28 kwietnia, 2024

Marzenia Tennessee o najwyżej rozstawionych koszykówkach zostały zniszczone przez porażkę z Kentucky

W sobotę marzenia koszykarzy z Tennessee o byciu numerem 1 w tabeli były spełnieniem marzeń.

Następnie Kentucky i Red Sheppard weszli na Thompson-Boling Arena w Food City Center z trzypunktowym miotaczem ognia i pozostawili niepewne marzenia o zdobyciu pierwszego miejsca.

Dalton Knecht po raz pierwszy w karierze zdobył 40 punktów w swoim ostatnim meczu u siebie dla Vols, ale najlepszy wynik Kentucky'ego spalił siatki, a Vols prawdopodobnie padliby w sobotę jako mistrzowie SEC. Vols padli pod ostrzałem drużyny Kentucky po porażce z Wildcats 85:81 podczas Dnia Seniorów.

Knecht miał 40 punktów dla czwartego Tennessee (24-7, 14-4 SEC), które w środę zajęło czwarte miejsce. To był jego siódmy mecz, w którym zdobył co najmniej 30 punktów. Zakai Ziegler miał 17 lat.

Numer 13 w Kentucky trafił 15 za trzy punkty, co daje 51,7% skuteczności. Dostałem 27 od Shepparda i 27 od Antonio Reevesa.

Vols mieli szansę na zwycięstwo w ostatnich 20 sekundach, ale Josiah-Jordan James nie trafił za trzy punkty ze skrzydła.

Nadzieje na nasiona nr 1 w Tennessee zostały zniszczone

Tennessee zajęło czołowe miejsce w turnieju NCAA, pokonując w środę Karolinę Południową 66:59. Sobotnia porażka spowodowała cofnięcie się w wyścigu z Arizoną o czwarte miejsce w tabeli.

UT ma szansę nadal opowiadać się za ostatecznym rozstawieniem nr 1 podczas turnieju SEC, ale obecnie jest możliwe, że zamiast tego zajmie rozstawienie nr 2.

Dalton Knecht prowadził atak Tennessee

W sobotę Knecht był atakującym Tennessee. Było to szczególnie widoczne w pierwszej połowie, kiedy w przeważającej mierze stanął w składzie Vols, dzięki czemu deficyt do przerwy wyniósł cztery. Miał 19 punktów, w tym 15 z 19 dla Tennessee w końcowym czasie 11:45.

Aidoo był drugim najlepszym strzelcem drużyny UT w pierwszej połowie. Miał cztery punkty.

Knecht trafiał 5 z 12 rzutów za trzy punkty i 3 z 6 za trzy punkty. Pozostałe tomy to 3 na 20 i 1 na 7 z trzech.

READ  Rachunki vs.

więcej: Nieopowiedziane historie o tym, jak Dalton Knecht stał się gwiazdą koszykówki w Tennessee i potencjalnym graczem NBA

Kentucky sprawiło Tennessee duże problemy z głębin

Kentucky rozwalił trzypunktową obronę Tennessee i trafił w krytyczne punkty. Sheppard miał 7 na 10, Reeves 3 na 5, a Justin Edwards 4 na 7.

Sheppard i Reeves po przerwie ponownie powiększyli prowadzenie Kentucky do 51-39. Sheppard i Edwards po kolejnych golach strzelili gole i podwyższyli prowadzenie na 60-46, po tym jak Knecht ponownie dał Volsom impuls.

Następny

Tennessee zajmuje pierwsze miejsce w turnieju SEC jako mistrzowie sezonu zasadniczego. Zostanie pokazany w piątek o 13:00 czasu wschodniego w Bridgestone Arena w Nashville.

Mike Wilson zajmuje się lekkoatletyką na Uniwersytecie Tennessee. Wyślij mu e-mail na adres [email protected] i śledź go na Twitterze @Autorstwa Mike’a Wilsona. Jeśli podoba Ci się relacja Mike'a, Rozważ subskrypcję cyfrową Dzięki niemu będziesz mieć do tego wszystkiego dostęp.