15 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Mówi się, że wyświetlacz Pixela 9 wykorzystuje ten sam panel, co iPhone 16 Pro

Mówi się, że wyświetlacz Pixela 9 wykorzystuje ten sam panel, co iPhone 16 Pro

Telefony Pixel firmy Google nigdy nie dorównywały konkurencji pod względem najnowszych i najlepszych specyfikacji, ale firma podnosi poprzeczkę w niektórych obszarach. Po debiucie wyświetlaczy Actua w serii Pixel 8, Google podobno chce zastosować w serii Pixel 9 ten sam wyświetlacz Samsung OLED, którego Apple będzie używać w iPhonie 16 Pro.

Dzięki serii Pixel 8 Google przeszedł od pozostającej w tyle jakości wyświetlacza do zaoferowania przez krótki czas najlepszego wyświetlacza smartfona na rynku amerykańskim. Stało się tak dzięki wyświetlaczowi OLED firmy Samsung, który oferował doskonałą jasność i kolory.

Według nowego raportu Google ponownie zwróci się do Samsunga o swoje wyświetlacze.

Wiadomości ET Raporty Poinformowano, że Google użyje zaktualizowanego wyświetlacza OLED Samsunga „M14”. Mówi się, że nowy wyświetlacz jest jaśniejszy i ma dłuższą żywotność. Według raportu Google będzie korzystać z nowej generacji ekranu OLED w telefonach Pixel 9, Pixel 9 Pro, Pixel 9 Pro XL i Pixel 9 Pro Fold.

Warto jednak zauważyć, że Google nie będzie tu sam. Oczekuje się, że iPhone 16 Pro również będzie korzystał z tego samego nowego panelu. Przez ostatnie dwa lata Apple korzystał z najnowszych wyświetlaczy Samsunga w swoich iPhone’ach „Pro”, przy czym „M12” był używany w poprzednich wersjach. Ta sama generacja będzie nadal używana w podstawowych modelach iPhone’a 16, ale iPhone 16 Pro i Pro Max będą korzystać z „M14” podobnie jak Pixel.

Google ma wypuścić serię Pixel 9 13 sierpnia, czyli znacznie wcześniej niż zwykły harmonogram firmy. Tymczasem Apple ma zaprezentować nowe iPhone’y we wrześniu.

Więcej o Pixelu 9:

Podążaj za Benem: Twitterze/X, WątkiI Instagrama

FTC: Korzystamy z linków partnerskich, aby automatycznie zarabiać. więcej.