29 kwietnia, 2024

Mavericks vs Suns – Podsumowanie gry – 10 maja 2022 r.

Phoenix — Największe nasienie Phoenix Suns zbliżyło się do siebie we wtorek wieczorem.

Bramkarz gwiazd Devin Booker Powiedział, że jakiś czas przed telewizorem z Trenerem Roku NBA, Montym Williamsem, zdziałał cuda.

– Studiujemy kino – powiedział Booker. „Trener wymyśla poprawki, my je wprowadzamy i podążamy za nimi”.

Booker zdobył 28 punktów, Dender Eaton The Suns dodali 20 i odpadli od koślawego zwycięstwa 110-80 nad Dallas Mavericks, wygrywając 3-2 w półfinale Konferencji Zachodniej.

The Suns odbiły się po rezygnacji z dwóch poprzednich gier i mogą wygrać serię w Game 6 w czwartek w Dallas. Nie będzie łatwo: gospodarze wygrali pierwsze pięć meczów.

The Suns wykorzystali ogromną trzecią kwartę, aby zamienić ciasny mecz w wygodne zwycięstwo. Phoenix otworzył drugą połowę 11-4, w szczególności dwa trzypunkty Bookera, prowadząc 61-50.

Trener Mavs, Jason Kidd, poprosił o przerwę, ale niewiele zrobił, aby powstrzymać atak. Suns prowadzili 82-60 na czwartej pozycji, a Booker przebił trzecie miejsce o 12 punktów.

Podczas gdy Suns w końcu znalazły jakąś ofensywną ciągłość, Mavs całkowicie przegapili swoje gole, zdobywając tylko cztery punkty w pierwszych sześciu minutach trzeciego meczu. Czasami obraza Dallas przeradzała się w najczęściej oglądane Luka Doncic Próbował i używał magii, ale nie mógł zrobić wszystkiego sam.

W trzecim kwartale Mavs miał 12 obrotów.

– Obrona dzisiejszego wieczoru – to podstawa naszego programu – powiedział Williams, który w poniedziałek został ogłoszony trenerem roku.

Doncic zakończył z 28 punktami i 11 zbiórkami, ale przyznał, że ofensywa momentami osłabła. Galen Bronson Dodał 21 punktów. Mavs wystrzelił tylko 38% z pola.

„Jedyną rzeczą, której dzisiaj nie zrobiliśmy dobrze, była nasza prędkość” – powiedział Doncic. „W ostatnich dwóch meczach nasze tempo było bardzo dobre. Myślę, że to jedna z najlepszych drużyn defensywnych, jeśli nie najlepsza, w NBA. Trzymali nas do 80. To imponujące. Musimy ruszać piłką i mieć lepsze tempo – szybciej.”

READ  „Wiemy, że możemy zrobić coś wyjątkowego”.

Suns na koniec pierwszej połowy objął prowadzenie 49-46. Booker zdobył 16 punktów w 7 z 11 strzałów z boiska. Doncic obronił z 18 punktami, choć był mniej skuteczny po oddaniu 7 z 16 strzałów.

Mavericks prowadzili przez większą część pierwszej połowy, zanim wyrównali linię bazową Booker 40-All z 3:47 tuż przed przerwą. Michał Mosty Popisał się świetnym przechwytem, ​​a następnie strzelił gola po szybkim lay-upie, prowadząc 44-42.

Zarezerwuj wiadro

Booker ma teraz 804 punkty w 30 play-offach kariery.

25-latek jest jednym z zaledwie 18 graczy w historii NBA, który zdobył co najmniej 800 punktów w swoich pierwszych 30 meczach po sezonie.

Przystąp Antoniego DavisaI Donovana MitchellaI Kevin DurantI James LebronTracy McGrady, Vince Carter i Allen Iversonktórzy dokonali tego wyczynu od 2000 roku.

Późna gra dramatyczna

Feniks Bismak Piombo i Dallas markiz Kris Zostali wyrzuceni w ostatnich sekundach po wymianie słów. Kamery telewizyjne pokazywały funkcjonariuszy bezpieczeństwa wchodzących do tunelu, aby upewnić się, że zawodnicy nie będą mogli zmierzyć się ze sobą po opuszczeniu stadionu.

Piombo zagrał solidne 21 minut dla Suns, dodając siedem punktów i sześć zbiórek. Chris — który w 2016 roku zajął ósme miejsce w klasyfikacji generalnej Suns i spędził dwa sezony z serią — zdobył dwa punkty i dwa zbiórki.

wiatrak hołd

Strażnik punktowy słońca Chris Paul Wszedł na ring ubrany w T-shirt z gwiazdą Phoenix Mercury Brittney Griner z przodu i jej imieniem z tyłu.

Greiner – siedmiokrotna gwiazda WNBA – Został aresztowany w Rosji 17 lutego po tym, jak władze na moskiewskim lotnisku poinformowały, że znalazły w jej bagażu naboje z e-papierosami, które rzekomo zawierały olej z konopi, co może grozić maksymalnym wyrokiem 10 lat więzienia. Administracja Bidena zdecydowała się na kierowanie Greiner niesłusznie zatrzymany. Rozprawa w sądzie rosyjskim zaplanowana jest na 19 maja.

READ  Minnesota United zwalnia głównego trenera Adriana Heatha i dyrektora technicznego Marka Watsona: źródła

Zarówno urzędnicy WNBA, jak i amerykańscy pracowali nad uwolnieniem Griner, ale nie poczynili żadnych postępów w kontaktach z rządem rosyjskim.

„To nie tylko kwestia NBA czy WNBA, myślę, że wszyscy chcą jej domu” – powiedział Paul.

Wskazówka

Mavericks: Doncic wykonał swoją pierwszą 3-punktową próbę w grze 5 po wykonaniu 1 z 10 z dalekiego zasięgu w grze 4. … F Dorian Finney Smith Został wezwany do jednego skandalicznego obrażenia po śmiertelnym faulu na Pokerze w trzeciej kwarcie.

Słońca: Tori Craig (Kontuzja prawego łokcia) była dostępna do gry. …Aton został wezwany za faul ofensywny w pierwszym posiadaniu meczu. Spudłował dobrą część pierwszej połowy po dwóch szybkich faulach. …Williams upuścił kopię zapasową G Cameron Payne Od rotacyjnej gry po dwóch nieefektywnych meczach w Dallas. … The Suns gościli przegraną publiczność w 32. meczu z rzędu.