29 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Microsoft aktualizuje Surface Laptop Go i Laptop Studio

Microsoft aktualizuje Surface Laptop Go i Laptop Studio

Kredyty obrazkowe: Microsoftu

Czymże byłoby wydarzenie na powierzchni bez Panos Panay? Microsoft odpowiedział dziś na to egzystencjalne pytanie podczas wydarzenia Windows w Nowym Jorku. Firma odniosła sukces pod nieobecność długoletniego prezesa oddziału Panai (którego pośpieszne odejście z firmy ogłoszono na początku tego tygodnia), a na scenie pojawił się dyrektor generalny Satya Nadella. Jednak prawdziwą gwiazdą dzisiejszego pokazu był sprzęt – w szczególności Surface Laptop Go 3 i Surface Laptop Studio 2.

Piętnaście miesięcy po debiucie laptopa Go 2 z nowym czytnikiem linii papilarnych pojawił się jego następca z nowymi elementami wewnętrznymi. System napędzany jest procesorem Intel Core i5 12. generacji i grafiką Intel Iris Xe. Microsoft porównuje wydajność z oryginalnym Surface Laptop Go, który pojawił się pod koniec 2020 roku, zauważając, że oznacza to wzrost szybkości o 88%.

Kredyty obrazkowe: Microsoftu

Jak sama nazwa wskazuje, najważniejsza jest tutaj mobilność. Waży niecałe 2,5 funta — całkiem nieźle jak na urządzenie o przekątnej 12,4 cala. Jest to oczywiście ekran dotykowy, zgodny z resztą linii. Zawiera parę mikrofonów studyjnych oraz głośniki dostrojone w Dolby Atmos. Microsoft obiecuje także 15 godzin życia na jednym ładowaniu.

Kredyty obrazkowe: Microsoftu

Nowy laptop Studio ma 14,4 cala. Napędzany jest procesorami Intel Core 13. generacji klasy H. System ma opcjonalną kartę graficzną Nvidia GeForce RTX 4050, 4060 lub RTX 2000. Posiada dwa porty USB-C/Thunderbolt 4, oldschoolowy port USB-A i czytnik kart microSD — to ukłon w stronę uznania linii Surface za kategorię kreatywnego profesjonalisty. Sądząc po wyglądzie, jest to solidny, zintegrowany system.

Obydwa systemy można już zamawiać w przedsprzedaży, a wysyłka rozpocznie się 3 października. Ceny laptopa Go 3 zaczynają się od 799 dolarów, a Studio 2 od 1999 dolarów.

Dostęp do urządzenia wśród raportów Panay opuścił dział z powodu cięć budżetowych i anulowania bardziej eksperymentalnych urządzeń Surface.

READ  Silnik Corvette Z06 2023 po zaledwie 52 milach