17 kwietnia, 2024

Ohio State unika późnego powrotu po wielkim rajdzie, wyprzedza Illinois, 86-83

Ohio State nigdy nie wyszło na prowadzenie w pierwszej połowie przeciwko Illinois, ale to Brad Underwood i firma spóźnili się, gdy fani gospodarzy wyszli na wyjście w Champaign.

Buckeyes przetrwali wczesną burzę i spóźnili się z rozstawem 15. Walcząc z Illini o zwycięstwo 86-83 nad Illinois w State Farm Center, ponieważ 22. rozstawieni Buckeyes osiągnęli najlepsze zwycięstwo od ponad dwóch miesięcy dzięki solidnemu występowi przez większość ostatnie 20 minut.

83

W meczu, który 9,5 sekundy temu był jednym punktem, Kyle Young i Cedric Russell podzielili się dwoma rzutami wolnymi, a Ohio State zatrzymało się przy ostatnim obronie, aby zapewnić sobie zwycięstwo na wyjeździe. Illinois oddychało w ostatniej chwili, próbując się połączyć, ale nie uderzyło w krawędź, gdy zabrzmiał dzwonek.

Od końca pierwszej połowy do początku drugiej, Ohio State rozpoczęło zmieniającą grę rundę 22-2, a Buckeyes poszło w górę o dwucyfrowe po przegranej pod koniec pierwszej połowy. Ohio State wyrównał tę 16-punktową różnicę przy 12:18, a Buckeyes wrócili z taką samą przewagą po tym, jak Underwood został wyrzucony z boiska za drugi faul techniczny tuż przed sześcioma minutami.

Ale Illinois przeszło na dwupunktową grę z 1:49, aby zagrać z 10-0 w zaledwie 98 sekund i miało szansę wyrównać lub objąć prowadzenie na zaledwie cztery sekundy do gry przed turnem Trenta Fraziera.

Właściciele Branhama przodowali w Ohio State, zdobywając 31 punktów w swoim trzecim z rzędu 20-punktowym meczu, a AJ Liddell (21) i Kyle Young (18) również mieli wielkie noce dla Buckeyes.

pierwsza połowa

Illinois skorzystało z powolnego startu Buckeyes, którzy oddali tylko trzy z pierwszych 12 strzałów, a Illini prowadził 21-8 za 3-punktowym wolejem Alfonso Plummera. Strażnik transferowy z Utah zdobył dziewięć z pierwszych 12 punktów Illinois i zakończył pierwszy okres z 18 punktami, prowadząc wszystkich strzelców.

Ale Buckeyes nie poddawali się po stracie 13 punktów na początku pierwszych dziewięciu i pół minuty. Ohio State odpowiedział spadkiem 12-2 do poziomu 6:46, a Branham sam strzelił pięć z nich, aby sfrustrować Buckeyes tylko jednym punktem, 23-22.

Illinois odzyskało siedem punktów na trzy minuty przed końcem, gdy Plummer kontynuował zgrywanie, ale Bokes odpowiedział zamykając inning 8-2, aby zmniejszyć przewagę Illiniego o jeden punkt w przerwie.

Ohio State i Illinois zdobyły prawie identyczne wyniki procentowe z parkietu w pierwszym inningu, 44,4 do 44,1, ale 16 punktów Eleni w barwach było dwukrotnie wyższy niż wynik Buckeye’a. Jednak ławka Buckeye’a wyprzedziła rezerwy Illinois o 14, ponieważ Kyle Young dał Ohio State duży wzrost z 13 punktami w pierwszej połowie.

Jednak stan Ohio nigdy nie prowadził w pierwszej połowie, podczas gdy Illinois miało przewagę przez ponad 19 minut.

druga połowa

Pierwszy strzał w drugiej połowie, zwrotny skok z Liddell w stanie Ohio, dał jej pierwsze prowadzenie w meczu, a Branham podążył za nim, trafiając w kolejnym posiadaniu piłki. Te dwa strzały dały Buckeyes prowadzenie 16-2 w ciągu pierwszych pięciu minut, a zmiana, dzięki której Ohio State uzyskała 13 punktów przy 14:35.

Techniczna pomyłka Underwooda prawie siedem minut po pierwszej połowie pozwoliła Liddellowi zwiększyć prowadzenie Buckeye’a po faulowej passie, a skoczek Cedric Russell zapewnił Ohio State prowadzenie 58-42 na 12:18 przed końcem.

Illinois zmniejszyło tę przewagę do ośmiu punktów na dziewięć minut przed grą, ale rzut za 3 punkty Russella ze skrzydła uciszył kibiców gospodarzy i wysunął do przodu Ohio State z 11-punktową przewagą. Ofensywny faul po drugiej stronie rozwścieczył Underwooda, który został wyrzucony z meczu po drugim faulu technicznym.

Jednak podopieczni Illiniego ponownie znaleźli się na miejscu w ostatnich minutach, zmniejszając przewagę Buckeye’a do zaledwie dwóch punktów z wynikiem 1:49 do gry. Branham i Liddell dali Ohio State prowadzenie na dwie piłki na mniej niż minutę do gry, ale Illinois nie było w stanie wykonać próby powrotu na koniec.

Plummer zakończył z 26 punktami, prowadząc Eleni, a Kofi Cockburn zdobył 12 punktów w uderzeniu 5 na 15, zanim zepsuł grę w drugiej połowie.

Co wtedy

Ohio State powróci na trasę w tę niedzielę o godzinie 16.00 z Maryland.

notatki z gry

• Liddell został wymieniony jako podejrzany przed meczem z powodu grypy, ale zaczął od Buckeyes obok Jamari Wheeler, Eugene Brown, Branham i Zed Key. Chris Holtman powiedział po meczu, że Liddell musiał iść do szpitala po poniedziałkowym meczu z Indianą.

• Ohio State przegrał z Illinois, 91-88, w dogrywce w zeszłorocznym meczu Big Ten Championship 14 marca 2021 r., ostatnim meczu między tymi dwoma zespołami przed czwartkową nocą. Buckeyes i Illini podzielili dwa spotkania w sezonie zasadniczym w kampanii 2020-21 przed meczem posezonowym.

• Cockburn jest jedynym graczem w Wielkiej Dziesiątce, który w tym sezonie zdobył średnio dublet, ale ma tylko trzy zbiórki przeciwko Buckeyes.