21 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Polska produkcja przemysłowa rośnie w październiku

Dane GUS pokazały w poniedziałek, że produkcja przemysłowa w Polsce wzrosła w październiku o 7,8% rocznie.

Ekonomiści spodziewają się wzrostu o 5,3%. Produkcja przemysłowa wzrosła w październiku o 5,5%, a górnictwo i kamieniołomy o 2,4%.

Zaopatrzenie w energię elektryczną i wodę wzrosło odpowiednio o 40,6% i 10,7%.

W ujęciu miesięcznym produkcja przemysłowa wzrosła w październiku o 2,3%.

Z danych warszawskiej agencji statystycznej wynika, że ​​ceny producentów wzrosły w październiku o 11,8% rok do roku, po wzroście o 10,3% we wrześniu.

Ceny w kopalniach i kamieniołomach wzrosły o 23,2%, a produkcja o 11,9%.

Ceny energii elektrycznej, gazu, pary i ciepła oraz wody, ścieków i gospodarowania odpadami wzrosły odpowiednio o 8,5% i 3,8%.

W ujęciu miesięcznym ceny producentów wzrosły w październiku o 1,8% z 0,9% w poprzednim miesiącu.

Wesprzyj Budapest Business Journal

Stworzenie renomowanej branży dziennikarskiej to kosztowny biznes. Przez 27 lat wiadomości biznesowe, współpracując z wydawcami, redaktorami i reporterami Budapest Business Journal, dostarczały Ci rzetelnych informacji, prawdziwych, dokładnych i bez obaw i przychylności.

Firmy prasowe na całym świecie zmagały się ze znalezieniem modelu biznesowego, który pozwalałby im nadal przodować bez uszczerbku dla ich wyników. Ostatnio niektórzy eksperymentowali z pomysłem angażowania swoich czytelników jako ich najważniejszych partnerów.

Chcemy dać taką samą możliwość naszym czytelnikom. Zapraszamy do pomocy w dostarczaniu wysokiej jakości dziennika biznesowego, którego potrzebujesz. Naciśnij nasz przycisk Support BBJ i możesz wybrać, jak często i jak często przesyłasz do nas swoje wpisy.

READ  Polska vs Holandia na żywo