12 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

LeBron James zdobywa w tym sezonie nagrodę MVP;  „Bez zazdrości” Anthony’ego Davisa

LeBron James zdobywa w tym sezonie nagrodę MVP; „Bez zazdrości” Anthony’ego Davisa

LAS VEGAS — LeBron James siedział na podium, ledwie wilgotny po tym, jak w pośpiechu wziął udział w uroczystości szampańskiej po meczu, po zdobyciu nagrody dla najbardziej wartościowego zawodnika podczas otwarcia sezonu NBA w sobotę. Położył filiżankę po swojej lewej stronie. Po jego prawej stronie siedział facet, który umożliwił powstanie sprzętu i który, szczerze mówiąc, pokonał go w sobotnim zwycięstwie 123-109 nad Indiana Pacers.

Pomimo 41 punktów, 20 zbiórek, 5 asyst i 4 bloków Anthony’ego Davisa, co zmusiło Mylesa Turnera z Indiany do faulu podczas obrony bezlitosnych ataków wielkiego zawodnika Los Angeles Lakers w bramce, James i Davis nie mieli żadnych problemów z kolejnością dziobania .

„Wiem, kim jestem i on wie, kim on jest” – powiedział James ESPN, zapytany o współpracę z Davisem w piątym sezonie, który jest dłuższy niż jego współpraca z Dwyane’em Wade’em i Chrisem Boshem w Miami czy z Kyrie Irvingiem i Kevinem . Miłość w Cleveland. „Więc nie ma tarć. Nie staramy się ze sobą konkurować na boisku ani w oparciu o styl życia. On wie, kim jest i ja wiem, kim jestem”.

„Jedyne, co staramy się robić, to pociągać się nawzajem do odpowiedzialności, gdy zabieramy się do pracy i starać się być dla siebie jak najlepsi, a gdy sprawy nie układają się dobrze, staramy się sobie nawzajem pomagać. żadnej zazdrości. W naszych ciałach nie ma zazdrości. Nigdy nie jesteśmy o siebie zazdrośni. nigdy.”

Choć James w swoim 21. sezonie nadal przesuwa granice możliwości swoich zawodników – notując 24 punkty, 11 zbiórek, 4 asysty i 2 przechwyty w fazie play-off – nie odbyło się to kosztem rozwoju Davisa.

READ  Nowicjusz Carolina Panthers, QB Matt Corral, został wykluczony z gry z powodu zerwania więzadła w stopie

W każdym razie James zrobił wszystko, co w jego mocy, aby wesprzeć Davisa, nazywając 30-latka „twarzą serii” w ESPN na początku obozu przygotowawczego i nadal zapewniając 12-letniemu weteranowi drogę do odniesienia sukcesu.

To przeniosło się na Las Vegas, gdzie James i Lakers wcześnie i często karmili Davisa – w pierwszej kwarcie trafił 6 na 10, a dopiero drugi raz w sezonie, kiedy oddał 10 lub więcej strzałów w kwarcie – i nadal to robił. „Idź na całość”, powiedział Davis, przez całą noc.

„Będzie mówił takie rzeczy, jak: «Zabierajmy się do pracy». «Albo puść to dla nich»” – powiedział Davis. „Świetnie się pilnuje, abym miał takie dotknięcia, których potrzebuję, aby mieć szansę przejąć piłkę gra jak dzisiaj. Więc był przy mnie podczas wzlotów, upadków i obojętności. Zawsze był człowiekiem, na którego mogłam liczyć, na którego radę mogłam liczyć, a przynajmniej on po prostu wiedział.

„On po prostu mnie zna… Dziś wieczorem spotkałem się z takim spojrzeniem i powiedział: «Pójdę za twoim przykładem». „Był w stanie tego dokonać, a zespół pozwolił mi być tym facetem i czerpać z niego korzyści”.

Środkowy rezerwowy Lakers, Christian Wood, który podpisał kontrakt z Los Angeles na zasadzie weterana, przynajmniej po części ze względu na wysiłki Davisa w rekrutacji, powiedział, że Davis poprosił o swoją szansę.

„Wydaje mi się, że AD było na poziomie pierwszym i przeniosło się na poziom trzeci” – Wood powiedział ESPN. „Powiedział mi przed meczem: «To dla mnie siódmy mecz i pokażę ci, jak wygląda mecz siódmy»”. Nigdy wcześniej w takim nie byłem, więc powiedziałem: „OK, pokaż mi”. Wyszedł tam i zdobył 40 i 20. To niewiarygodne.

Zwycięstwo było dla Lakers 12. w ostatnich 16 meczach, co przesunęło ich na piąte miejsce w tabeli Konferencji Zachodniej.

READ  Podczas gdy wysiłki w sezonie zasadniczym ustępują miejsca występom w Super Bowl, Patrick Mahomes pozostaje nieunikniony

Lakers nie wstydzili się swojej chęci zdobycia mistrzostwa poza rozgrywkami. Nagroda pieniężna w wysokości 500 000 dolarów dla każdego gracza zwycięskiej drużyny była dla Jamesa priorytetem, wiedząc, że stanowi szansę odległą od jego trudnego wychowania w Akron w stanie Ohio.

„Graliśmy, żeby się przechwalać” – James powiedział ESPN o swoich podrywach z dzieciństwa. „Dorastając, nie miałem pieniędzy, żeby grać na pieniądze”.

James powiedział, że obudził się w sobotę rano z determinacją, aby dokończyć robotę przeciwko Pacers.

„Zamierzam to zrobić” – powiedział. „Tak, dlaczego nie? Dlaczego nie? Jedna zapałka? Ja i jedna zapałka, wezmę to. Jasne”.

Było to kolejne pióro w czapce dla Jamesa i Daviesa, którzy wspólnie zdobyli tytuł mistrza roku 2020 w swoim pierwszym wspólnym sezonie, a teraz zapewnili sobie pierwszy tytuł mistrza w tym sezonie.

Davis powiedział, że wie, że ulepszone CV nie uodporni go na przyszłą krytykę. Wygląda na to, że przyciąga uwagę, niezależnie od tego, co robi.

Zaufanie Jamesa do niego i nieustanna wiara jego zespołu pozwoliły mu zyskać grubszą skórę.

„Nie obchodzi mnie to?” „Tak, obchodziło mnie to” – powiedział Davis ESPN zapytany o swoje poglądy. „I nie obchodzi mnie to. [care]. Dopóki moja drużyna wygrywa, a ja jestem z kolegami z drużyny w szatni, tylko to się dla mnie liczy. Opinia innych nie ma dla mnie znaczenia. Mówię to szczerze. Nie jestem zainteresowany.”