15 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Maciej Rybus Spartak został porzucony przez Polskę po decyzji o przeprowadzce do Moskwy

Polski lewy obrońca Masjid Rifas nie zagra w Pucharze Świata, który rozpocznie się w Katarze w listopadzie, po tym, jak zdecydował się pozostać w Rosji podczas inwazji tego kraju na Ukrainę.

Poprzedziło to zakaz ich udziału w międzynarodowej piłce nożnej i kolejnych meczach w Katarze od listopada do grudnia.

Polska, która po pokonaniu Szwecji w finale play-off wyjechała na Bliski Wschód, po pobycie w Rosji zdecydowała się nie wybierać Rybusa.

Rifus poruszał się po całej Moskwie.  Obraz: obrazy PA
Rifus poruszał się po całej Moskwie. Obraz: obrazy PA

Kontrakt Fullbacka na lokomotywę Moskwa wygasa z końcem sezonu, a zamiast opuszczać kraj, podpisał kontrakt z Spartakiem Moskwa.

Ta decyzja została odrzucona przez reprezentację narodową, a menedżer Cheslav Miknevich odmówił zaproszenia go do Kataru.

„Trener polskiej reprezentacji Chesław Miknevich rozmawiał z Masjidem Rybusem, który obecnie przebywa w Polsce, po zakończeniu zgrupowania kadry narodowej w zeszłym tygodniu” – napisano w komunikacie FA.

– Ze względu na obecną sytuację klubową nie zostanie on zaproszony na wrześniowe zgrupowanie kadry narodowej i nie weźmie pod uwagę zespołu przy ustalaniu mundialu w Katarze. Struktura drużyny.

Rifus nie będzie w Pucharze Świata.  Zdjęcie: Alami
Rifus nie będzie w Pucharze Świata. Zdjęcie: Alami

32-latek zagrał w reprezentacji narodowej 66 meczów, ale w najbliższym czasie nie doda do tego i zabraknie mu doświadczenia na mundialu.

W grupie C zmierzą się z Argentyną, Meksykiem i Arabią Saudyjską, które w drugiej rundzie zmierzą się z broniącymi tytułu Francją.

Jeśli jednak osiągną fazę pucharową, po raz pierwszy od 1986 roku zakwalifikują się do trzech finałów.

Według Polish Outlet Cole 24 decyzja Rybusa jest trudna, ponieważ jego żona i dwóch synów są Rosjanami, a on ma rosyjskie obywatelstwo.

Można argumentować, że pomimo inwazji na Ukrainę zdecydował się pozostać w Rosji z powodu obaw o bezpieczeństwo swojej rodziny w przypadku jej wyjazdu.

Polscy piłkarze świętujący swój przyjazd na mundialu.  Zdjęcie: Alami
Polscy piłkarze świętujący swój przyjazd na mundialu. Zdjęcie: Alami

Byli reprezentanci Rybusa Grzegorz Krychowiak i Sebastian Szymański grali w rosyjskich klubach, ale nadal są w kadrze.