26 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Mężczyzna dzieli się „piekielnym doświadczeniem” 20-godzinnego spaceru z Ukrainy do Polski. Poczta wirusowa

Minęło pięć dni odkąd prezydent Rosji Władimir Putin wypowiedział wojnę Ukrainie. W następstwie katastrofalnego końca szokujące sceny bombardowań i zastraszania cywilów czających się w tunelach stały się popularne w Internecie.

W obawie o swoje bezpieczeństwo Ukraińcy uciekli z kraju i schronili się w Polsce. Od seniorów po małe dzieci, setki można było zobaczyć idąc autostradą do Polski. Nawet 40 indyjskich studentów studiujących medycynę we Lwowie Aby dotrzeć do Polski, musiał przejść ponad 8 km.

W tej ekstremalnej sytuacji mężczyzna, który z Ukrainy do Polski przyjechał na piechotę, dzieli swoją straszną podróż. Jego szczegółowy tweet stał się teraz wirusowy.

„Wszedłem do Polski” – Manny Marota rozpoczął swoją długą serię na Twitterze. Zgodnie z biografią profilu na Twitterze zatytułowanym Ukraine Conflict Live 2022, Mani Marota niezależnie relacjonował i dokumentował wojnę na Ukrainie, kiedy najechały wojska rosyjskie.

Mani opisuje to, co widziała i dzieli się zdjęciami tego, co widziała po drodze. Od porzuconych samochodów w kolejce po żołnierzy szukających mężczyzn, którzy mogliby dołączyć do armii, ten wątek daje jasny i niejasny opis sytuacji.

„Starsze kobiety nosiły plecaki i przyklejały się do ramion. Zapytałem kogoś dokąd jedzie i powiedziała „Polska!” Zamierza przejść 80 kilometrów sama ”. Mani opowiada także o niewinnych dzieciach, które wydają się nieświadome powagi otaczającej ich sytuacji.

Wątek kończy obiecująca wiadomość z Polski i zdjęcie porannego nieba.

Ten post otrzymał ponad 257 000 polubień i mnóstwo reakcji.

Jeśli chodzi o Ukrainę, od czasu inwazji na Rosję zginęło 352 cywilów. Rozpoczęły się rozmowy rosyjsko-ukraińskie na granicy białoruskiej Tymczasem rosyjski prezydent Władimir Putin nakazał swojemu ministrowi obrony i szefowi armii umieścić rosyjskie siły odstraszania nuklearnego w „specjalnym reżimie obowiązku wojennego”.

READ  Tenis: Madrid Open – polski Hurcox awansował do 3. rundy w sekcji angielskiej.

Czytaj więcej: Stare wideo z Tańca z gwiazdami prezydenta Wołodymyra Żeleńskiego stało się wirusowe podczas kryzysu rosyjsko-ukraińskiego. Widzieć