22 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Pojawienie się nowych telefonów Apple Plus, Pro i Pro Max

Pojawienie się nowych telefonów Apple Plus, Pro i Pro Max

On gra

Pierwszy sprzęt z wydarzenia Apple „Wonderlust” ma trafić do sklepów w piątek wraz z debiutem linii iPhone’a 15.

Telefony można zamawiać w przedsprzedaży już od niecałego tygodnia, ale piątek będzie dla konsumentów pierwszą szansą na zdobycie najnowszej wersji flagowego produktu Apple. W piątek dostępnych będzie także kilka nowych zegarków Apple.

Linia iPhone’a 15 zaczyna się od 799 dolarów i obejmuje cztery modele – iPhone 15, Plus, Pro i Pro Max. Nowy telefon będzie miał wiele nowych funkcji, a modele premium wniosą nowe treści do doświadczenia użytkownika.

Oto, co musisz wiedzieć o iPhonie 15.

Ile będzie kosztować iPhone 15?

Podstawowy model iPhone’a 15 będzie zaczynał się od 799 dolarów, a iPhone 15 Plus od 899 dolarów.

Ceny iPhone’a 15 Pro zaczynają się od 999 dolarów, a iPhone’a Pro Max od 1199 dolarów.

Rozmiar ekranu iPhone’a 15 i iPhone’a 15 Plus

iPhone 15 ma ekran o przekątnej 6,1 cala, a 15 Plus ma ekran o przekątnej 6,7 cala.

Gdzie dziś można kupić iPhone’a?

iPhone 15 będzie dostępny w sklepach Apple Store oraz na stronie internetowej Apple od piątku.

W jakich kolorach występuje iPhone 15?

Podstawowe modele występują w pięciu kolorach – różowym, czarnym, białym, niebieskim i żółtym.

iPhone’y mają aluminiowe boki i szklany tył, podobnie jak iPhone 14 i 14 Plus.

Modele iPhone’a Pro są dostępne w kolorach ciemnoszarym, czarnym, ciemnoniebieskim i jasnoszarym i mają tytanowe boki.

Duch czasu: Dlaczego 16 lat po premierze iPhone’a Apple nadal odgrywa dużą rolę w naszym życiu?

Nowe funkcje aparatu w iPhonie 15

Standardowe modele iPhone’a 15 mają ulepszony system aparatu, który pozwala na większy zoom optyczny i większą głębię ostrości, przełączając się z 12-megapikselowego czujnika głównego aparatu na wersję 48-megapikselową.

READ  Valve nie zatwierdzi gier Steam, które wykorzystują grafikę AI naruszającą prawa autorskie

Nowy aparat ma taką samą rozdzielczość, jak aparat, który znajdziemy w iPhonie 14 Pro.

Bazowe modele iPhone’a 15 otrzymają chip A16 zastosowany w modelach iPhone’a 14 Pro.

Telefony będą również wyposażone w półprzewodnik U2, pierwszy od premiery U1 w iPhonie 11 Pro. Nowy półprzewodnik usprawnia funkcję lokalizacji, umożliwiając dokładniejsze śledzenie telefonu w aplikacji Find My.

Dynamiczna wyspa dla każdego

Telefony będą miały dynamiczna wyspa, Przeprojektowane wycięcie w górnej części ekranu zajmuje mniej przestrzeni wizualnej. Ta funkcja została po raz pierwszy dodana do modeli iPhone’a 14 Pro w zeszłym roku jako narzędzie do śledzenia bieżącej aktywności, takiej jak trendy czy słuchana muzyka.

Pomoc w nagłych wypadkach na drodze

Apple dodał także pomoc drogową w tym samym systemie, w którym jest używana funkcja SOS.

Kierowcy, którzy zgubili się na obszarze pozbawionym zasięgu sieci komórkowej, będą mogli włączyć tę funkcję za pomocą wiadomości tekstowej, która umożliwi im udostępnianie swojej lokalizacji przez satelitę.

Funkcja zostanie uruchomiona, gdy firma AAA będzie dostawcą pomocy drogowej.

Ci, którzy kupią iPhone’a 15, otrzymają bezpłatny dostęp do tej funkcji przez dwa lata.

O’Donnell: Nowy iPhone 15 to solidny upgrade dla osób posiadających starsze telefony. to jest powód

Nowy telefon, stara ładowarka: iPhone 15 przełącza się na USB-C

iPhone 15 będzie pierwszym dużym produktem Apple, w którym zmieniono port ładowania z „Lightning” na USB-C.

Apple podzielone przez błyskawicę: Co możesz zrobić ze starymi kablami Lightning.

Zmiana w technologii ładowania następuje w odpowiedzi na uchwalone przepisy Rada Unii Europejskiej w 2022 r.

Prawo dotyczy szeregu urządzeń elektronicznych, w tym telefonów komórkowych, tabletów, czytników e-booków, słuchawek, wkładek dousznych i przenośnych głośników.

„Każdy z nas ma w domu co najmniej trzy ładowarki do telefonów komórkowych” – powiedział w ówczesnym notatce prasowej Józef Sikela, Minister Przemysłu i Handlu Republiki Czeskiej – „Poszukiwanie odpowiedniej ładowarki, czy to w domu, czy w pracy, może być bardzo irytujące.” Od zatwierdzenia ustawy. „Posiadanie ładowarki pasującej do wielu urządzeń pozwoli zaoszczędzić pieniądze i czas, a także pomoże nam zmniejszyć ilość elektroodpadów”.

READ  Świt – „The New York Times”.

Na konferencji Tech Live organizowanej przez Wall Street Journal w październiku ubiegłego roku Greg Joswiak, starszy wiceprezes Apple ds. globalnego marketingu, powiedział, że technologiczny gigant będzie przestrzegał przepisów.

Pozwól, że cię ulepszę: funkcje iPhone’a 15 Pro i aparatu

Główną różnicą pomiędzy podstawowymi modelami iPhone’a 15 i iPhone’a 15 Pro jest zastosowanie tytanowych boków, które zastępują stal nierdzewną stosowaną od czasów iPhone’a

Tytan jest także odporny na odciski palców, w przeciwieństwie do wersji stalowej. Przełącznik ten sprawia, że ​​telefon jest o około 10% lżejszy, a krawędzie łączące bok z przodem są mniej ostre.

Modele iPhone’a 15 Pro będą także wyposażone w szybszy układ A17, który według firmy poprawi wrażenia z gier mobilnych.

Modele Pro nie będą już wyposażone w przełącznik dzwonka/wyciszenia, zamiast tego przełącznik będzie programowalnym „przyciskiem akcji”.

Modele iPhone’a 15 Pro nadal będą miały trzy aparaty i 48-megapikselowy czujnik aparatu głównego. Będzie miał nowe teleobiektywy i ultraszerokokątne obiektywy o większej rozdzielczości niż iPhone 14 Pro.

iPhone 15 Pro Max będzie wyposażony w zaktualizowany system zoomu z ulepszonymi możliwościami zoomu sprzętowego, co podwoi zdolność iPhone’a do powiększania obrazów przy użyciu fizycznego obiektywu od 3X do 5X przy ogniskowej 120 mm.

iPhone 15 debiutuje z iOS 17

iPhone 15 zadebiutuje z systemem operacyjnym Apple iOS 17, najnowszym systemem operacyjnym technologicznego giganta. Nowy system operacyjny zapewni telefonowi szereg nowych funkcji.

  • Sprawdzanie poczty głosowej na żywo: Nowy system operacyjny pozwoli Ci w czasie rzeczywistym przeczytać treść wiadomości głosowej i zdecydować, czy odebrać połączenie, czy nie.
  • tryb czuwania: Użytkownicy iPhone’a będą mogli przełączyć telefon w tryb gotowości, ładując go na boku. W tym trybie telefon może pełnić funkcję zegarka, przeglądać zdjęcia czy uruchamiać widżety.
  • Aktualizacja FaceTime: Będziesz mógł wysyłać połączenia do swojego AppleTV. Twój iPhone lub iPad będzie działać jako kamera wychodząca, ale przychodzące wideo będzie widoczne na większym ekranie.
  • Mapy offline: Będziesz mógł pobierać mapy bez łączenia się z Internetem. Będziesz mógł uzyskać informacje o lokalizacji i trasie w obszarach, w których nie ma zasięgu sieci komórkowej, a także udostępnisz dane dotyczące szacunkowego czasu przybycia na podstawie historycznych danych o ruchu drogowym.
  • Nazwa upuszczenia: Ta nowa funkcja, produkt AirDrop, umożliwi wymianę informacji kontaktowych z innymi użytkownikami iPhone’a poprzez umieszczenie telefonów blisko siebie.
  • Poprawiona prognoza pogody: Zaktualizowana aplikacja pogodowa zapewni prognozę godzina po godzinie szans na opady w ciągu 10 dni, a także siłę i kierunek wiatru na następne 24 godziny.
  • Dźwięk adaptacyjny: Ten tryb został wprowadzony w AirPod Pro i dostosowuje głośność multimediów oraz redukcję szumów do otoczenia.
  • Świadomość rozmowy: iOS 17 będzie także zawierał tryb Conversation Awareness, który dostosuje głośność odtwarzanego materiału i wzmocni głosy osób stojących przed Tobą.
READ  Twórca Destiny 2, Bungie, „naprawdę przeprasza” z powodu problemów z uruchomieniem ostatecznej skórki

Powell: Facet od odzieży męskiej na Twitterze wciąż tu jest i też nie wie dlaczego