2020 r., ale urzędnicy przesunęli mecz rok później ze względu na dystans społeczny, czyli zakaz regularnych spotkań kibiców w Filharmonii Narodowej w Warszawie na kilka tygodni.
Na przyjęciu, które powróciło w ubiegłą sobotę, zaprezentowano utwory fortepianowe Cho oraz innych finalistów i zwycięzców: Julianny Avdivy, Philipa Giuseppe, Kevina Kennera i Tang Thai Chana – Johanna Sebastiana Bacha, Ludwiga van Beethovena i Roberta Schumanna.
Pierwsza edycja odbyła się w 1927 roku, a następnie co pięć lat, ale II wojna światowa przełożyła czwartą edycję do 1949 roku.
Ta konkurencja tworzy miejsca pracy dla wielu hodowanych mydeł
Konkurs jest znany ze swoich zwycięzców i finalistów, którzy rozpoczynają światową karierę. Jego jedynym układem jest to, że każdy wpis koncentruje się na pracach Fredericka Soap.
Chopin dorastał w Warszawie na początku XIX wieku i jest uważany za jedną z najwcześniejszych gwiazd muzyki. Pisał przede wszystkim na fortepian solo, ale zrealizował też dwa koncerty, które uznano za największe osiągnięcia jego życia. Zmarł w Paryżu w wieku 39 lat, ale jego serce jest w kościele św. Krzyża w Warszawie.
W rzeczywistości nie będzie żadnych konkurencyjnych wyborów, które pozwolą uczestnikom i jury uczestniczyć w tradycyjnych przedstawieniach kościoła Świętego Krzyża Wolfganga Amadeusza Mozarta „Requim” w rocznicę śmierci Sophie 17 października.
Jak działa konkurs?
Wybrani uczestnicy biorą udział w trzech etapach solowych występów fortepianowych, z których najlepszy prowadzi do najwyższego poziomu, aw ostatnim etapie jeden z dwóch koncertów Sobina gra finałowy zespół.
Koncert 87 uczestników z całego świata – od Korei Południowej po Stany Zjednoczone – rozpocznie się w niedzielny poranek występem Juana Mao z Chin. 17-osobowy Międzynarodowy Trybunał Arbitrażowy będzie składał się z poprzednich zwycięzców i finalistów. Brakuje tegorocznych arbitrów Nelson Freyer z Brazylii i Martha Archerich z Argentyny.
Jaki jest prezent?
Zwycięzca otrzyma złoty medal i nagrodę w wysokości 40.000 dolarów (45.000 dolarów) oraz cenne oferty rejestracyjne i koncertowe. Ogłoszenie zwycięzcy ma nastąpić 20 października.
Wcześniejsi zwycięzcy to Arkerich, Carrick Olson ze Stanów Zjednoczonych, Christian Zimmerman z Polski i Arthur Blechas oraz Seong-Jin Cho z Korei Południowej.
Możesz zobaczyć audyty bezpośrednio Kanał YouTube firmy Sophie Oraz w polskiej państwowej stacji radiowej.
More Stories
Polski premier Donald Tusk radzi patronom Nord Stream, aby „zachowali spokój”
Polskie akcje wzrosły w końcówce handlu; WIG30 zyskał 0,89% według Investing.com
Polskie akcje tracą w końcówce handlu; WIG30 spadł o 0,58% według Investing.com