6 października, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Mistrzostwa Świata FIFA 2022: Kapitan Polski Robert Lewandowski założy opaskę Andrija Szewczenki, aby pokazać wsparcie dla Ukrainy | Wiadomości piłkarskie

Robert Lewandowski zwiększył swoje poparcie dla Ukrainy we wtorek, kiedy kapitan Polski obiecał zabrać opaskę w barwach niebiesko-żółtej flagi na listopadowe Mistrzostwa Świata FIFA 2022. Lewandowski wyraził swój sprzeciw w kilka dni po inwazji rosyjskiej na Ukrainę, która rozpoczęła się w lutym. Wezwał Polskę do bojkotu gry z Rosją w eliminacjach do Mistrzostw Świata.

Dwukrotny Piłkarz Roku FIFA odebrał nagrodę z rąk legendy Ukrainy Andrija Szewczenki na polskim stadionie narodowym w Warszawie. „Dziękuję Andrey. Miło mi cię poznać!” Lewandowski napisał na swoim koncie na Instagramie. To będzie dla mnie zaszczyt zanieść tę kapitańską opaskę w barwach Ukrainy na Mistrzostwa Świata.

Publiczna postawa gwiezdnego napastnika zapewniła, że ​​Polska nie zagra z Rosją w półfinale eliminacji do Mistrzostw Świata, który odbędzie się 24 marca w Warszawie. – Nie możemy udawać, że nic się nie stało – powiedział dwa dni przed tym, jak FIFA i UEFA zakazały Rosjanina. drużyny z rozgrywek międzynarodowych — skutecznie eliminując Rosję z Pucharu Świata.

Po tym, jak Polska awansowała w play-offach do mundialu w Katarze, Ukraina przegrała z Walią w finale play-off, który został przełożony na czerwiec, aby pomóc drużynie przygotować się w czasie wojny, która zatrzymała krajowy futbol. Listopad Polska zmierzy się 20 grudnia z Argentyną, Meksykiem i Arabią Saudyjską w grupie C. 18 meczów

Reprezentacje piłkarskie między Polską a Ukrainą, która była współgospodarzem Mistrzostw Europy 2012, sprawiły, że w tym sezonie ukraińskie reprezentacje i kluby grały „u siebie” w międzynarodowych rozgrywkach na polskich stadionach. Ukraina zakończy w przyszłym tygodniu swoją kampanię Ligi Narodów UEFA w Polsce, goszcząc Szkocję w Krakowie.

READ  Białoruski sprinter ucieka do Polski, towarzysze „nie bójcie się” | Białoruś

Szewczenko, zdobywca Złotej Piłki 2004 i płodny napastnik AC Milan, trenował Ukrainę, kiedy w zeszłym roku doszła do ćwierćfinału Euro 2020.

(z wejściami PTI)