16 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Obecność Mbappé może budzić obawy w meczu Francji z Polską

Obecność Mbappé może budzić obawy w meczu Francji z Polską

Dortmund, 24 czerwca: Będzie czy nie? Dostępność Kyliana Mbappé w meczu Francji przeciwko Polsce, która została już wyeliminowana z Mistrzostw Europy, sprawia, że ​​Grupa D jest bardzo blisko.
Mbappé złamał nos w pierwszym meczu Francji z Austrią, w którym Francja zwyciężyła 1:0, i nie wszedł z ławki rezerwowych podczas piątkowego remisu 0:0 z Holandią, mimo że trener Francji Didier Deschamps zapewniał, że jego gwiazdor będzie mógł grać w takim stroju. Maska. Od tego czasu Mbappé brał udział w meczu za zamkniętymi drzwiami przeciwko lokalnej drużynie, więc może być gotowy na powrót.
Francja potrzebuje punktu, aby zapewnić sobie miejsce w 1/8 finału. Francuzi mają tyle samo punktów co Holandia, a Austria jest trzecia przed meczem z Holendrami.
Polska przegrała dwa pierwsze mecze z Holandią (2:1) i Austrią (3:1) i została pierwszą drużyną, która odpadła z tegorocznego turnieju.
Kapitan Polski Robert Lewandowski, który w sierpniu skończy 36 lat, opuścił mecz z Holendrami i w 60. minucie wszedł na boisko z ławki w meczu z Austrią po tym, jak nie udało mu się dostatecznie zregenerować sił po kontuzji ścięgna podkolanowego. To mogą być jego ostatnie mistrzostwa Europy.
W przypadku Francji będzie to zależeć od dostępności Mbappé. Antoine Griezmann grał dalej do przodu pod nieobecność Mbappe w meczu z Holandią, a Aurelian Dichoumeni wszedł, aby wzmocnić środkowy pomocnik. Jeśli Mbappé powróci, Griezmann cofnie się do pomocy, aczkolwiek bez Tchouaméniego i Adriena Rabiota.
„Nie jest tajemnicą, że naprawdę nie może się doczekać następnej gry, a jeśli chodzi o maskę, zaczyna się do niej przyzwyczajać”. – Tchouaméni powiedział o Mbappé.
Trener Polski Michał Probierz ogłosił, że Wojciecha Szczęsnego na stanowisku bramkarza w nadchodzącym finałowym meczu grupowym zastąpi Łukasz Skorupski lub Marcin Bułka. Szczęsny zapowiedział już, że po mistrzostwach Europy odejdzie z międzynarodowego futbolu. (AP)

READ  🇵🇱 Polska: TVP poprowadzi "Mini Eurowizję" 27 sierpnia