3 października, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Amazon ogłasza 71 nowych projektów energii odnawialnej na całym świecie, w tym pierwsze w Brazylii, Indiach i Polsce

Amazon ogłasza 71 nowych projektów energii odnawialnej na całym świecie, w tym pierwsze w Brazylii, Indiach i Polsce

Amazon ma teraz 202 w Ameryce Północnej, 117 w Europie, 57 w Azji i na Pacyfiku, jeden na Bliskim Wschodzie, jeden w Afryce i pierwszy projekt w Ameryce Południowej.

Całkowite projekty dotyczące energii odnawialnej realizowane przez Amazon wygenerują 50 000 gigawatogodzin (GWh) czystej energii – czyli wystarczająco dużo, aby zasilić 4,6 miliona amerykańskich domów rocznie.

SEATTLE–(ANTARA/Business Wire)- Amazon (NASDAQ: AMZN) ogłosił globalną ekspansję swojego portfolio energii odnawialnej o dodatkowe 2,7 gigawatów (GW) mocy czystej energii w 71 nowych projektach energii odnawialnej. Należą do nich pierwszy projekt firmy dotyczący energii odnawialnej w Ameryce Południowej — farma słoneczna w Brazylii — oraz pierwsze farmy słoneczne w Indiach i Polsce. Po pełnym uruchomieniu globalny portfel energii odnawialnej Amazona będzie generował 50 000 gigawatogodzin (GWh) czystej energii, co odpowiada zasileniu 4,6 miliona amerykańskich domów rocznie.

„Wprowadzamy nowe projekty wiatrowe i słoneczne online, aby zasilać nasze biura, centra logistyczne, centra danych i sklepy, które łącznie obsługują miliony klientów na całym świecie” – powiedział Adam Chelipski, dyrektor generalny Amazon Web Services. nasz pomoże przyspieszyć ich podróż, ponieważ wszyscy pracujemy razem, aby złagodzić skutki zmiany klimatu”.

Jako największy korporacyjny nabywca energii odnawialnej na świecie, Amazon prowadzi obecnie łącznie 379 projektów energii odnawialnej w 21 krajach, w tym 154 farmy wiatrowe i słoneczne oraz 225 dachowych projektów słonecznych o łącznej mocy 18,5 GW energii odnawialnej. Do końca 2021 roku firma osiągnęła 85% energii odnawialnej w swojej działalności.

Amazon nadal z powodzeniem realizuje projekty w sieciach energetycznych na całym świecie.

• W regionie Azji i Pacyfiku Amazon ogłasza swoje pierwsze trzy projekty na dużą skalę w Indiach. Wszystkie trzy są projektami słonecznymi reprezentującymi 420 megawatów (MW) potencjału czystej energii w Radżastanie. Amazon szybko się rozwija w Indiach, a te pierwsze inwestycje odgrywają ważną rolę w redukcji emisji dwutlenku węgla w tym kraju. W regionie Azji i Pacyfiku firma prowadzi obecnie łącznie 57 projektów dotyczących energii odnawialnej.

READ  Marcorsada Mirga-Toss reprezentująca Polskę w finale w Wenecji

• W Europie Amazon prowadzi obecnie 117 projektów dotyczących energii odnawialnej. Amazon ogłasza swoje pierwsze dachowe projekty fotowoltaiczne we Francji i Austrii oraz pierwszą farmę fotowoltaiczną w Polsce. Inwestycja Amazona w swój pierwszy projekt na skalę przemysłową w Polsce jest jedną z największych ogłoszonych do tej pory w kraju korporacyjnych transakcji fotowoltaicznych. Dzięki temu zobowiązaniu Amazon bezpośrednio przyczynia się do realizacji celu polskiego rządu, jakim jest zwiększenie udziału energii odnawialnej w swojej sieci. Wsparcie korporacyjne dla nowych projektów energii odnawialnej, takich jak Amazon, pomaga otworzyć rynek dla dodatkowych farm wiatrowych i słonecznych oraz przyspieszyć dekarbonizację sieci.

• W Ameryce Północnej Amazon rozszerzył działalność na południowo-wschodnie Stany Zjednoczone, w tym dwa pierwsze projekty firmy dotyczące energii odnawialnej w Luizjanie. Dodaje 1 GW mocy czystej energii na całym pokładzie. Firma ma obecnie łącznie 202 projekty w Ameryce Północnej.

• W Ameryce Południowej Amazon ogłasza swój pierwszy projekt energii odnawialnej, farmę fotowoltaiczną o mocy 122 MW w Brazylii. Oprócz dostarczania energii odnawialnej dla działalności firmy Amazon w regionie, projekt przyniesie również korzyści ekonomiczne lokalnej gospodarce i bioróżnorodności regionu. Projekty środowiskowe podczas budowy będą obejmować inwestycję w wysokości 380 000 USD (2 mln R$) w celu ochrony i zwiększenia bioróżnorodności. Szacuje się, że projekt stworzy 850 miejsc pracy na etapie budowy, z dodatkowymi 30 stałymi miejscami pracy po uruchomieniu projektu.

Aby pomóc zmierzyć korzyści z inwestycji w sektorze energii odnawialnej, Amazon pracuje również nad zapewnieniem maksymalizacji wpływu ekonomicznego, środowiskowego i społecznego branży poprzez inicjatywę Clean Energy Buyers Institute (CEBI) Beyond MW. Zakup energii.

„Jako kluczowy lider w społeczności CEBA, Amazon nadal pokazuje, że jeśli chodzi o zaangażowanie w wizję, zapewnia szybkość i skalę, które otwierają nowe możliwości” – powiedziała Miranda Ballentine, dyrektor generalna. Stowarzyszenie Nabywców Czystej Energii (CEBA) I Instytut Nabywców Czystej Energii (CEBI). „Amazon nadal jest liderem nie tylko we wdrażaniu dzisiejszych narzędzi zakupu czystej energii na dużą skalę, ale także w prowadzeniu społeczności partnerów i partnerów w opracowywaniu przyszłych rozwiązań w zakresie czystej energii — niezależnie od tego, czy koncentruje się na zapewnieniu, że odnawialne źródła energii mają zrównoważone łańcuchy dostaw, czy też się rozwija. Wpływ czystej energii dzięki narzędziom zamówień nowej generacji”.
READ  Polska i Hiszpania będą gospodarzami FIH Hockey Nations Cups 2023-24

„Dzięki ogłoszeniu głównych projektów fotowoltaicznych w Polsce i we Francji, Amazon podjął ważne kroki w kierunku zobowiązania zerowego netto, jednocześnie wspierając własne cele klimatyczne Europy” – powiedziała Walburga Hemetzberger, dyrektor generalny SolarPower Europe, partnera założycielskiego platformy RE-Source. . „Ponieważ Europa stoi w obliczu rosnących cen energii, umowy dotyczące energii słonecznej i odnawialnej wzmocnią strategiczną dźwignię Amazona – i spodziewamy się, że więcej firm pójdzie w ślady Amazona”.

Współzałożyciel Amazon Zaangażowanie klimatyczne W 2019 r. zobowiązała się do osiągnięcia zerowej emisji dwutlenku węgla do 2040 r. – 10 lat przed Porozumieniem Paryskim. Przyrzeczenie ma teraz ponad 375 sygnatariuszy, w tym Best Buy, IBM, Microsoft, PepsiCo, Siemens, Unilever, Verizon i Visa. Amazon zamówił 100 000 elektrycznych pojazdów dostawczych, co jest największym zamówieniem w historii, i zaczął je wdrażać w Stanach Zjednoczonych, a firma inwestuje 2 miliardy dolarów w rozwój usług i rozwiązań dekarbonizacyjnych za pośrednictwem funduszu Climate Pledge Fund. Po więcej informacji odwiedź https://sustainability.aboutamazon.com/.

O Amazonie

Amazon kieruje się czterema zasadami: obsesja na punkcie klienta, a nie koncentracja na konkurencji, pasja do innowacji, zaangażowanie w doskonałość operacyjną i długoterminowe myślenie. Amazon stara się być najbardziej zorientowaną na klienta firmą na Ziemi, najlepszym pracodawcą na Ziemi i najbezpieczniejszym miejscem pracy na Ziemi. Realizacja przez recenzje klientów, zakupy jednym kliknięciem, spersonalizowane rekomendacje, Prime, Amazon, AWS, Kindle Direct Publishing, Kindle, Wybór kariery, tablety Fire, Fire TV, Amazon Echo, Alexa, technologia Just Walk Out, Amazon Studios i The Climate A kilka rzeczy, które Amazon zapoczątkował. Po więcej informacji odwiedź amazon.com/about Obserwuj również @AmazonNews.

O usługach internetowych Amazon

Od ponad 15 lat Amazon Web Services to najbardziej wszechstronna i powszechnie stosowana oferta chmury na świecie. AWS kontynuuje rozszerzanie swoich usług, aby obsługiwać dowolne obciążenie chmury, a teraz obejmuje ponad 200 w pełni wyspecjalizowanych usług w zakresie obliczeń, pamięci masowej, baz danych, sieci, analityki, uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji (AI), Internetu rzeczy (IoT). , mobilna, bezpieczeństwa, hybrydowa, wirtualna i rozszerzona rzeczywistość (VR i AR), tworzenie mediów i aplikacji, wdrażanie i zarządzanie z 87 stref dostępności w 27 lokalizacjach geograficznych, z ogłoszonymi planami dotyczącymi 21 kolejnych stref dostępności i siedmiu regionów AWS w Australii, Kanadzie , Indie, Izrael, Nowa Zelandia, Hiszpania i Szwajcaria. Miliony klientów — w tym szybko rozwijające się startupy, duże przedsiębiorstwa i wiodące organizacje rządowe — ufają AWS w zakresie ulepszania swojej infrastruktury, zwiększania elastyczności i niższych kosztów. Aby dowiedzieć się więcej o AWS, odwiedź aws.amazon.com.

Łączność

READ  Let's Get Weird-All World Best Song Contest: Polska

Amazon.com, Inc.

Infolinia dla mediów

Źródło: Amazon.com, Inc.