2 października, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Microsoft twierdzi, że Sony płaci programistom „prawa do zakazu” za utrzymywanie gier poza Xbox Game Pass

Microsoft twierdzi, że Sony płaci programistom „prawa do zakazu” za utrzymywanie gier poza Xbox Game Pass

W długim dokumencie przekazanym rządowi brazylijskiemu w ramach dochodzenia w sprawie przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft, Microsoft twierdził, że Sony płaci deweloperom „prawa do zakazu”, aby zapobiec pojawianiu się gier w Xbox Game Pass.

Oskarżenie pojawia się na 27 stronach, które zostały obalone przez Sony Ostatnie zastrzeżenia do przejęcia Activision Blizzard od Microsoftu, które zostało dokonane przed brazylijską Radą Administracyjną ds. Ekonomii Obrony (CADE) w ramach dochodzenia. Wiele argumentów Sony koncentrowało się na Call of Duty – które, jak twierdziło, „nie ma konkurenta” i było „tak popularne, że wpływa na wybór konsoli przez użytkowników” – że producent PlayStation zasugerował między innymi włączenie Call of Work doprowadziłoby do uzyskania usługi Game Pass od Microsoftu, która utrudniłaby im konkurowanie.

Odpowiedź Microsoftu była tak szeroka, jak początkowe zastrzeżenia Sony, dotykając wszystkiego, od faktu, że wcześniej udało mu się opracować Game Pass bez tytułów Activision Blizzard – co sugeruje, że Call of Duty może nie być tak „podstawowy”, jak twierdzi Sony – do ponownego wydania Potwierdzając jego twierdzenia, że ​​​​nie uczyni Call of Duty wyłączną konsolą Xbox.

Kronika Eurogamer: Czy jesz Pokemona?

Tutaj Microsoft uderza w Sony, zauważając (zgodnie z wersją pliku przetłumaczoną przez Google), że pomimo wszystkich obaw dotyczących wyłączności „wykorzystanie ekskluzywnych rozwiązań było w centrum strategii Sony, aby wzmocnić swoją obecność w grach przemysł.”

Microsoft twierdzi, że obawy Sony są „niespójne”, biorąc pod uwagę, że ze względu na dominujący udział w rynku PlayStation, firma jest liderem w dystrybucji gier cyfrowych – zwłaszcza gdy, jak twierdzi Microsoft, Sony aktywnie hamuje rozwój Game Pass, naciskając na „prawa”. zakaz „Aby uniemożliwić programistom dodawanie treści do Game Pass i innych konkurencyjnych usług subskrypcyjnych”.

Ostatecznie, jak przekonuje Microsoft, Sony obawia się, że przejęcie nie zmniejszy jej konkurencyjności, ale że model biznesowy Game Pass polegający na dostarczaniu graczom „wysokiej jakości treści przy niskich kosztach” zagrozi wiodącej pozycji na rynku „podrabianemu urządzeniu – strategii skoncentrowanej na wyłączności ”.

READ  Google blokuje grę Battle Royale w Indiach, cytuje zakaz rządowy

The kompletny dokument Ma wiele sposobów na obalenie twierdzeń Sony (w tym notatkę Microsoftu, że ze wszystkich głównych graczy w branży powołanych przez brazylijski rząd po przejęciu, Sony było jedynym, który go zakwestionował) i warto go przeczytać.

Oczekuj więcej tam iz powrotem, ponieważ przejęcie podlega dokładniejszej kontroli z innych krajów przed uzyskaniem zgody organów regulacyjnych. Zakładając, że zakup Microsoft Activision Blizzard nie leży w winy regulatorów, proces ma się zakończyć do lata przyszłego roku.