26 kwietnia, 2024

Mężczyźni ze Szkocji w ostatnich dziesięciu pokazach medycznych w Polsce w eliminacjach do Mistrzostw Świata

Szkocja w eliminacjach do Mistrzostw Świata mężczyzn w 2023 roku przeciwko Polsce 10:2 w Cardiff odzyskała siły po przegranej w Pucharze Świata.

Trio Alana Forsytha, Struana Walkera i Cammy Golden zdobyło dwa gole, przypieczętowując rozczarowanie porażką po wczorajszej strzelaninie.

Don Gouldas, Duncan Riddle, Andy Bull i Andre McConnell również starali się zakwalifikować Blue Sticks do play-off o piąte/szóste miejsce w niedzielę.

To był kiepski start dla Szkocji, ponieważ kapitan Polski Jacek Krovsky w drugiej minucie pokazał swoją drużynę z karnego rzutu rożnego.

Walker wyrównał wkrótce po znalezieniu tempa Szkocji, mijając swojego najbliższego bramkarza w Forsyth 12.NS Zaledwie kilka minut przed rozpoczęciem drugiej kwarty po uderzeniu karnym, jego zespół w przerwie wyszedł 3:1 na prowadzenie.

Guldas zamienił karny róg, aby zająć czwarte miejsce z 38 przejazdamiNS Zagadka cztery minuty później, tuż przed końcem wspaniałej rutyny.

Potem w ostatniej kwarcie szaleli, a Grass strzelił gola z rzutu rożnego, zanim Golden wrócił do domu z bliskiej odległości przez 52 przejazdy.NS Minuta.

Dwie minuty później McConnell wykonał elegancki ruch, aby umieścić swoje nazwisko w tabeli wyników, a Golden przeciągnął swoją drugą sekundę.

Walker 58 stworzył szczęśliwy chip za swoją piątą bramkę w sześciu międzynarodowych występachNS Minutę później pocieszenia dodał Polak Mikołaj Kamni.

Szkocja ma jutro dzień wolny przed meczem z Rosją lub Włochami, aby zdecydować, kto zajmie piąte miejsce w BST w niedzielę 24 października.

Jutro odbędą się eliminacje do Mistrzostw Świata, w których kobiety ze Szkocji i Walii spotykają się o 13:30 czasu BST. 14:30 Walijczycy wiwatują przed Irlandią, obiecując, że na BST w Cardiff będzie tłoczno. Oba mecze będą pokazywane na żywo Strona internetowa telewizji Eurohockey.