6 października, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Musk, aby zbadać potencjalną ofertę przetargową na Twittera, przeznaczył 46,5 miliarda dolarów na finansowanie transakcji

Musk, aby zbadać potencjalną ofertę przetargową na Twittera, przeznaczył 46,5 miliarda dolarów na finansowanie transakcji

CEO Tesli i SpaceX Elon Musk w „Gigafactory” Tesli 22 marca 2022 r. w Gruenheide, na południowy wschód od Berlina.

Patrick Balloul | AFP | Obrazy Getty

Elon Musk zastanawia się, czy zacząć licytować Świergotwedług Depozyt nowych papierów wartościowych.

W zaktualizowanym zgłoszeniu opublikowanym w czwartek Musk powiedział, że ze względu na brak odpowiedzi ze strony zarządu Twittera, obecnie rozważa wezwanie do kupna części lub wszystkich akcji spółki bezpośrednio od jej akcjonariuszy.

Zgłoszenie mówi, że Musk otrzymał 46,5 miliarda dolarów zobowiązań, aby pomóc sfinansować potencjalną transakcję. Musk pozyskał około 25,5 USD na finansowanie dłużne poprzez finansowanie od Morgan Stanley Senior i innych firm, a Musk powiedział, że przeznaczył około 21 miliardów USD na finansowanie kapitałowe. Inne firmy uczestniczące to Bank of America, Barclays, MUFG, Societe Generale, Mizuho Bank i BNP Paribas.

Musk nie zdecydował jeszcze, że złoży ofertę na Twitterze lub czy podejmie inne kroki w celu przedstawienia propozycji, zgodnie z zeznaniem.

W zeszłym tygodniu piżmo Zaoferowano kupno Twittera 54,20 dolarów za akcję, czyli około 43 miliardów dolarów. piątek, Twitter Zatwierdzono ograniczony czasowo plan kapitałowy dla akcjonariuszyczęsto określana jako „toksyczna pigułka”, mająca na celu powstrzymanie potencjalnego wrogiego przejęcia.

Musk, prezes firmy Tesla I SpaceX w ostatnich tygodniach Ponad 9% kwoty W firmie. Twitter następnie złożył Muskowi ofertę dołączenia do zarządu, ale tylko pod warunkiem, że Musk będzie mógł kupić nie więcej niż 14,9% udziałów w firmie. piżmo odwrotna ścieżka Zamiast tego złożył propozycję udostępnienia Twittera jako prywatnego.

To pilna wiadomość. . Sprawdź ponownie, aby uzyskać aktualizacje

READ  Akcje Australii, Hongkongu i Korei spadają o 2%