19 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Długowieczność urządzeń Apple sprawia, że ​​sztuczna inteligencja staje się jeszcze ważniejsza

Długowieczność urządzeń Apple sprawia, że ​​sztuczna inteligencja staje się jeszcze ważniejsza

jabłka Urządzenia wytrzymują dłużej, dlatego klienci nie wymieniają ich tak często.

I jako Bloomberg News wspomniany niedzielę (30 czerwca), co może sprawić, że wysiłki giganta technologicznego w zakresie sztucznej inteligencji (AI) będą jeszcze ważniejsze.

Aby było jasne, w raporcie stwierdzono, że Apple stara się, aby jego produkty były trwalsze i twierdzi, że na urządzeniach mających 7 lat nadal można uruchomić obecne systemy operacyjne. Jednak w dalszej części raportu wskazano, że Apple będzie mniej niezawodnym źródłem wzrostu w miarę spadku sprzedaży.

Mark Gurman z Bloomberg napisał, że firma może zmienić sytuację, ponieważ ma „coraz większe możliwości przyciągnięcia klientów dzięki oprogramowaniu i sztucznej inteligencji”.

Kiedy Apple zaprezentuje iPhone’a 16 tej jesieni, nie będzie w nim wielu zmian sprzętowych, ale klienci, jeśli będą chcieli, będą musieli kupić nowy telefon. Inteligentne oferty AppleDodał, że może to również spowodować aktualizację oprogramowania także dla użytkowników komputerów Mac i iPadów.

W raporcie dodano, że malejące tempo modernizacji sprzętu będzie oznaczać również, że Apple będzie musiał w większym stopniu polegać na opłatach za usługi i abonamentach związanych ze sprzedażą paliwa.

Ta wiadomość pojawia się, gdy Apple stara się nawiązać partnerstwa w celu rozszerzenia swoich możliwości w dziedzinie sztucznej inteligencji. W zeszłym tygodniu pojawiły się doniesienia, że ​​spółka prowadzi rozmowy z… martwy O partnerstwie, pomyśle zaproponowanym przez Apple Ostatecznie został odrzuconyWydaje się, że podobnie jak inne firmy tworzące generatywne produkty AI, Meta dążyła do wykorzystania ogromnej sieci dystrybucyjnej Apple.

Tymczasem PYMNTS napisał na początku tego miesiąca, że ​​nowe wysiłki Apple w zakresie sztucznej inteligencji mogą „zmienić sposób, w jaki… Konsumenci reagują „Z ich urządzeniami i, co ważniejsze, w jaki sposób robią zakupy”.

Jeśli Apple uda się osiągnąć swój cel, iPhone’y, z których korzystają konsumenci, poznają ich preferencje zakupowe i przepowiedzą kolejny zakup. Apple Intelligence będzie mogło zbadać ich historię przeglądania Internetu, wzorce zakupów i aktywność w mediach społecznościowych.

READ  Jak zacząć zastępować hasła telefonu hasłami

Eksperci twierdzą, że firma chce również zmienić sposób, w jaki firmy wchodzą w interakcję z klientami. Integracja ChatGPT OpenAIProdukty Apple wkrótce będą mogły obsługiwać zapytania klientów, przetwarzać zamówienia, a nawet przedstawiać rekomendacje produktów.

„W miarę jak konsumenci przyzwyczajają się do sztucznej inteligencji wykonującej większą liczbę zadań, ich zależność od sztucznej inteligencji w codziennych czynnościach i podejmowaniu decyzji prawdopodobnie wzrośnie. Może to spowodować zmianę oczekiwań konsumentów w stronę bardziej zautomatyzowanych i intuicyjnych usług”. Yi Fangprofesor nadzwyczajny informatyki i inżynierii oraz dyrektor ds. sztucznej inteligencji w College of Engineering na Uniwersytecie Santa Clara, powiedział PYMNTS.

Aby uzyskać dostęp do całego naszego zasięgu PYMNTS AI, zapisz się do naszego codziennego biuletynu Biuletyn Sztucznej Inteligencji.