2 grudnia, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Jaki jest lakier Matty Cash? Dlaczego urodzony w Anglii prawy obrońca Aston Villi znalazł się w kadrze Polski na Mistrzostwa Świata?

Jest jedno nazwisko, które wyróżnia się spośród innych w 26-osobowej kadrze, która została wymieniona w kadrze Polski na Mistrzostwa Świata.

Matty Cash spędził całe swoje życie i karierę piłkarską w Anglii, jednak zasłużył na powołanie do reprezentacji Polski i ma teraz odegrać kluczową rolę w ich kampanii na Mistrzostwa Świata 2022 w Katarze.

To jedna z najbardziej niezwykłych historii turnieju, ale dla wielu fanów piłki nożnej jest bardzo myląca.

wiadomości sportowe Wyjaśnij zamieszanie i wyjaśnij, dlaczego Cash może grać dla Polski.

Dalej: Kadra Polski na MŚ 2022

Matty Cash polski czy angielski?

Matty Cash jest w języku polskim i angielskim.

25-latek urodził się w Anglii i całe życie mieszka na wsi, obejmując całą klubową karierę piłkarską.

Ponieważ jednak jego dziadkowie urodzili się w Polsce i uciekli podczas II wojny światowej, zakwalifikował się do polskiego paszportu przez swoją matkę Barbarę.

Według AtletycznyPolscy selekcjonerzy śledzili go przez trzy lata, zanim zaproponowali mu dołączenie do kadry narodowej.

Ponieważ nie został powołany przez Anglię na szczeblu młodzieżowym ani seniorskim, złożył wniosek o polski paszport i otrzymał go pod koniec 2021 roku, do tego czasu nigdy nie postawił stopy w kraju.

Czy Matty Cash mówi po polsku?

Matty Cash przyznaje, że przed telefonem nie mówił po polsku.

Powiedział Opiekun W zeszłym roku jego matka, która biegle władała tym językiem, zaczęła uczyć go ważnych powitań i zwrotów potrzebnych do komunikowania się z kolegami z drużyny.

Powiedział też, że słucha popularnych polskich zwrotów w drodze, aby ćwiczyć, aby poprawić swoje umiejętności językowe.

Podczas gdy jego umiejętności w tej dziedzinie wciąż rosły, po kwalifikacjach do mistrzostw świata dołączył do zespołu, który śpiewał polskie piosenki.

Cash otrzymał swoje pierwsze powołanie do reprezentacji Polski w kluczowym momencie w listopadzie 2021 roku, kiedy Polska chce zakwalifikować się do drugiego z rzędu mistrzostw świata.

READ  Polska i Ukraina zwiększą do 2022 r. wydobycie węgla dla zimnego klimatu

Zadebiutował na ławce rezerwowych przeciwko Andorze i wystartował w meczu barażowym ze Szwecją, który zapewnił sobie awans.

W reprezentacji Polski zagrał do tej pory siedem razy i strzelił jednego gola.

Musi jeszcze zmierzyć się ze swoim krajem urodzenia, Anglią, i chociaż obaj są na mundialu w Katarze, istnieje tylko szansa, że ​​spotkają się w ćwierćfinale lub później.

Skąd się biorą krowie pieniądze?

Cash urodził się w Slough w Anglii, godzinę drogi od Londynu.

Przeszedł przez akademię w Nottingham Forest i zadebiutował w 2016 roku w drugiej lidze angielskiej piłki nożnej.

Zagrał 141 razy dla Forest w ciągu czterech sezonów, a jego imponująca forma sprawiła, że ​​przeniósł się do Premier League w 2020 roku, kiedy Aston Villa zapłaciła 14 milionów funtów (16,5 miliona dolarów) za jego podpis.

Ugruntował swoją pozycję jako regularny starter na prawym obrońcy drużyny Midlands i do tej pory rozegrał 82 występy w klubie w ciągu dwóch i pół sezonu.

Czy Matty Cash kiedykolwiek grał dla Anglii?

Pomimo tego, że Cash był uważany za najbardziej obiecujący talent młodzieżowy podczas swojego pobytu w Nottingham Forest, nie otrzymał powołania do żadnej z angielskich drużyn młodzieżowych.

Ponadto nie otrzymał powołania od starszego menedżera Garetha Southgate’a na mecze towarzyskie lub rywalizacyjne.

To właśnie ostatecznie otworzyło mu drzwi do reprezentowania Polski, a szansa na grę w gwarantowanej międzynarodowej piłce nożnej sprawiła, że ​​Kash zdecydował się zmienić lojalność.