15 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Oficjalne potwierdzenie, że Resident Evil 9 jest w fazie rozwoju

Oficjalne potwierdzenie, że Resident Evil 9 jest w fazie rozwoju

Wraz z rozprzestrzenianiem się plotek o zbliżającej się premierze Resident Evil 9, firma Capcom potwierdziła, że ​​trwają prace nad kolejną częścią słynnej serii gier survival horror.

Prace nad rozwojem poprowadzi reżyser Resident Evil 7: Biohazard, Koshi Nakanishi, który potwierdził powstanie nowej kontynuacji, mówiąc o wydaniu poprzedniej gry na telefony komórkowe.

Za stworzenie kolejnej części Resident Evil odpowiada Koshi Nakanishi.

„Naprawdę trudno było wiedzieć, co robić dalej [Resident Evil 7]„Ale znalazłem to i szczerze mówiąc, czuję, że to bardzo ważne” – powiedział Nakanishi. „Nie mogę jeszcze zdradzić żadnych szczegółów, ale mam nadzieję, że nie możecie się doczekać dnia, w którym będę mógł to zrobić”.

Nakanishi ma długą historię związaną z Resident Evil. Oprócz Resident Evil 7, który pomógł ożywić serię w 2017 roku, Nakanishi wyreżyserował Resident Evil Mercenaries 3D na Nintendo 3DS, a także pierwszą grę Resident Evil Revelations. Nakanishi pracował także jako projektant przy Resident Evil 5.

Plotki o potencjalnym ujawnieniu Resident Evil 9 krążą przez większą część 2024 roku, choć Capcom do tej pory utrzymywał je w tajemnicy. W maju IGN potwierdził także doniesienia o remake’ach Resident Evil Zero i Code Veronica. Do najnowszych gier tej firmy zaliczają się Resident Evil 4 Remake i Resident Evil Village, obie gry były nominowane do nagrody Gry Roku w swoich latach.

Oprócz potwierdzenia prac nad nową grą Resident Evil, firma Capcom podczas letniej prezentacji podała także szczegółowe informacje na temat nowej wersji demonstracyjnej Kunitsu-Gami i daty premiery Dead Rising Deluxe Remaster. Resztę najważniejszych gier, które pojawią się w 2024 roku, znajdziesz tutaj.

Kat Bailey jest dyrektorką wiadomości IGN i współgospodarzem Nintendo Voice Chat. Czy masz jakieś rady? Wyślij jej bezpośrednią wiadomość na adres @the_katbot.