21 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Najbardziej pamiętne programy telewizyjne i filmy Lance’a Reddicka do strumieniowania już teraz

Najbardziej pamiętne programy telewizyjne i filmy Lance’a Reddicka do strumieniowania już teraz

Lance Reddick, który zmarł w piątek w wieku 60 lat, miał sugestywną obecność na ekranie, i to nie tylko dlatego, że miał zamiłowanie do grania świetnych postaci z organów ścigania.

Jego poruszający głos i szorstki baryton nadawały jego postaciom powagę i autorytet, ale wydawał się też lubić grać przeciwko bardzo surowym typom, z których był znany. Specjalizował się w tajemniczych mężczyznach, dodając tajemniczości do motywacji swoich bohaterów w rolach zarówno krótkich, takich jak przerażający gościnny występ w „Zagubionych”, jak i bardziej rozbudowanych, jak moralnie szarych szefów policji w „The Wire”, „Bosch” i „Wampir.”

Oto kilka najważniejszych wydarzeń z kariery Reddicka i sposób ich oglądania.

Przełomowa rola Riddicka pojawiła się w 2002 roku wraz z rolą Cedrica Danielsa, który zapoczątkował chwalony przez krytyków serial HBO jako pryncypialny, ale ambitny porucznik w wydziale narkotykowym Departamentu Policji w Baltimore.

Według „All the Pieces Matter: The Inside Story of The Wire” Jonathana Abramsa, Riddick został prawie obsadzony w roli nałogowego detektywa Bubblesa, ponieważ bardziej przypominał osobę, na której opierał się ten bohater – bardziej niż Andre Royo, który ostatecznie wygrał rolę. Reddick grał wcześniej ćpuna w „The Corner” i „Oz”, a Bubbles mógł skierować go na zupełnie inną ścieżkę – z dala od ról w organach ścigania i władzy, które zaczął gromadzić.

Ciężko pracował, aby wcielić się w Danielsa, śledząc prawdziwego porucznika narkotykowego, aby nauczyć się lin i wykorzystać go Ćwiczenia bokserskie Aby uczynić Danielsa tak imponującym fizycznie, jak to tylko możliwe. Portret Reddicka ewoluował przez pięć sezonów serialu, ale zawsze był cichy, ale intensywny i całkowicie odrębny.

Obejrzyj w HBO Max

Większość gwiazd przebojowego dramatu science-fiction stacji Fox „Fringe” odegrała wiele ról w wielu światach, tworząc kilka wersji zarówno głównych, jak i alternatywnych postaci. Riddick grał agenta specjalnego Philipa Broylesa w jednym wszechświecie i pułkownika Broylesa w drugim. (W sezonie 3 aktor miał surrealistyczne zadanie zagrania agenta Broylesa, gdy spotyka zwłoki pułkownika Broylesa.)

READ  Gwiazda „Pewnego razu… w Hollywood” Rick Dalton umiera, mówi Quentin Tarantino – Deadline

To był kolejny pięciosezonowy występ Riddicka, który pojawił się w poprzedniej serii JJ Abramsa „Zagubieni”. Tym razem Riddick musiał popisać się swoimi zdolnościami muzycznymi (odcinek „Brown Betty”), stając się raczej głupi, podczas gdy jego postać wpasc w bagno kwas („dietyloamid kwasu lizergowego”) i myślenie Twizzlersa w wielu pętlach. Myślisz, że Riddick zawsze był taki poważny?

Reddick wcielił się w swoją stoicką intensywność w kilku rolach komediowych – wśród najważniejszych jest odmieńca kierownika sklepu z zabawkami zabawny lub umrzeć opłata; miejsce gościnne wW Filadelfii zawsze jest słoneczniew którym stara się zapanować nad swoim temperamentem i pojawia się w Eric Andre Talk show dla dorosłych o pływaniu Co zaczęło się dziwnie i stało się jeszcze dziwniejsze. Andre wyglądał na równie zdezorientowanego jak publiczność, kiedy Riddick uderzył pięścią w biuro i wyszedł, zanim wrócił później, by dramatycznie ogłosić, że żałuje, że nie jest Levarem Burtonem.

To było jednak jednorazowe. Aby zobaczyć, jak Reddick naprawdę się uwolnił, zobacz, jak w pełni wykorzystuje swoją przerażającą reprezentację w satyrycznym serialu Comedy Central „Korporacja” jako psychopatyczny szef o duchowo absurdalnym nazwisku: Christian DeVille. Postać nie wierzy w istnienie Boga, ale z pewnością wierzy w zarabianie pieniędzy w jego imieniu.

Streamuj na Paramount+

Po zagraniu ról w „The Wire” i „Fringe”, Reddick niechętnie grał innego starszego policjanta. Ale Irvin Irving w dramacie kryminalnym Amazona „Bosch” to nie tylko kolejny glina – szef LAPD to zwierzę polityczne z zamiłowaniem do gier o władzę.

Michael Connelly, którego powieści są podstawą serii, ćwierkanie że Reddick był w stanie pogłębić postać, która, jak sam autor przyznał, była „delikatna w książkach”, czyniąc go „makiawelicznym, intrygującym, a nawet sympatycznym”. Irving jest ciągle niezadowolony i zły na Boscha (Titus Welliver), detektywa, który nie przestrzega zasad — jego pogarda dla szefa jest widoczna w jego postawie, głosie i we wszystkim, co robi. Ale dzięki Reddickowi zawsze ma twoją uwagę.

READ  Pedro Pascal dołącza do kontynuacji Gladiatora - Deadline

Obejrzyj na Amazon Prime Video

Najpopularniejsza rola filmowa Reddicka pojawiła się pod koniec jego kariery: Charon, elegancki konsjerż w hotelu Continental w serii filmów „John Wick”.

Jako pracownik zakładu na Manhattanie, który obsługiwał podróżujących zabójców, Sharon – nazwany na cześć promu Hadesa w mitologii greckiej – był duszą dyskretnego. Ale szczególnie współczuł potrzebom jednego gościa: bardzo poważnego Johna Wicka (Keanu Reeves).

W trakcie trwania trzech filmów Sharon wchodzi zza biurka konsjerża, aby włączyć się do akcji. (Jeśli potrzebujesz kogoś, kto pomoże załadować broń, to jest facet dla ciebie.) A czwarty, „John Wick: Rozdział 4”, trafi do kin w przyszłym tygodniu.

Obejrzyj na Peacocku