29 listopada, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

FIA nakazała oczyszczenie brazylijskiego toru GP F1 po przebiciu śrub

FIA nakazała oczyszczenie brazylijskiego toru GP F1 po przebiciu śrub

Lewis Hamilton i Fernando Alonso doznali przebicia lewego tyłu podczas pierwszego treningu na torze Interlagos. Każda strata czasu jest szczególnie istotna podczas weekendu sprinterskiego, ponieważ przed parkowaniem i kwalifikacjami pozostaje tylko godzinna sesja treningowa.

W czwartkowy wieczór Motorsport/Motorsport.com zauważył, że w rowkach wyciętych w powierzchni toru zaschło błoto. Ich zadaniem jest odprowadzanie wody deszczowej z toru, co zapobiega aquaplaningowi.

Rozumie się, że dziury powstały przez gwoździe i gwoździe, a zespoły zgłaszają, że większość gruzu znajdowała się w alei serwisowej.

W związku z tym dostawca opon dla F1, Pirelli, zwrócił się do FIA o wyczyszczenie toru.

„Mieliśmy kilka przebić z powodu gruzu, a także znaleźliśmy kilka nacięć w bieżniku” – wyjaśnił szef Pirelli Motorsport Mario Isola. „Oczywiście poinformujemy FIA o konieczności oczyszczenia toru.

„Myślę, że problem występuje bardziej w alei serwisowej niż na torze. Musimy jednak zachować ostrożność, ponieważ mieliśmy kilka przebić.”

Dyrektor sportowy Aston Martin, Tom McCullough, powiedział, że po czwartkowym okrążeniu toru zespół, jak zwykle, zauważył brud, odpowiadając dyrektorowi wyścigowemu FIA Nielsowi Wittichowi.

Fotografia: Mark Sutton / Zdjęcia sportów motorowych

Fernando Alonso, Aston Martin AMR23

Dodał, że dwukrotny mistrz świata Alonso wierzy, że małe kamienie na nawierzchni toru również sprawiają wrażenie, jakby został „udeżony w piasek”, i że AMR23 wrócił do stodoły ze zużyciem wynikającym ze stanu toru.

„Zawsze jesteśmy na torze i zawsze go mierzymy, aby zrozumieć poziom kontroli i stan toru” – powiedział McCullough.

„Było bardzo brudno, nawet przez spływającą wodę deszczową – błoto widać podczas spaceru. Zawsze informujemy dyrektora wyścigu, co myślimy o torze. Mówiliśmy, że jest brudny.

„Właściwie nie zauważyliśmy żadnych gruzów na torze. Kiedy Fernando odbył swoją pierwszą przejażdżkę, jego pierwsze uwagi brzmiały: „Dużo kamieni”. „Czuję się, jakby podczas jazdy uderzył mnie piasek”.

READ  Kierowca NASCAR Bobby East został zasztyletowany na stacji benzynowej w Kalifornii

„Widzieliśmy przednie skrzydło, a przód samochodu został mocno uderzony”.