19 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Lacazette zmusza zmarłego zwycięzcę Arsenalu do pełnego powrotu do Wolverhampton | Premier League

To może być różnica między czwartym miejscem a frustracją. Arsenal był na skraju porażki nawet Nicolas Pepe, ze swoim pierwszym meczem Premier League Gol od maja wyrównał początkowy wysiłek Hwang Hee-chan iw tamtym momencie konsolidacja piątego miejsca nie wydawała się końcem świata. Przynajmniej powstrzymałoby to wilki przed skakaniem na nich, ale lepiej, żeby nadeszło. W ciągu sześciu minut doliczonego czasu Alexandre Lacazette został uwolniony po mistrzowskiej interakcji Martina Odegaarda i Eddiego Nketiaha, która zakończyła się strzeleniem gola. Strzał był daleko, ale goszczący gościnnie bramkarz Jose Sa odbił go prawą rękawicą i cała masa uroczystości potwierdziła, co to oznaczało. Mikel Arteta obiecał, że pogoń za pierwszą czwórką będzie przejażdżką kolejką górską, ale wciąż jest to mocno w rękach Arsenalu.

Przerażające wydarzenia na Ukrainie oznaczają, że piłka nożna odczuła niewiele konsekwencji w przygotowaniach do tego meczu, ale w konkretnym kontekście reperkusje dla wyścigu Ligi Mistrzów będą znaczące. Arsenał Wolverhampton pokonał Molino, ale na początku drużyny dzieliły tu tylko dwa punkty, nawet jeśli gospodarze grali więcej.

Tak więc otwarcie Hwanga eskalowało napięcie w kierunku nieba. Obrona Arsenalu była imponująca w ostatnich miesiącach, nie tylko wtedy, gdy prawie dwa tygodnie temu walczyli z 10 zawodnikami przeciwko tym samym przeciwnikom, ale zostali powstrzymani przez nietypowo kiepski faul Gabriela Magalhaesa. Środkowy obrońca był zwycięzcą poprzedniego meczu, ale tutaj, strzegąc długiego podania z lewej strony, podczas gdy Raul Jimenez goni, był niechlujny. Próba ataku na Aaron Ramsdale na tylnym pasie została przeprowadzona bez odpowiedniego zakupu lub, co najważniejsze, badań. W ściśniętym Hwang z osłoną na osi i wąskim, skośnym wykończeniem wyglądało na proste.

Arsenal został już ostrzeżony, gdy Roman Sais skręcił w swoją linię za Ramsdale, a po zgłoszeniu spalonego zobaczył, że przegląd VAR trwa dłużej niż Arteta czuł się komfortowo. Ich obrona oddawała wolną przestrzeń, aw 13. minucie Wolverhampton powinien był dwukrotnie wzrosnąć. Jimenez grał tu po raz pierwszy, odkąd w listopadzie 2020 r. złamał czaszkę w zderzeniu czołowym pod koniec godziny. Kradnąc celowo od samego początku, wykorzystał sprytne podanie Daniela Budensa, który był w sprytnej pozycji po prawej stronie, ale wymknął się, gdy wyglądało to na prawdopodobny cel.

READ  CJ Stroud ma wobec Teksańczyków wielkie marzenia, ale może nie wystarczająco duże

Po pozbyciu się tych odcinków Arsenal nie grał źle. Drużyna mniej wyszkolona niż Wolverhampton w zatłoczeniu, blokowaniu i wpadaniu w pole karne swojego zespołu, poddałaby się przed końcem pierwszej połowy. Jose Semedo rzucił decydujące wyzwanie Gabrielowi Martinelli w pierwszej połowie minuty, podczas gdy kwadrans później Alexandre Lacazette odbił się od trudnego zakrętu, a Sais świetnie sparował Odegaarda. Max Kellmann byłby lepszy, gdyby odrzucił Lacazette’a w 32. minucie po tym, jak Kieran Tierney wykorzystał błędne odczytanie wysokiej piłki przez Sa, a Martinelli został pchnięty nożem wkrótce potem.

Choroba Emile’a Smitha Rowe’a spowodowała, że ​​Martinelli powrócił na boisko po jednym meczu zakazu wysłania do domu Wolverhampton. Jego wydalenie było jednym z ostatnich telefonów, które skłoniły Artetę do złożenia wniosku o spotkanie z Professional Game Match Officials Limited, co zostało uwzględnione przez jury. Emiraty nie znosiły słusznego oburzenia, potężnego narzędzia, jeśli było dobrze używane, nawet przy najmniejszym śladzie niesprawiedliwości, ale nie było miejsca na złapanie przerwy. Sa Martinelli zaprzeczył, ale Wolverhampton miał skandalicznie pecha.

Sprytny, diaboliczny Bodens strzelił Hwanga doskonałym odwrotnym podaniem zaraz po rozpoczęciu drugiej połowy, ale gdy napastnikowi zabrakło miejsca, Ramsell wykorzystał swój strzał. To było kolejne przypomnienie Arsenalowi, że konstrukcja Wilków może być niesamowicie dokładna.

Arsenał stał się przestarzały. Nie było wątpliwości co do ich modus operandi, jak pokazał Lacazette, kiedy ponownie przeanalizował swój plan zwolnienia Joao Moutinho, ale dyskusje Artety z jego asystentem Stevem Roundem stawały się coraz bardziej pilne. Gdy tuż przed godziną udało im się stworzyć sensowną bramkę, Lacazette odwrócił się po dośrodkowaniu Martinelli, ale znowu nie trafił w cel.

Lacazette, którego noc była mieszana aż do ostatniej minuty boomu, wygrał rzut wolny z 22 jardów po potężnym wybuchu, ale później go chybił. Wilki wydawały się pewne siebie, nie wspominając już o tym, że były szczęśliwe, mogąc kierować zegarem, kiedy było to dogodne, i nie były oblegane, gdy zbliżały się końcowe etapy.

READ  Menedżer Bucks, Jon Hurst w grze 3: „To nie był dobry mecz koszykówki i myślę, że zarządzanie odegrało pewną rolę”

The Fiver: Zarejestruj się i otrzymuj nasz codzienny e-mail o piłce nożnej.

Arteta szukał pozornie nieinspirowanego zestawu alternatywnych opcji i szukał możliwości odwrócenia się od Pépé. Lacazette prawie wyrównał, zmuszając Sa do uniku, a późna burza wydawała się nieunikniona. Wydawało się, że wilki są w stanie wytrzymać, dopóki Ivorianin nie uderzy.

Jego zakończenie było genialne, odwróciło się i zakończyło jednym ruchem po zmniejszeniu z innej alternatywnej, Nketii. Szanse pojawiały się i znikały po obu stronach z szaleńczym finiszem, Pedro Neto i Bucayo Saka zbliżali się do siebie, ale potem dotarli do rodzaju zakłóceń, które charakteryzują ten sezon.