28 kwietnia, 2024

Boa Last-Tear z LSU trafił do szpitala po rozciągnięciu z powodu urazów głowy i szyi

Młodsza strażniczka LSU Last-Tear Poa może poruszać się w kończynach i wróciła do czystego tomografii komputerowej po tym, jak doznała przerażających obrażeń okolicy głowy i szyi podczas zwycięstwa swojej drużyny 75-67 nad Ole Miss w półfinale turnieju koszykówki kobiet SEC Sobota.

Trener Lady Tigers Kim Mulkey ujawnił tę wiadomość Reporterzy po meczu.

dla każdego Corey’a Diaza Podrzędny Reklamodawca CodziennyBoa została zabrana do szpitala St. Francis w Greenville w Południowej Karolinie, gdzie odbywają się zawody, w celu dalszej oceny.

Do kontuzji doszło po tym, jak Poa próbował szarżować Madison Scott z Ole Miss na niecałe sześć minut przed końcem czwartej kwarty. Pua upadła i uderzyła głową i szyją w kort pod koszem.

Zostałem na dole Na początku, zanim Pua próbowała zejść z boiska, Pua odpoczywała na boisku, a sędziowie się nią opiekowali. Personel medyczny umieścił Boa w ortezie, zanim został ściągnięty z boiska.

Boa, juniorka z Melbourne w Australii, przystąpiła do meczu Ole Miss, zdobywając średnio 5,0 punktów za 43,3% celnych strzałów, 3,1 asyst i 1,2 przechwytów w 20,7 minuty na mecz. W tym sezonie rozegrała 31 meczów (dziewięć startów) dla ósmej drużyny LSU Lady Tigers.

Kontuzja najwyraźniej wywarła ogromny wpływ na jej kolegów z drużyny i trenerów, którzy nadal musieli spędzić prawie sześć minut meczu, aby podsumować zwycięstwo.

Gwiazda LSU Angel Reese był jednym z nich.

Po zdarzeniu zawodnicy i trenerzy modlili się także na boisku:

Ostatecznie LSU utrzymało ośmiopunktowe zwycięstwo i teraz w niedzielę zmierzy się z niepokonanym stanem Karolina Południowa w meczu o mistrzostwo SEC.

READ  2022 St Jude Championship: aktualizacje na żywo, pełne relacje, wyniki golfa w rundzie 4 w niedzielę