30 kwietnia, 2024

Leila Fernandez wygrała tenisowy mecz French Open z Polką Magdą Linet

Paryż –

Kanadyjka Leila Fernandez awansowała do drugiej rundy French Open w niedzielę po pokonaniu Polki Magdy Linnet 6:3, 1:6, 6:3 w pierwszej rundzie tenisowej serii French Open.

Fernandez prowadzi teraz 2:1, pokonując Linnet w trzech setach w pierwszej rundzie Roland-Carros w 2020 roku. Fernandez wszedł do rankingu WTA na 49. miejscu, a Lynette na 21. miejscu.

Que popełnił dziewięć podwójnych błędów i trafił tylko dwa asy w całym meczu.

Stworzył jednak 13 okazji na breakpointa i wykorzystał trzy, prowadząc 5:3 pod koniec trzeciego seta.

W pierwszym secie Fernandez szybko przegrywała, gdy Lynette przełamała swój serwis w trzecim secie i objęła prowadzenie 2:1. Fernandez odpowiedział dwukrotnym przełamaniem serwisu Lynette i przejął seta.

Fernandez miał również słaby początek drugiego seta, przegrywając pierwsze trzy gry na drodze do przegrania seta.

W decydującym secie Fernandez popełnił tylko jeden podwójny błąd i zdobył 12 z 15 punktów za drugi serwis.

Fernandez, który w zeszłym roku dotarł do ćwierćfinału French Open, w następnej rundzie zmierzy się z Dunką Clarą Dowsen. Dawson pokonała Aleksandrę Sasnowicz z Białorusi 6:2, 6:0 w pierwszej rundzie.

W poniedziałek w akcji bierze udział trzech Kanadyjczyków. Felix Auger-Aliassime z Montrealu gra Fabio Fogniniego z Włoch, Denis Shapovalov z Richmond Hill zmierzy się z Amerykaninem Brandonem Nakashimą, a Rebecca Marino z Vancouver zmierzy się z Rosjanką Dianą Schneider.

We wtorek Bianca Andreescu z Toronto otworzy serię turniejów przeciwko Białorusince Victorii Azarence.

Ten raport autorstwa The Canadian Press został pierwotnie opublikowany 28 maja 2023 r.

READ  Polscy rolnicy ponownie blokują przejścia na granicy z Niemcami - DW - 18.03.2024