26 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Minister mówi, że Polska będzie potrzebować ściślejszej kontroli COVID, jeśli przypadki nie zostaną zmniejszone

8 listopada 2021 r. personel medyczny leczył pacjentów oddziału koronawirusowego (COVID-19) Szpitala MSWiA w Warszawie. REUTERS / Kacper Pempel

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do reuters.com

WARSZAWA, 24 listopada (Reuters) – Polska będzie musiała zaostrzyć kontrolę nad Kovit-19, jeśli w przyszłości nie zobaczy spadku liczby zachorowań na dobę, powiedział w środę minister zdrowia po tym, jak infekcje wzrosły do ​​najwyższego poziomu czwartego fala. Szerzenie międzynarodowe.

Podczas gdy niektóre kraje europejskie, takie jak Austria i Słowacja, ponownie nałożyły surowe ograniczenia, Polska podkreśliła znaczenie egzekwowania obecnych przepisów dotyczących masek i wykluczenia społecznego, zamiast egzekwowania surowszych sankcji.

„Jeśli nie mamy sygnałów, że nadchodzi szczyt, a liczba przypadków spada… musimy zaostrzyć kontrole” – powiedział Adam Nidzilsky na konferencji prasowej, że jego zdaniem przypadki osiągną szczyt. Za półtora tygodnia.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do reuters.com

Ministerstwo Zdrowia podało, że w środę w Polsce odnotowano 28 380 codziennych przypadków COVID-19, co jest rekordem dla czwartej fali epidemii. Ministerstwo podało, że zginęło 460 osób.

Idąc za przykładem sąsiedniej Słowacji, Austrii, w środę zarządziła dwutygodniową lokaut, aby powstrzymać najszybciej rosnące na świecie przypadki COVID-19. Czytaj więcej

Nietzschevsky powiedział, że zwiększone ograniczenia w Polsce obejmowałyby ograniczenie liczby osób dozwolonych w miejscach takich jak kina i zmniejszenie liczby osób dozwolonych na spotkaniach publicznych.

W Polsce, gdzie mieszka około 38 milionów ludzi, 3 406 129 osób jest zarażonych koronawirusem, a łącznie 81 688 zmarło. Tylko około 54% Polaków jest zaszczepionych przeciwko COVID-19, czyli znacznie poniżej średniej UE.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do reuters.com

Raport Alana Charlischa i Pawła Florkiewicza; Edytowanie przez Emilię Sithol-Moderis

READ  Polska rozpoczyna przymusową restrukturyzację Gedyn Nobel Bank

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.