15 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Mistrzostwa Europy 29er – Gdynia, Polska Dzień 4 • Remis na żywo

Mistrzostwa Europy 29er – Gdynia, Polska Dzień 4 • Remis na żywo

Pod koniec drugiego dnia Mistrzostw Europy w kategorii 29er francuska drużyna Nolan Hood des Aune i Titouan Cresset znajdują się na szczycie nocnej tabeli liderów. Podsumowując dzień po wyścigu: „Uwielbiamy zmienne wiatry, więc nawet jeśli warunki nie są łatwe, jesteśmy szczęśliwi. Mamy bardzo podobne miejsce w naszym rodzinnym mieście La Baule, więc tutaj byliśmy dobrze przygotowani.

FRA 3425 wygrała cztery z sześciu rozegranych dzisiaj wyścigów. Choć nie byli pierwsi, zajęli drugie i szóste miejsce.

„Naszym celem jest być szybkim i zająć pierwsze miejsce. W tej chwili nie mamy prawdziwego konkurenta, osoba, z którą rywalizujemy najczęściej, zmienia się w każdym wyścigu. Prawdziwa walka z drużyną zaczyna się prawdopodobnie w finale.– powiedzieli przywódcy.

Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej należy obecnie do Włoch. Po zajęciu pierwszych miejsc we wszystkich trzech wyścigach Alex Demurtas i Giovanni Sandi tracą dwa punkty do liderów regat. Co ważne, dwa najlepsze zespoły pływają w różnych flotach i nie miały jeszcze okazji rywalizować bezpośrednio.

Mistrzostwa Europy 29er 2024. Dostarczono obraz.

Dzisiejszy dzień jest zupełnie inny niż wczoraj, z dużą zmianą kierunku wiatru z zachodu na wschód. Spowodowało to pewne trudności i zmiany w naszej rasie. Niestety dzisiejszy dzień nie był naszym najlepszym dniem, choć udało nam się utrzymać czołową trójkę. Wszystkie rywalizujące tutaj zespoły są bardzo mocne, więc rywalizacja jest bardzo dobra. 10 najlepszych drużyn jest w bardzo podobnej sytuacji do nas, co robi wrażenie” – podsumowali Włosi.

Kapitanami drużyny U17 są także Bartosz Śmudziński i August Sobczak. To był dla nich udany dzień, ponieważ wygrali dwa wyścigi, a w trzecim zajęli drugie miejsce.

Dziś jest dla nas wielki dzień. Warunki były bardzo łaskawe dla wszystkich polskich drużyn, gdyż pojawiła się dziwna i trudna fala. Nadpływał szybkimi i wysokimi rzędami, co utrudniało żeglowanie osobom niezaznajomionym z nim. Niestety jest to tutaj bardzo powszechna fala, więc byliśmy przygotowani i wiedzieliśmy, jak sobie z nią poradzić”- powiedział zespół.

READ  Poznaj nadchodzące supermocarstwo militarne Europy: Polskę – Politico

Ewa Lewandowska i Krzysztof Królik prowadzą w kategorii drużyn mieszanych, a Alija Dutkowska i Alija Tompsey z dnia na dzień zdobywają tymczasowe pole position w kategorii kobiet.

Mistrzostwa Europy 29er 2024. Dostarczono obraz.

W piątek zakończyły się kwalifikacje wszystkich 138 drużyn, które obecnie rywalizują w czterech równych flotach. Wszystkie 25 krajów weźmie udział w sobotnim finale. Flota zostanie podzielona na złotą, srebrną, brązową i szmaragdową na resztę regat tutaj, w spektakularnym porcie gdyńskim, gdzie w poniedziałek 8 lipca zostaną wyłonieni mistrzowie Europy.