26 października, 2024

Lista zgłoszeń + plan podróży – Dirtfish

WRC2

Polska ma stosunkowo niewielkie pole do rywalizacji w WRC2 po niesamowitym występie 45 samochodów w Rajdzie 2 na Sardynii. Wszystkie 23 maszyny drugiej kategorii są zarejestrowane w celu uzyskania punktów WRC2, ale nieobecni są lider mistrzostw Yohan Rosell i drugi w tabeli Jan Solans, a także Pepe Lopez i Nicolas Siamin.

Oznacza to, że kierowcy, którzy zajmą trzecie, czwarte i piąte miejsce w mistrzostwach, znajdą się w pierwszej trójce startujących. Oliver Solberg prowadzi w Skodzie Fabia RS Rally2, a za nim plasuje się zwycięzca Sardynii Sami Bajari, Toyota Yaris. Nikolay Gryazin z Citroena jest trzeci i zdobył punkty po raz pierwszy od zwycięstwa w WRC2 w Chorwacji.

W obu Skodach Larry Juna zajął czwarte miejsce, a za nim uplasował się Gus Greensmith, który chciał nadrobić zaległości po portugalskiej emeryturze. Inni kierowcy potrzebujący dobrych wyników w Polsce to Pierre-Louis Loubet (Skodas) i Teemu Suninen (Hyundai), którzy startowali na szosie z 15. i 16. pozycji i obaj nie ukończyli rajdów w Portugalii i na Sardynii. Będą dobrze przygotowani, aby skorzystać z każdej drogi, która będzie przed nimi.

Lokalne zainteresowanie przejawia się w postaci trzykrotnego mistrza Europy Kajedana Kajedanovica, który startuje Skodami z szóstej pozycji, przed Irlandczykiem Joshem McCrellianem. Toyoty Roope Korhonena i Georga Linamäe startowały z ósmej i dziewiątej pozycji, a Martin Prokop za kierownicą Skody zamknął pierwszą dziesiątkę.