6 grudnia, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Matt Damon i Ben Affleck współpracują przy produkcji filmu o Michaelu Jordanie i Nike

Matt Damon i Ben Affleck współpracują przy produkcji filmu o Michaelu Jordanie i Nike

Ben Affleck i Matt Damon, zdobywcy Oscara za „Good Will Hunting”, łączą siły w filmie o staraniach Nike o podpisanie kontraktu z Michaelem Jordanem na buty sportowe. Według The Hollywood Reporter.

Były dyrektor generalny Nike, Sonny Vaccaro, pojawia się na 30 ESPN 2015 za 30 „Jedyny człowiek” Głównymi bohaterami filmu będzie współzałożyciel Nike, Phil Knight.

Według doniesień Damon zagra Vaccaro, a Affleck zagra Nate’a. Affleck i Damon zdobyli Oscara za najlepszy scenariusz oryginalny do „Polowania na dobrą wolę”, a obaj współpracowali i zagrali w filmie „Ostatni pojedynek” z 2021 roku. Affleck, który wyreżyseruje film, zdobył także Oscara dla najlepszego filmu jako producent „Argo”.

Film skupi się na staraniach Nike o podpisanie kontraktu z Jordanem w 1984 roku, kiedy Jordan wchodził do NBA. Po odejściu z Północnej Karoliny Jordan był numerem 3 w klasyfikacji generalnej NBA Draft 1984, a Vaccaro był w stanie dokonać niemożliwego dla ówczesnej małej firmy obuwniczej i trzymać Jordana z dala od Adidasa, Reeboka i Rozmawiać. W ten sposób Vaccaro pomógł przekształcić relację między sportowcem a marką oraz całą branżą obuwia sportowego w Nike.

„Chociaż nigdy nie wyobrażałam sobie, że będę nosić buty[Nikes]kreatywność, jaką mi dały i edukacja na temat tego, o co w tym wszystkim chodzi – co noszę na nogach i jak to poprawia moje zdolności sportowe – jestem zadowolony z wyboru” Jordan powiedział w 2004 roku.

W 2021 r. Yahoo! Magazyn finansowy poinformował, że Jordan Brand, spółka zależna Nike, Wygenerował 5 miliardów dolarów sprzedaży A w 2020 roku Forbes docenia Nike zapłacił Jordanowi około 1,3 miliarda dolarów od 1984 roku.

READ  Jeff Carson, piosenkarz country i policjant, zmarł w wieku 58 lat

Affleck i Damon dochodzą do genezy tego wszystkiego.

Vaccaro, obecnie 82-latek, pomógł uczynić przemysł obuwia sportowego tym, czym jest dzisiaj, podpisując z takimi graczami jak Jordan i Kobe Bryant wielomilionowe kontrakty na buty z Nike.

„Nie sądzę, żeby ludzie zrozumieli, jak rozwinęła się moja kariera”, Vaccaro powiedział ESPN o „The Lonely Man” w 2015 roku. „Chciałem, aby opinia publiczna wiedziała, jak zaczęło się marketingowe sneakersy. Na dobre lub na złe, taka właśnie jestem”. Nie sądzę, żeby ludzie rozumieli, jak rozwijały się moje relacje z trenerami i jak zaangażowałem się w Nike. Tak stało się Jordan, tak stało się Kobe. „

„The Lonely Man” był współreżyserem Johna Weinbacha, prezesa Skydance Sports. Weinbach był także producentem nagrodzonego nagrodą Emmy serialu ESPN „Ostatni taniec” Co zrobił z prezesem Mandalay Pictures Peterem Guberem, który wyprodukuje nadchodzący film. Teraz znów będą współpracować przy kolejnej części historii Jordana.