21 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Najlepsi analitycy twierdzą, że kupuj akcje takie jak Papa John’s i Alphabet

Najlepsi analitycy twierdzą, że kupuj akcje takie jak Papa John’s i Alphabet

Wchodzimy w nowy rok z zasadniczo niezmienioną sytuacją makroekonomiczną i perspektywą recesji. Jednak inwestorzy mogą utrzymać dobry portfel, jeśli mają perspektywę długoterminową i odcinają się od wszelkiego hałasu.

W tym duchu zaczynamy rok 2023 z pięcioma akcjami wybranymi ręcznie przez wiodących analityków z Wall Street, zgodnie z TipRanks, serwisem, który klasyfikuje analityków na podstawie ich przeszłych wyników.

Chirurdzy STAAR

Firma zajmująca się technologią medyczną Chirurdzy STAAR (STAA) czerpie korzyści z dużego zapotrzebowania na korekcję refrakcji (chirurgiczne korekty wad wzroku) na całym świecie. Ponadto analityk BTIG Ryana Zimmermana Uważa się, że korzystne trendy demograficzne, w tym starzenie się społeczeństwa i rosnąca liczba przypadków krótkowzroczności, również napędzają popyt na produkty STAAR.

Wcześniej w grudniu firma ogłosiła, że ​​jej prezes i dyrektor generalny, Karen Mason, przejdzie na emeryturę do końca miesiąca. Mason zastąpi Thomasa Frenze, który wcześniej pełnił funkcję prezydenta Johnson & Johnson Vision Unit i prezes Abbott Optometry. Zimmerman powiedział, że nominacja Frinziego może zadowolić inwestorów dzięki jego 40-letniemu doświadczeniu w optyce medycznej. (Widzimy Działalność handlowa w zakresie chirurgicznego funduszu hedgingowego Staar w rankingach TipRank)

Analityk jest również optymistycznie nastawiony do środowiska popytu na produkty STAAR w różnych okresach. „Soczewki nowej generacji przeznaczone na nowe rynki powinny napędzać wzrost w krótkim okresie, podczas gdy rozszerzone wskazania, starczowzroczność i towarzysząca zaćma napędzają wzrost w perspektywie długoterminowej” – zauważył Zimmerman.

Zimmerman zajmuje 861 miejsce spośród ponad 8000 analityków śledzonych przez TipRanks. Co więcej, 44% jego ocen było rentownych, a każda ocena generowała 7,2% średnich zwrotów.

Papa Johns

Sieć pizzerii szybkiej obsługi Papa Johns (PZZAAkcje znacznie spadły w tym roku z powodu wyzwań w Wielkiej Brytanii i presji inflacyjnej, ale ich długoterminowe perspektywy pozostają odporne. Analityk BTIG Piotr Saleh Zauważył, że w czasach, gdy inflacja jest wysoka i zbliża się recesja, konsumenci o niskich dochodach wydają mniej na jedzenie poza domem. Dlatego wartościowe oferty Papa John, takie jak Papa Pairings, przyciągają nowych gości o niskich dochodach.

READ  Senatorowie USA wprowadzają ustawę o karach kryptograficznych - eksperci twierdzą, że jest ona obszerna i niekonstytucyjna - rozporządzenie Bitcoin News

Po przeprowadzeniu ankiety wśród ponad 1000 klientów Papa John’s Saleh stwierdził, że tylko niewielki, jednocyfrowy odsetek z nich uważa ceny menu za zbyt wysokie, nawet po tym, jak firma podniosła ceny 3-4 razy w 2022 r. Analityk powiedział, że zachęcony tymi trendami Umiarkowanie podniesiony prognozy sprzedaży w sklepach krajowych w IV kw. 22 r. (por Międzynarodowa działalność Papa John’s dotycząca wykorzystywania informacji poufnych w rankingach TipRank)

Saleh podtrzymał rekomendację kupna akcji z ceną docelową 100 USD. „Wierzymy, że nowe kierownictwo ma odpowiednie strategie, aby zaprojektować transformację; wysiłki te już przełożyły się na lepszą efektywność operacyjną, silniejsze dostosowanie franczyzy i lepszy wzrost jednostek netto, i spodziewamy się, że wysiłki te będą kontynuowane w latach 2022/23 Widzimy wiele dźwigni krótko- i długoterminowych Termin zwiększania wartości dla akcjonariuszy zaczyna się rozwijać i pozwoli Papa John’s ponownie przewyższyć swoich rówieśników, zwiększając naszą rekomendację Kupuj” – powiedział Saleh.

Saleh zajmuje 524 miejsce spośród ponad 8000 analityków w TipRanks. Każde z jego 59% ocen trafień wygenerowało średni zwrot w wysokości 10,3%.

Alfabet

Następna na naszej liście jest analityczka Monness Crespi Hardt Briana White’a wybór zapasów, Alfabet (Google), która w tym roku okazała się bardziej odporna niż jej odpowiedniki na rynku reklamy cyfrowej. Ponadto firma może złagodzić wpływ na swoją działalność dzięki silnemu wzrostowi w Google Cloud.

„Ponieważ trudny rok dobiega końca, ale w 2023 roku wciąż pojawiają się straszne przeciwności”, powiedział White, Alphabet zaczyna ciąć wydatki, aby być lepiej przygotowanym. (Widzimy Wykres giełdowy alfabetu klasy A w rankingach TipRank)

„Naszym zdaniem Alphabet ma dobrą pozycję, aby wykorzystać długotrwały trend reklamy cyfrowej, uczestniczyć w przenoszeniu obciążeń do chmury i czerpać korzyści z transformacji cyfrowej” – powiedział White, uzasadniając swoje stanowisko w sprawie perspektyw Alphabet na rok 2023. Powtórz rekomendację Kup dla akcji z celem 135 USD.

Analityk zauważył, że Alphabet osiągnął 23% roczny wzrost sprzedaży i 27% zysku operacyjnego w ciągu ostatnich pięciu lat. W połączeniu z dominującą pozycją w przestrzeni wyszukiwarek i wiodącą pozycją w reklamie cyfrowej, White uważa, że ​​akcje powinny być notowane ze zdrową premią dla sektora technologicznego w dłuższej perspektywie.

White, pięciogwiazdkowy analityk w TipRanks, zajmuje 71. miejsce na ponad 8000 śledzonych analityków. Co więcej, 62% jego ratingów było rentownych, a każdy rating generował średni zwrot w wysokości 17,2%.

Verizon

Usługi telekomunikacyjne Verizon (VZ) to kolejna nazwa z naszej piątki najlepszych w tym tygodniu. 5-gwiazdkowy wybór analityka Evana Fencetha Dzięki Tigress Financial Partners, Verizon ma dobrą pozycję, aby wykorzystać ciągły wzrost abonamentu bezprzewodowego 5G, a także nowe możliwości rozwoju w zakresie łączności światłowodowej i stacjonarnego dostępu szerokopasmowego.

Feinseth przewiduje, że „przewaga wielkości” i oczekiwania związane z szybkim wdrożeniem szybkiej łączności 5G w Stanach Zjednoczonych powinny napędzać dalszy wzrost liczby abonentów sieci bezprzewodowych. (Widzimy Inwestorzy giełdowi Verizon nastroje w TipRanks)

Verizon szczyci się silnym bilansem i możliwościami generowania przepływów pieniężnych, które pozwalają firmie inwestować w rozszerzenie widma i inne inicjatywy rozwojowe. Co więcej, dobra sytuacja finansowa pomaga spółce utrzymać atrakcyjną stopę dywidendy i stały wzrost stopy dywidendy.

„Spodziewane wygenerowanie przez VZ 54,53 miliarda dolarów ekonomicznych przepływów pieniężnych z działalności operacyjnej (EBITDAR) w najbliższym czasie zapewnia VZ znaczną gotówkę na sfinansowanie wdrożeń szybkich sieci 5G, zakup widma, inne inicjatywy rozwojowe, strategiczne przejęcia i stały wzrost zysków”, powiedział Feinseth, który zajmuje 283 miejsce spośród ponad 8000 analityków w TipRanks.

Analityk powtórzył rekomendację Kupuj i cenę docelową 64 USD (zrewidowaną w dół z 68 USD) na akcje VZ.

Co ciekawe, 58% ocen Feinseth wygenerowało zyski, a każda ocena wygenerowała średni zwrot w wysokości 10,3%.

MongoDB

Dostawca platformy baz danych ogólnego przeznaczenia MongoDB (mdb) to zakup Feinsetha, który naszym zdaniem jest świetnym dodatkiem do portfeli w tym tygodniu. Finseth powiedział, że „wiodąca w branży struktura oprogramowania bazodanowego typu open source” firmy przyciąga nowych klientów.

Pomimo obniżenia ceny docelowej do 365 USD z 575 USD, firma jest dobrze przygotowana do czerpania korzyści ze stopniowego wzrostu wydatków na IT w przedsiębiorstwach, ponieważ firmy przyjmują konfigurowalną i skalowalną bazę danych MongoDB jako usługę, powiedział Vinseth. (Widzimy Ruch w witrynie MongoDB w rankingach TipRank)

„Gwałtowne przyspieszenie migracji do chmury hostowanej i hybrydowej napędza zapotrzebowanie na skalowalne, konfigurowalne i przyjazne programistom architektury baz danych, które będą nadal napędzać wzrost modelu przychodów opartego na subskrypcji MDB. To będzie napędzać dalsze przyspieszenie trendów wydajności biznesowej, co będzie napędzają zwiększony zwrot z kapitału (ROC), skutkując znacznymi zyskami ekonomicznymi i długoterminowym tworzeniem wartości dla akcjonariuszy”.