30 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Michael Jordan prosi Violę Davis o obsadę w filmie „Air” – różne

Michael Jordan prosi Violę Davis o obsadę w filmie „Air” – różne

Ben Affleck mówi, że nie nakręciłby „Air” bez błogosławieństwa Michaela Jordana, ale to błogosławieństwo wiązało się z jedną ważną prośbą. Jej imie? Viola Davies.

W filmie wyreżyserowanym przez Afflecka Matt Damon wciela się w Sonny’ego Vaccaro, pracownika Nike, który przekonał Jordana do podpisania umowy, która umożliwiła stworzenie linii butów Air Jordan.

„Miałem okazję usiąść z Michaelem Jordanem, ponieważ nie zrobiłbym tego filmu bez pytania go:„ Co cię obchodzi? Co ciekawe, najwyraźniej miał jakieś ważne rzeczy.

„Jednym z nich było to, że Howard White musiał zagrać w filmie” – powiedział Affleck, odnosząc się do wiceprezesa marki Jordan. Słysząc o White’u, Affleck zdał sobie sprawę, że ma szansę obsadzić Chrisa Tuckera, z którym chciał pracować od dawna.

„Dostałem scenariusz, a potem znowu miałem okazję porozmawiać z Michaelem. Michael Jordan, dla tych z was, którzy nie wiedzą, jest jednym z najbardziej imponujących i onieśmielających ludzi, jakich kiedykolwiek widzieliście w swoim życiu,” powiedział Affleck. „Opowiedział mi o ojcu. Potem mówił o swojej matce. Po raz pierwszy widziałem ten wyraz na jego twarzy. Był to wyraz czci, podziwu, miłości, wdzięczności i niewinności. „zdarzyło się”, powiedział, „bez mojej matki”. Powiedziałem: „Kogo kochasz?”, żeby zagrać swoją matkę?” Odpowiedział: „Cóż, to musi być Viola Davis”.

„To tak, jakby zapytać:„ Czy mogę grać w koszykówkę na twoim boisku? ” „Tak, jeśli zdobędziesz Michaela Jordana.” „Viola Davis jest najlepszą aktorką, jaką kiedykolwiek widziałem” – kontynuował Affleck. „To ciężka praca. Trudno stwierdzić, czy odniosłeś sukces. Trudno stwierdzić, czy coś osiągnąłeś. Ale szczerze mówiąc, zawsze czułem, że gdybym pewnego dnia został reżyserem i zagrał Violę Davis w filmie, byłoby to coś prawdziwego. To jest dla mnie całym światem. I ona jest.”