15 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Mia Brahe Pedersen biegnie z Sharks, byłą olimpijką Giną Brandini i światową liderką Shaikari Richardson na Mistrzostwach USATF Outdoor

Mia Brahe Pedersen biegnie z Sharks, byłą olimpijką Giną Brandini i światową liderką Shaikari Richardson na Mistrzostwach USATF Outdoor

Mia Brahe-Pedersen z liceum Lake Oswego zmierzyła się z silną drużyną w pierwszym biegu kwalifikacyjnym do biegu na 100 m kobiet w czwartek podczas Mistrzostw USA w lekkoatletyce na świeżym powietrzu na Hayward Field.

Medalistka olimpijska Gina Brandini była po jej prawej stronie. Obok Brandiniego uplasował się Sha’Carri Richardson, który w tym roku uzyskał czas 10,57 s, wspomagany wiatrem.

„Zdecydowanie czułam się, jakbym biegała z rekinami” — powiedziała Brahe-Pedersen, która właśnie zakończyła swój juniorski sezon w Lake Oswego.

Nie było ich za dużo.

Brahe-Pedersen wykorzystała mocny finisz, zajmując trzecie miejsce z czasem 11,05 w swoim biegu i automatycznie awansowała do piątkowych półfinałów.

Richardson wygrał swój bieg w 10,71. Brittany Brown zajęła drugie miejsce z czasem 10,96 pkt. Brahe Pedersen pokonał specjalistkę Nike, Kaylę White i Brandiniego, zajmując odpowiednio czwarte i piąte miejsce.

White i Brandini również awansowali do półfinałów jako eliminatorzy czasowi. Była najszybsza z czterech eliminacji.

Został skonfigurowany w ten sposób od czasu ogłoszenia przydziałów na osi czasu. Brahe-Pedersen otrzymał wiadomość na łodzi czwartego lipca w oczekiwaniu na fajerwerki.

„Pomyślałam:„ Będę chora ”- powiedziała ze śmiechem.

Oczywiście Nike uważało, że Brahe Pedersen może sobie poradzić. Gigant odzieży sportowej, Beaverton, podpisał z nią umowę na nazwisko, wizerunek i podobną umowę, mimo że pozostał jej rok szkoły średniej.

Jednak bezpieczną opcją był udział w Mistrzostwach USATF U20, które również w tym tygodniu odbędą się w Hayward.

Brahe Pedersen pojawiłaby się na tym spotkaniu jako faworytka na 100. Jej czas 2000, 22,43, zajmuje drugie miejsce w historii amerykańskich szkół średnich, za wieloletnią olimpijką Allyson Felix. Zeszłego lata Brahe-Pedersen startował w Mistrzostwach U20, zajmując drugie miejsce w obu konkurencjach sprinterskich.

Ale Brahe-Pedersen nie szukał łatwego wyjścia. Chciała wyzwania. Zmierzysz się z dużymi działami na 200 później w tym starciu.

READ  Rekruci do piłki nożnej z Miami: czterogwiazdkowy Edge Jaden Wayne angażuje się i pomaga wskoczyć Canes do pierwszej dziesiątki światowych rankingów

– Myślę, że to była dobra decyzja – powiedziała.

Walczyłem z nerwami w środę wieczorem, znajdując opuszczony tor na lekki trening, gdy zachodziło słońce.

„To było naprawdę piękne” – powiedział Brahe Pedersen. „Tak więc przed wyścigiem wyobrażałem sobie siebie i byłem spokojny”.

Po czwartkowym elementarzu Richarson skierował do Brahe Pedersen kilka zachęcających słów, chwaląc jej talent i mówiąc jej, żeby nie martwiła się o świat zewnętrzny.

„Była bardzo miła”, powiedział Brahe Pedersen.

No to jesteśmy w półfinale.

„Po prostu zrobię, co chcę” – powiedział Brahe-Pedersen. „Nic bym nie zmienił. No, może byłbym bardziej agresywny. Ale w ogóle nie zmieniłbym swojego sposobu myślenia.

„Oczywiście, że to zadziałało dla mnie.”

–Ken Guo dla The Oregonian/Oregon Life, relacja Eugene’a

[email protected] | Twitter: @KenGoe