22 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Liam Neeson opowiada o swoim filmie „Gwiezdne wojny Qui-Gon Jinn Return” — The Hollywood Reporter

Liam Neeson opowiada o swoim filmie „Gwiezdne wojny Qui-Gon Jinn Return” — The Hollywood Reporter

[This story contains spoilers for Obi-Wan Kenobi.]

Qui-Gon Jinn powrócił.

Gwiezdne Wojny Fani byli na parkiecie w środę, kiedy Liam Neeson Powrócił do odległej galaktyki w finale serii Obi-Wan Kenobi na Disney+.

W ostatnich chwilach Gwiezdne Wojny Miniserial Neeson powraca do serii po raz pierwszy od tego czasu Gwiezdne wojny: Odcinek pierwszy — Mroczne widmo (1999) jako Rycerz Jedi Qui-Gon Jinn (w formie akcji na żywo; on również użyczył głosu Gwiezdne wojny: Wojny klonów). Od pierwszego odcinka wyśmiewano się, że może pojawić się Qui-Gon, ale nie było żadnej gwarancji. Biorąc pod uwagę czas, jaki minął od czasu, gdy Neeson ostatnio zagrał tę postać, trudno było określić jego zainteresowanie ponownym noszeniem szaty Jedi.

Nominowany do Oscara aktor powiedział: Hollywoodzki reporter Postanowił wrócić do franczyzy z wielu powodów.

„Zdecydowanie nie chcę, aby ktokolwiek inny grał w Qui-Gon Jinn i chciałem pokazać George’owi mój szacunek [Lucas] I ten mityczny świat, który stworzył” – powiedział Neeson THR. „Oprócz Iwana [McGregor] Jest przyjacielem i uwielbiałam z nim pracować Niebezpieczeństwo ducha 25 lat temu.”

Ewan McGregor (Z lewej) William Neeson w Gwiezdnych wojnach, część I – Mroczne widmo (1999).
Lucasfilm Sp. / Dzięki uprzejmości Everett Collection

W filmie z 1999 roku Qui-Gon jest mistrzem Obi-Wana, a poprzez serię wydarzeń, mąż Jedi odnajduje Anakina Skywalkera (Jake Lloyd) na Tatooine. Wkrótce po pomocy w zabezpieczeniu wolności Anakina, Qui-Gon ginie podczas pojedynku na miecze świetlne z Darthem Maulem (Ray Park).

Neeson zauważył w minionych latach, że zawsze był fanem filmu i dostroił się do początkowej krytyki, która od tego czasu ucichła, a pokolenie fanów bardzo lubiło ten film. Niebezpieczeństwo duchaA atak klonów A Zemsta sitów.

„Lubię [Phantom Menace]Neeson powiedział Andy’emu Cohenowi na kanale radiowym SiriusXM Andy’ego w 2020 roku. „Jestem z tego taki dumny i dumny, że mogę być jego częścią. Muszę być poważny. Muszę bawić się tymi fajnymi rzeczami i lekkimi rzeczami. To było fajne, Andy , To naprawdę było.”

Jeśli chodzi o powrót Neesona do serii, fani z niecierpliwością czekali, odkąd Yoda (Frank Oz) powiedział Obi-Wanowi w Zemsta sitów Że nauczy go, jak komunikować się z fantomem mocy jego zmarłego mistrza. W środę te zasiane nasiona w końcu zakwitły.

Cały Obi-Wan Kenobi Serial jest teraz transmitowany na Disney+.

READ  Pellegro, długoletni perkusista Dead Kennedys, umiera w wieku 63 lat