19 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Nadchodząca gra fabularna Hitman Developer może być ekskluzywna dla Xboksa

Nadchodząca gra fabularna Hitman Developer może być ekskluzywna dla Xboksa

Zgodnie z wewnętrznymi dokumentami Microsoft, nadchodząca internetowa gra fantasy RPG od IO Interactive może być dostępna wyłącznie na Xboksie.

W dowodach przedstawionych w toczącym się procesie FTC przeciwko Microsoft w sprawie przejęcia Activision-Blizzard, konkretny dokument zawierał szczegółowe informacje na temat poszukiwań przez Xbox możliwości przejęcia wielu firm, w tym dewelopera Hitman IO Interactive. Na jednej stronie, która zawiera listę „oczekiwanych i wcześniej dostarczonych gier”, IOI jest wymieniony jako pracujący nad czymś, co nazywa się „Project Dragon”, strzelanką RPG na PC i Xbox Series X i S. W innym miejscu dokumentu wspomniano, że Project Dragon to „ dla XGS Publishing” lub Xbox Game Studios.

Źródło obrazu: Microsoft

„Projekt Smok” był Wyciekł wcześniej przez raport Windows Central Jako ekskluzywna gra fantasy RPG na konsolę Xbox. Chociaż nie jest to oficjalnie związane z grą fantasy RPG IOI ogłoszoną na początku tego roku, wydaje się mało prawdopodobne, aby studio pracowało jednocześnie nad dwiema grami fantasy RPG wraz z planowaną grą o Jamesie Bondzie. Wewnętrzny dokument powiązany z wewnętrznym raportem wydaje się wskazywać, że ta nadchodząca gra fantasy będzie ekskluzywna dla Xbox i PC, opublikowana przez Xbox Game Studios ze znacznym wsparciem Xbox. A przynajmniej wydaje się, że tak było, gdy dokument został udostępniony wewnętrznie w maju 2021 r.

IO Interactive ujawniło kilka szczegółów na temat fantasy RPG, ale studio twierdzi, że projekt jest inspirowany książkami do gier, takimi jak Fighting Fantasy. Gatunek ten stanowi znaczące odejście od najpopularniejszej serii IOI, Hitman.

IGN skontaktował się z IO Interactive i Xbox w celu uzyskania komentarza.

Możesz sprawdzić nasze codzienne raporty tutaj na IGN, aby uzyskać aktualne informacje na temat wszystkiego, co dzieje się w FTC v. Microsoft, dzień po dniu, a także kontynuujemy naszą szczegółową analizę pierwszego i drugiego dnia bety, zanim zostanie ona wznowiona jutro.

READ  Wydano iOS 17.2.1 – dlaczego warto teraz zainstalować tę niespodziewaną aktualizację iPhone'a

Rebecca Valentine jest starszym reporterem w IGN. Możesz ją znaleźć na Twitterze @pracownik.