21 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Najlepsi pianiści świata zebrali się w Polsce na telenoweli

Entuzjaści tradycji powitali w tym tygodniu w Warszawie 18. edycję prestiżowego Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Sopina.

W konkursie, który co pięć lat wykonuje polskie dzieła sztuki, rywalizuje ponad 400 kandydatów z niemal wszystkich kontynentów.

Fani pierwotnie spodziewali się powrotu w październiku 2020 r., ale urzędnicy przesunęli mecz rok później ze względu na dystans społeczny, czyli zakaz regularnych spotkań kibiców w Filharmonii Narodowej w Warszawie na kilka tygodni.

Na przyjęciu, które powróciło w ubiegłą sobotę, zaprezentowano utwory fortepianowe Cho oraz innych finalistów i zwycięzców: Julianny Avdivy, Philipa Giuseppe, Kevina Kennera i Tang Thai Chana – Johanna Sebastiana Bacha, Ludwiga van Beethovena i Roberta Schumanna.

Pierwsza edycja odbyła się w 1927 roku, a następnie co pięć lat, ale II wojna światowa przełożyła czwartą edycję do 1949 roku.

Ta konkurencja tworzy miejsca pracy dla wielu hodowanych mydeł

Konkurs jest znany ze swoich zwycięzców i finalistów, którzy rozpoczynają światową karierę. Jego jedynym układem jest to, że każdy wpis koncentruje się na pracach Fredericka Soap.

Chopin dorastał w Warszawie na początku XIX wieku i jest uważany za jedną z najwcześniejszych gwiazd muzyki. Pisał przede wszystkim na fortepian solo, ale zrealizował też dwa koncerty, które uznano za największe osiągnięcia jego życia. Zmarł w Paryżu w wieku 39 lat, ale jego serce jest w kościele św. Krzyża w Warszawie.

W rzeczywistości nie będzie żadnych konkurencyjnych wyborów, które pozwolą uczestnikom i jury uczestniczyć w tradycyjnych przedstawieniach kościoła Świętego Krzyża Wolfganga Amadeusza Mozarta „Requim” w rocznicę śmierci Sophie 17 października.

Jak działa konkurs?

Wybrani uczestnicy biorą udział w trzech etapach solowych występów fortepianowych, z których najlepszy prowadzi do najwyższego poziomu, aw ostatnim etapie jeden z dwóch koncertów Sobina gra finałowy zespół.

Koncert 87 uczestników z całego świata – od Korei Południowej po Stany Zjednoczone – rozpocznie się w niedzielny poranek występem Juana Mao z Chin. 17-osobowy Międzynarodowy Trybunał Arbitrażowy będzie składał się z poprzednich zwycięzców i finalistów. Brakuje tegorocznych arbitrów Nelson Freyer z Brazylii i Martha Archerich z Argentyny.

READ  Oko polskich hodowców gołębi w górę w kolejności dziobania

Jaki jest prezent?

Zwycięzca otrzyma złoty medal i nagrodę w wysokości 40.000 dolarów (45.000 dolarów) oraz cenne oferty rejestracyjne i koncertowe. Ogłoszenie zwycięzcy ma nastąpić 20 października.

Wcześniejsi zwycięzcy to Arkerich, Carrick Olson ze Stanów Zjednoczonych, Christian Zimmerman z Polski i Arthur Blechas oraz Seong-Jin Cho z Korei Południowej.

Możesz zobaczyć audyty bezpośrednio Kanał YouTube firmy Sophie Oraz w polskiej państwowej stacji radiowej.